Energetici nadělili Kometě pět branek, body tak zůstávají doma

ELH: HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 5:3 (2:0, 1:3, 2:0)
Pořádnou přestřelku nabídlo odpolední utkání s brněnskou Kometou. Energetici se dostali do vedení, Kometě se ale vždy podařilo odpovědět a dostat se na dostřel, v jednu chvíli i vyrovnat. Karlovarští hokejisté ale neponechali nic náhodě a ve třetí třetině opět strhli zápas na svou stranu. Střelecky se po téměř třech měsících probudil Rostislav Marosz, skvělé zákroky opět předvedl Tomáš Závorka.
Tipsport extraliga, 42. kolo, ne 31.1.2016
Kometa Brno
5:3
2:0, 1:3, 2:0
Branky a nahrávky: 3. Marosz (Bičánek, Rohan), 18. Huna (Bartek, Gulaši), 25. Bičánek (Marosz), 43. Vachovec (Bičánek, Kůs), 52. Kůs (Bartek, Baránek) – 23. Kaberle (Němec, Špirko), 29. Vondráček (Zohorna H., Malec), 33. Ton (Burian). Rozhodčí: . Vyloučení: 3-5. Využití: 3:0. Diváci: 3074. Střely na branku: 25:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 5:3.
Karlovy Vary: Závorka – Bičánek "C", Dvořák, Gulaši, Rohan, Sičák "A", Baránek, Weinhold – Rachůnek, Marosz, Huna – Vachovec "A", Kůs, Bartek – Svoboda, Gríger, Gorčík – Koblasa, Osmík, Tomeček – Flek
Kometa Brno: Vejmelka (od 18. Čiliak) – Kaberle "A", Koch, Kozák, Kuboš, Malec, Dujsík, Trška – Burian, Hruška "C", Ton "A" – Káňa, Němec, Špirko – Dočekal, Koreis, Vondráček – Zohorna H., Raška, Zohorna R

Proti trápící se Kometě nastoupili energetici v neděli odpoledne na domácím ledě s jasným cílem – vyhrát. Samotný začátek tomu také nasvědčoval, karlovarští hokejisté na brněnského soupeře vlétli tak, jak si to vždy přáli, ale většinou se jim to nedařilo. Všemu také napomohl zbytečný faul Koreise, který tak nabídl Energii první přesilovou hru. Domácí ji sehráli velmi dobře, měnili si pozice, až se od mantinelu vydal směrem ke středu Rostislav Marosz, který se dělovkou trefil přesně do sítě. Hosté se pokoušeli hned odpovědět a málem se jim to povedlo, teč Hynka Zohorny ale Závorka zlikvidoval.

Energetici byli nadále velmi aktivní a vytvořili si další velikou šanci. Hunův průnik po levém křídle skončil přihrávkou na Marosze, který před brankou nedokázal zpracovat skákavý kotouč. Hned po této akci ale přišla příležitost pro Kometu, domácí se nechali dvakrát po sobě vyloučit, a nabídli tak Brnu dvojnásobnou přesilovku. Alois Hadamczik si dokonce vyžádal oddechový čas, ani to jeho svěřencům ale nepomohlo, jediná střela na Závorku se neujala. Hra se poté o něco vyrovnala, celky se přetahovaly o puk až do doby, kdy domácí hráli další přesilovou hru. V té se opět po levé straně hřiště protáhl do pásma Rudolf Huna, který na bližší tyči nachytal brankáře Karla Vejmelku a malou škvírkou procpal puk do branky. Trenér ho v bráně nenechal ani do konce třetiny, a hned po inkasované brance ho tedy v brankovišti nahradil Marek Čiliak.

Ve druhé části se diváci v karlovarské hale určitě nenudili. Kometa vstoupila do prostřední části velmi aktivně, a podobně jako Karlovy Vary v třetině předchozí skórovala. Od modré čáry vyslal puk na branku Tomáš Kaberle, Závorka přes několik hráčů neměl šanci, puk zaplul čistě až za jeho záda. Hosté si ale nedali pozor a opět faulovali. Ačkoliv přesilovky Západočechů nejsou nejlepší, proti Brnu se jim v nich dařilo. Radim Bičánek se do puku opřel z první a trefil se přesně k tyči. Gólové hody ale pokračovaly i nadále, podruhé se málem radoval Huna, jeho průnik před branku ale radost nepřinesl. Radovali se ale Brňané, hned z protiútoku se totiž do stejné akce dostal Tomáš Vondráček, který prostřelil Závorku mezi betony. Kometu tato branka povzbudila k dalšímu útočení, což se ji opravdu vyplatilo. Ve třiatřicáté minutě Petr Ton využil chyby v karlovarské obraně a v úniku se prosadil přesnou střelou. V závěru prostřední části energetici sehráli čtvrtou přesilovou hru, tato ale již využita nebyla.

Nástupy do třetiny se v tomto zápase dařily, celky se pravidelně prostřídaly. Třetí periodu totiž načal dobrou akcí opět domácí tým, když se po vhazování opřel na modré do puku Bičánek, do trajektorie puku vložil svou hokejku Michal Vachovec a přesnou tečí ho poslal za Čiliaka. O chvilinku později to mohlo být opět o dvě branky, avšak Gorčík svůj únik na branku neproměnil. Hosté si s přibývajícím časem začali vytvářet tlak, domácí pak v jednu chvíli byli po icingu byli natolik unaveni, že si museli vzít oddechový čas. Když už to ale vypadalo na nápor Komety, tak domácí udeřili popáté. Jaroslav Kůs před brankou přesně trefil Bartekovu žabičku a rozjásal tři tisícovky diváků. Zdálo se, že se utkání již dohraje poměrně v klidu, ale domácí nabídli Kometě přesilovou hru. Během ní odvolal trenér Hadamczik i brankáře, Kaberle pak ale po ztrátě puku musel nedovoleně zastavit Hunu, čímž výhodu pro svůj celek zničil v opravdu nevhodný moment. V posledních vteřinách se pak snažil vyprovokovat Gulašiho na bitku Dujsík, rozhodčí je ale od sebe včas odtrhli. Energetici tak po čtyřech zápasech opět vyhráli, kvůli souběžné výhře Litvínova ale stále zůstávají na poslední příčce. Kometa nenavázala na předchozí vítězství, a dále se tak propadá tabulkou.

Mikuláš Antonik (HC Energie Karlovy Vary): Jsme moc rádi, že nám po čase zase začaly vycházet přesilové hry. Do druhé třetiny jsme vstoupili vlažně, už na jejím začátku jsme měli problémy a vyvrcholilo to vyrovnáním na 3:3. Moc si ceníme toho, že jsme i s trochou štěstí zvládli třetí třetinu. Body jsou to vydřené a klukům za ně chceme poděkovat.

Kamil Pokorný (HC Kometa Brno): Utkání rozhodly přesilovky domácích. Řekl bych, že při hře pět na pět jsme byli lepší, i když přes obranu soupeře jsme se prokousávali těžce. Ve druhé třetině jsme dokázali vyrovnat a věřili jsme, že ve třetí třetině zvrátíme zápas na naši stranu. Bohužel při standardní situaci přišla šťastná střela domácích. Štěstí se dnes přiklonilo na jejich stranu, výsledek pro nás není příznivý.