V souboji tápajících přivítá Energie Kometu

Poslední lednový zápas svede v KV Areně proti sobě mužstva, kterým se aktuálně nedaří. Kometa teprve v pátek ukončila pětizápasový bodový půst, Energie na výhru i body čeká už čtyři kola. Letošní vzájemná bilance hovoří ve prospěch Karlovarských, uspějí i tentokrát? Přijďte je podpořit v neděli od 15:30.
Kde sledovat utkání: Online přenos | Video přenos
Vstupenky zakoupíte na: Ticketportal.cz

Brněnská krize zažehnána?

Přelom třetí a čtvrté čtvrtiny extraligové základní části nezastihl hokejisty Komety v ideálním rozpoložení. Do začátku roku sice vstoupili úspěšně a o tři body obrali Plzeň, Třinec a Chomutov, pak však přišla černá série. Z pěti zápasů po sobě odešli Jihomoravané poraženi a navíc zcela bez bodu. Rozruch vzbudil i devítibodový debakl, který utržili v prestižním souboji na Spartě. Sérii neúspěchů ukončilo až poslední kolo, ve kterém si Kometa především díky perfektní druhé třetině doma poradila s Vítkovicemi.

Páteční vítězství přišlo Brňanům více než vhod, povážlivě se totiž začali přibližovat k hranici, která po základní části děli týmy na úspěšné a neúspěšné. Díky třem bodům však jedenáctým Vítkovicím odskočili na rozdíl 10 bodů a může se jim dýchat o poznání klidněji.

Navzdory rozpačitým výkonům zůstává Kometa nejnavštěvovanějším hokejovým týmem v republice, průměrně na ni chodí na 8 695 diváků. Velmi výrazně s tímto číslem však pochopitelně zamávaly dvě utkání hraná pod širým nebem, na která dorazilo 18 514 a 21 500 diváků. V týmových statistikách stojí ještě za povšimnutí dobrá úspěšnost přesilovek Komety, gólem skončí každá pátá. V individuálních výkonech vyčnívá brněnský Jan Hruška, 20 branek jej řadí na druhé místo v žebříčku extraligových střelců, vysoko je i v extraligovém kanadském bodování. V obraně pak vyčnívá Jozef Kováčik. Sice ne výškou ( (179 cm), o to více však počtem kanadských bodů (4+18) a trestných minut (68 TM).

Příčinou zmiňované šňůry proher mohla být i rozsáhlá marodka Brna, která v jednu chvíli činila i 7 hráčů. Reakcí vedení klubu bylo získání posily se zkušenostmi z KHL, slovenského obránce Lukáše Kozáka. Ten si v pátek odbyl svou premiéru v české nejvyšší soutěži.

Školáci a studenti za dvacku

Připomínáme, že na utkání platí jednotné a zvýhodněné vstupné pro žáky a studenty. Více informací zde.

Pro návštěvníky sleva do dětské Fantazie

Partnerem druhé přestávky utkání Energie - Brno je Dětské centrum Fantazie v Sokolově, které je zábavou pro malé i velké za každého počasí na ploše 1000 m2. Během utkání můžete ve vestibulu KV Areny získat kupóny s 20% slevou na vstup do centra. Více informací na webu www.fantaziesokolov.cz.

Brankáři
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont
1. Tomáš Závorka 36 91,43 % 2,79 2
2. Vladislav Habal 10 85,52 % 5,05 0
Úspěšnost přesilovek 12,64 % (11. místo v extralize)
Úspěšnost oslabení 80,21 % (13. místo v extralize)
3. Karel Vejmelka 4 96,72 % 0,83 1
Úspěšnost přesilovek 20,13 % (3. místo v extralize)
Úspěšnost oslabení 82,42 % (9. místo v extralize)
Bodový zisk
47 % 63 % 31 % 40 %
58 b 38 b 20 b 12 b
61 % 41 % 38 % 50 %
24 b 16 b 15 b 3 b

Poslední utkání

HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 40. Adamský (Polanský, Hrubec), 45. Adamský (Polanský, Růžička). Rozhodčí: René Hradil, Roman Mrkva – Rudolf Tošenovjan, Marek Hlavatý. Vyloučení: 3:4. Diváci: 4 644. Střely na branku: 25:29. Zblokované střely: 7:12. Hity: 12:10. Vhazování: 43:36.

HC Kometa Brno - HC Vítkovice5:2 (1:1, 4:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Vondráček (Kuboš, Špirko), 21. Hruška (Ton, Burian), 28. Dočekal (Vondráček, Koreis), 29. Špirko (Káňa, Kuboš), 33. Hruška (Ton, Kaberle) – 14. Balán (Štencel, Vandas), 56. Hovorka (Štencel). Rozhodčí: Pešina, Svoboda – Bláha, Špůr. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7564. Střely na branku: 26:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2.