Energetici padli s Pardubicemi, sezona pro ně tak končí

Karlovarští po skvělém výkonu v minulém zápase předváděli bojovnost celou první polovinu tohoto utkání. Ke konci druhé části přišly chyby v obraně a Dynamo odskočilo na dvě branky. To domácí trochu rozhodilo a po další špatné rozehrávce tak ve 43. minutě prohrávali už 0:3. Finální ránu zasadil Luboš Horký, který dvěma slepenými góly pohřbil karlovarské naděje. Na konečný stav 1:5 upravil ještě Petr Koblasa.
Tipsport extraliga, PK4 (O2), ne 14.3.2021
Pardubice
1:5
0:0, 0:2, 1:3
Branky a nahrávky: 55. Koblasa – 33. Poulíček (J. Kolář), 37. Nakládal (A. Kosticyn), 43. A. Kosticyn, 52. L. Horký (Mikuš), 53. L. Horký (O. Roman, J. Kolář). Stav série: 3:1.
vhazování27:42
Karlovy Vary: F. Novotný – Weinhold, Šenkeřík, Kowalczyk, D. Mikyska, Zábranský, Pulpán (A), Klejna – T. Rachůnek, Hladonik, Flek – Vondráček (A), Skuhravý (C), O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, T. Mikúš, Šik
Pardubice: Klouček – Mikuš, Ďaloga, Vála, Nakládal (C), J. Kolář (A), Hrádek, Bučko – R. Kousal, T. Zohorna, Camara – Paulovič, Poulíček (A), Blümel – L. Horký, O. Roman, Rohlík – Pochobradský, M. Kratochvil, A. Kosticyn

Úvod utkání se nesl ve vyrovnaném duchu. Hrál se opět atraktivní hokej ve velkém tempu. Všechny šance měli úspěšně pod kontrolou brankáři Milan Klouček s Filipem Novotným. Nejblíže k zápisu na listinu střelců byl za začátku Tomáš Vondráček, který v oslabení ujel po levé straně, poté zakončoval pouze do Kloučkova betonu. Na ledě to velmi vřelo a duel byl opravdu vyhrocený. Největší bitka se strhla v čase 12:30 po ataku na domácího gólmana. Po několika pěstních soubojích bylo vyloučeno pět hráčů. K pošťuchování pak docházelo skoro po každém odpísknutí. K čemu ale nedošlo, jsou góly a tak se za bezbrankového stavu pokračovalo do druhé části.

Ve druhé části ubraly obě mužstva plyn a hra se tak trochu uklidnila. Šarvátkami se ale rozhodně nešetřilo a hrálo se velmi tvrdě. V polovině zápasu přišla řada vyloučení a Dynamo si na chvíli zahrálo přesilovku 4 na 3. Tu dokázali hned využít zásluhou Jana Koláře, který si sjel před bránu, odkud nabil Patriku Poulíčkovi, a ten už neměl problém zavěsit za přesouvajícího Novotného. Po chvíli se obránce Kowalczyk dopustil špatné rozehrávky, z čehož těžil Jakub Nakládal, jenž se trefil ke vzdálenější tyči. Těsně před koncem mohl snížit Ondřej Beránek, proti němu ale stál výborně chytající Klouček.

Karlovarští byli z vývoje druhé třetiny rozhození a chyby přibývaly. Šenkeřík ve vlastním pásmu nabil nešťastně do mezikruží Andreji Kosticynovi, který zvýšil na 3:0. V čase 51:37 přišla hororová minuta pro Západočechy. V dvojité přesilovce se po Mikušově přihrávce prosadil Luboš Horký, ve zbytku přesilovky zasadil svou druhou trefou domácím finální ránu svou střelou o břevno z mezikruží. Ani Milan Klouček nakonec neudržel čisté konto. To mu zkazil svou přesnou střelou v 55. minutě Petr Koblasa. Více už se v zápase neudálo a pro Energii tak letošní sezona končí.

Martin Pešout (HC Energie Karlovy Vary): ,,Do utkání jsme dobře vstoupili, bohužel se nám nepodařilo využít šance. Tím, že se nám nepovedla naše první přesilovka, jsme hosty trochu pustili do hry. Ve druhé třetině jsme znovu měli znovu nějaké ty příležitosti ke skórování. Poté asi rozhodlo jedno zbytečné vyloučení, ze kterého měl soupeř přesilovku 4 na 3. Pak padl zbytečný druhý gól, který jsme soupeři darovali sami. Když padl ještě zbytečnější třetí, tak už bylo utkání asi rozhodnuté.“

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): ,,Ze začátku to bylo takové opatrnější, na rozdíl od předchozího utkání. Šancí moc nebylo, čekalo se na první gól, který se nám podařil dát. Myslím si, že od té doby jsme měli utkání pod kontrolou. Soupeř to musel trochu otevřít a podařilo se nám dát další branku. Poté nám pomohlo i to pětiminutové vyloučení, po kterém už bylo po zápase.“