Energetici začali vítězně, nájezdy na Spartě rozhodl Šik

Karlovarští hokejisté vstoupili do série přípravných zápasů vítězně. V úvodním duelu na Spartě nasadili trenéři Energie, stejně jako jejich sparťanští kolegové, omlazenou sestavu. A ta nakonec vyválčila výhru, když o triumfu rozhodl v nájezdech jediný úspěšný střelec Otakar Šik.
Příprava na sezonu, přát., út 3.8.2021, Tipsport arena
Sparta
2:3sn
0:0, 1:1, 1:1
Branky a nahrávky: 26. Fábry (Jandus, Pavelka), 50. Šmerha – 22. Průžek (Hladonik), 57. Vodička (Osmík), nájezd Šik.
Rozhodčí: Horák, Lacina – Lhotský, Svoboda.
vyloučení3:1
využití0:0
Sparta: Neužil (30. Cichoň) – Tomov, Pavelka (C), Jeřábek, Poizl, Kulhánek, Chvátal, David – T. Jandus, Zikmund (A), Dvořáček – Hauser, Hašek, Šmerha – Kern, Doležal, Stepanchuk – M. Vitouch, Konečný, Fábry.
Karlovy Vary: Hamalčík – Parkkonen, Hanousek, Havlín, Tureček, Doudera, Weinhold (A), Vodička – Průžek, Hladonik (A), Vondráček (C) – Redlich, Miškář, Šik – Kupčo, Osmík, Adámek – Pořízek, Jiskra, Křemen.

Hned úvodní minuty utkání nabídly až překvapivě svižnou podívanou na to, že se jednalo o první přípravný duel. Oba celky ohrozili maskované muže v bráně a publikum, které se po dlouhé pauze konečně mohlo vydat na hokej, jen příjemně překvapili. Velká šance se naskytla domácím v sedmé minutě, konkrétně Michalu Vitouchovi, jehož zakončení se odrazilo od Hamalčíkova betonu do ochranné sítě.

Tempo neustalo ani v dalším průběhu. Šance se objevily na obou stranách táborů, Neužila v brance ohrozil karlovarský Průžek, který ale svou tečí nepřekvapil domácího gólmana. Na druhé straně šel do úniku David Dvořáček, nicméně v souboji jeden na jednoho slavil Hamalčík. Sparta zvýšila tlak na hostující svatyni, nicméně její strážce byl maximálně pozorný. Do konce dějství se však již nic zásadního nestalo, do kabin se tudíž šlo za stavu 0:0.

Do druhé třetiny vstoupili pravou nohou Karlovarští. Jiří Průžek vyslal střelu z mezikruží ke vzdálenější tyči a otevřel skóre. Vzápětí usedl na trestnou lavici domácí Kulhánek a Sparta se musela bránit dalšímu inkasování. Nicméně ještě před koncem trestu se síly na ledě vyrovnali po vyloučení Parkkonena. Pražané sice početní výhodu nevyužili, avšak nedlouho poté se prosadil teprve šestnáctiletý mladíček v dresu domácích Andrej Fábry.

V polovině utkání se vystřídali sparťanští maskovaní muži a místo Jakuba Neužila šel do domácí svatyně Oldřich Cichoň. Vzápětí usedl na trestnou lavici autor karlovarské trefy, aby odpykal trest za Hamalčíka, a Pražané si podruhé v zápase vyzkoušeli přesilovku. Nicméně ji znovu nevyužili a do kabin se šlo opět za vyrovnaného stavu.

Třetí třetina nezačala pro domácí nejlépe, na trestnou lavici usedli mladíci Hašek a Kern, nicméně Spartě se těžké chvíle povedlo ustát se ctí. Naopak šli poprvé v zápase do vedení po trefě Tomáše Šmerhy z pravého kruhu, jeho střela i s trochou štěstí doskákala za brankovou čáru.

Další gól pro Spartu mohl přidat Dvořáček, ale jeho bekhendový pokus skončil mimo branku. Pražané ale nadále pokračovali v talku na hostující svatyni. Jenže Energie se nedala jen tak snadno zlomit a Petr Vodička vyzrál na Cichoně - 2:2. v poslední půlminutě základní hrací doby mohl zajistit výhru Spartě Doležal se svým spoluhráčem v přečíslení dva na jednoho, ale obětavý pád karlovarského obránce střelu zachytil.

Po konci šedesáti minut ihned následovaly samostatné nájezdy bez prodloužení. V pěti sériích uspěl jako jediný hráč karlovarský Otakar Šik, který rozhodl o vítězství Energie 3:2 po samostatných nájezdech.

Tomáš Hamara (HC Sparta Praha): Dali jsme šanci hodně mladým hráčům, kteří se rozhodně nemají za co stydět. Ukázali, že v našem kádru je rozhodně budoucnost. Myslím, že na to, že šlo o první zápas, bylo vidět spousta hezkých hokejových momentů. Bylo krásné hrát opět před fanoušky, kteří přišli i navzdory atraktivní fotbalové konkurenci. Moc jim za podporu děkujeme.

Tomáš Mariška (HC Energie K. Vary): Bylo vidět, že to bylo první utkání. Obě mužstva šla z plné přípravy a myslím si, že byla vidět velká nervozita u mladých hráčů, kteří dostali šanci. Na začátek přípravy se hrálo v dobrém tempu a splnilo nám to to, co jsme chtěli. Viděli jsme hráče v zátěži, byla tam bojovnost a nasazení. Branek nepadlo mnoho, oba gólmani podali velmi dobrý výkon. Doufám, že se naše hra bude zpřesňovat a budou se objevovat věci z tréninků. Výsledek nepřeceňujeme, ale jsme rádi za každou výhru.