Energetici ve vyrovnaném zápase podlehli Vítkovicím

Vyrovnaný souboj mezi Energií a vítkovickou Riderou nakonec skončil lépe pro hostující tým. Domácí v bouřlivé atmosféře soupeře dvojnásobně přestříleli, gólově se však prosadili jen dvakrát a na Tyborovu branku z 52. minuty už nedokázali zareagovat.
Tipsport extraliga, 22. kolo, ne 25.11.2018
Vítkovice
2:3
1:1, 1:1, 0:1
Branky a nahrávky: 12. Gríger (Flek, M. Rohan), 23. Plutnar (Balán) – 13. Dej (Lev, Šidlík), 22. O. Roman (Hrbas, Tybor), 52. Tybor (Lev, O. Roman). Vyšší tresty: 60. Vladimír Sičák (KVA) 10 min. - nesportovní chování.
diváci3675
Karlovy Vary: F. Novotný – Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, Podlipnik, Sičák (A), Kozák, M. Rohan – T. Rachůnek, Gríger, Flek – T. Mikúš, R. Vlach, O. Beránek – Stloukal, Skuhravý (C), Gorčík – Lapšanský, Balán (A), Kohout
Vítkovice: Bartošák – Výtisk (C), D. Krenželok, Hrbas, Baranka, Gregorc, Šidlík, Černý – Dej, Lev (A), Schleiss – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Kucsera, Š. Stránský, P. Zdráhal – Szturc (A), Pytlík, Baláž

První třetina začala klidně, první větší šance byla k vidění až ve 4. minutě, kdy se Kohout s pukem dostal během vlastního oslabení před Bartošáka a pokoušel se přihrát na Beránka, který jel na druhé straně. Přihrávku ovšem nestihl přijmout. V 11. minutě se domácím povedlo vytvořit výbornou akci, kde ke gólu chybělo jen lepší zamíření. Kapitán Energie vybojoval puk a Kovačevič, který se k němu poté dostal, na Bartošáka vypálil. Střela neprošla, ale puk se vrátil ke Skuhravému, který se jen o milimetry netrefil. Ve 12. minutě se domácí už mohli radovat, Jakub Flek totiž od levého mantinelu přihrál před brankou osamocenému Dávidu Grígerovi, kterému stačilo puk zasunout mezi betony vítkovického gólmana. Hokej je ale rychlá hra a proto se pouhých 33 sekund po karlovarském gólu radovali i hosté. Sitauce naprosto stejná, Jakub Lev našel před brankou Rastislava Deje, který puk jen doťuknul za Novotného. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu 1:1.

TM 2

Druhá perioda byla narozdíl od té první akčnější. Více přihrávek, více šancí a více gólů. Ve 23. minutě padl gól Vítkovic, ten po přihrávce od Hrbase vstřelil Roman Ondřej, když se trefil přesně pod horní tyčku karlovarské klece. Sitauce byla ještě pro jistotu zkontrolována videorozhodčím, který gól uznal. A podobně jako v první části hry se ani nyní nemuselo na další gól čekat dlouho. Energetikům na vyrovnání stačilo 20 sekund. Jednoduchou střelou od modré se o něj postaral Michal Plutnar, brankář Bartošák měl zakrytý výhled. Ve 33. minutě se dostal Stanislav Balán do úniku a na Bartošáka vypálil, ten však jeho střelu pohotově zachytil do lapačky. Do šaten se šlo znovu za vyrovnaného skóre 2:2.

Ve třetí třetině usilovaly Karlovy Vary hodně aktivně o vedoucí gól. Ve 44. minutě mohl skórovat Jakub Flek, přihrávku od Mikúše ovšem nezpracoval. Ve 45. minutě pak Vlach pálil, jenže střelu Bartošák odrazil lapačkou. Skóre se změnilo naopak na druhé straně, o jejich přesilovkový gól se v 52. minutě postaral Radoslav Tybor, když tečoval střelu Jakuba Lva. Následoval také vyhrocený moment, kdy rozhodčí odpískali přihravku rukou. Do následné komerční přestávky se tak vstupovalo za bouřlivého nesouhlasu domácích fanoušků a domácí střídačky, kde někteří z hráčů bouchali hokejkou o mantinel. Necelou minutu před koncem se Energie rozhodla dohrát zápas v šesti, to však k vyrovnání nepomohlo.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): To, že nás ten včerejší zápas stál velké množství sil je jasné, s tím jsme počítali, ale my jsme od začátku říkali, že se na tuhle věc nebudeme vymlouvat a myslím si, že jsme do utkání vstoupili velmi, velmi slušně, hráči měli pohyb, byli jsme vyrovnaným soupeřem Vítkovicím. Ty na nás samozřejmě vlítly, snažili se nás dohrávat po celém hřišti, tlačit na nás. My jsme se s tím dokázali nějakým způsobem srovnat, myslím si, že kdyby zápas skončil po šedesáti minutách remízově, tak by to bylo asi nejspravedlnější. Vítkovice byly rozhodně šťastnější tou jednou přesilovkou trefou, my jsme ji nedokázali dát. Takže gratuluji ke třem bodům, přeji šťastnou cestu a my musíme teď dobře zregenerovat, odpočinout, protože nás čeká tenhle dvojboj i příští víkend, takže doufám, že se dokážeme poprat minimálně tak stejně jako tento víkend.

Jan Petr (HC VÍTKOVICE RIDERA): Ten zápas byl specifický v tom, že jsme ho brali z více pohledů, samozřejmě jsme věděli o velmi dlouhé a povedené sérii Varů v domácím prostředí. Byl jsem svědkem včerejšího utkání, které mě velmi nadchlo v domácím provedení. Já na to reagoval jako trenér a my jsme počítali s tím, že domácím musí dojít fyzické síly, protože ten jejich hokej, to bruslení, které včera předvedli, mě jako trenéra totálně nadchlo. Bavil jsem se o tom i s trenérem Komety, který měl podobný názor. Včera tu moje hokejové srdce plesalo, ale samozřejmě jsem z toho musel udělat bonus pro ten svůj tým a z tohoto pohledu si myslím, že ve vývoji toho utkání pro nás byl klíčový konec druhé třetiny, těch posledních pět až šest minut, kdy tam bylo pár icingů a tam jsme měli ten zápas rozhodnout. Klobouk dolů před domácími, protože to přežili a ve třetí třetině šlo už jen o to, kdo tu branku dá. Oni měli přesilovku, my jsme měli přesilovku a rozhodná byla teč, podobně jako když jsme tady prohráli ten první zápas. Myslím si, že utkání bylo vyrovnané, tři body se nám teď hodí, máme tři zápasy venku, takže jsme se teď přiblížili k tomu počtu bodů, které chceme získat. Znovu říkám, my jsme sem jeli sedm hodin, ale oni předvedli úžasný zápas včera. Po dlouhé době jsem byl na hokeji jako fanoušek, dal jsem si párek, pivo a koukal jsem na ten hokej, který mě strašně bavil a dnes jsme z toho těžili. Za mě velká gratulace mužstvu a respekt k soupeři, hlavně za ten včerejší výkon.