Energie dvakrát vedla, pak padla v prodloužení

HC Energie - HC Kometa Brno 2:3 pr. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Utkání s brněnskou Kometou se pro hokejisty Energie vyvíjelo dobře. Soupeře nepouštěli do výraznějších šancí a díky trefám Martina Zaťoviče a Michala Gulašiho dvakrát vedli. Brňané však dvakrát náskok domácích smazali a prodloužení využili přesilovku.
Tipsport extraliga, 26. kolo, ne 1.12.2013, KV Arena
Kometa Brno
2:3p
0:0, 1:0, 1:2 - 0:1
Branky a nahrávky: 29. Zaťovič (R. Hovorka, Hruška), 45. Gulaši (Hovorka) – 42. Burian, 50. J. Hruška (Brendl, Kempný), 61. Žižka (Svoboda). Rozhodčí: Šindler, Hodek – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:7, navíc Kuboš (KOM) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3326. Střely na branku: 20:32. Zblokované střely: 6:10. Hity: 15:14. Vhazování: 29:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
Karlovy Vary: Závorka – Bičánek, Rýgl, Drtina, Schusser, Gulaši, Dresler – Zaťovič, Balán, Pohl – Kytnár, Vlach, Hovorka – Dlouhý, Hruška, Zucker – Koblasa, Vachovec, Micka
Kometa Brno: Čiliak – Hanzlík, Nosek, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš – Hruška, Čermák, Brendl – Káňa J., Němec, Svoboda – Burian, Koreis, Dočekal – Křivohlávek, Zohorna, Jenyš

Začátek utkání přinesl velice ofenzivní hokej. Aktivnější byli domácí, kteří si vytvářeli jednu větší šanci než druhou. Snažili se střílet z každé pozice, ale hostující brankář Čiliak dokázal všechny střely pochytat. Svým tlakem si Energie dokázala vynutit přesilovou hru, která jí však spíše uškodila. Kometa se dokázala ve čtyřech skvěle bránit a nepouštěla domácí téměř ani za modrou čáru. Poté však následovaly dvě přesilové hry Komety, a tlak domácích se na chvíli utlumil. Obě vyloučení však Energie přestála a znovu se mohla hnát do útoku. Jenže, přišlo další vyloučení a domácí se opět museli bránit ve čtyřech hráčích. I toto oslabení však ustáli a po první třetině, která se táhla v duchu přesilových her, svítilo na kostce skóre 0:0. Po konci první části byly na ledě vidět ještě emoce, které vyústily ve vyloučení Vachovce za krosček a Koreise za hrubost. Do druhé třetiny se tak nastupovalo ve čtyřech na obou stranách.

V úvodu druhé periody byli opět aktivnější domácí a opět si dokázali vynutit přesilovou hru, kterou však znovu nedokázali využít. V devětadvacáté minutě přišla dvě rychlá vyloučení Komety za sebou, a ta už domácí potrestat dokázali. Jmenovitě Martin Zaťovič, který byl důrazný před Čiliakem a na druhý pokus se mu podařilo dostat kotouč do brněnské brány. Ve třicáté páté minutě byl při úniku podražen Radek Dlouhý. Trestného střílení se ujal Radek Hruška, ale bekhendovým blafákem si na Čiliaka nepřišel, a stav zápasu se tak neměnil. Více už se toho ve druhé třetině nestalo, a tak se odcházelo do kabin za stavu 1:0 pro domácí.

Třetí třetinu začali aktivněji hosté z Brna a odměnou jim bylo vyrovnání. Vilém Burian si vybruslil z mezikruží a ranou tahem prostřelil Závorku. Jenže co to bylo hostům platné, když o dvě minuty později tvrdou ranou od modré prostřelil Michal Gulaši vše, co mu stálo v cestě, a vrátil tak Energii jednobrankové vedení. V padesáté druhé minutě ovšem Kometa využila nedůrazu karlovarských hráčů a v signalizované výhodě znovu srovnal Jan Hruška. V závěru třetiny už se spíše jen vylučovalo, ale žádná branka nepadla. O zápasu tedy muselo rozhodnout prodloužení. Do něj si hosté přenesli přesilovou hru ze závěru třetí třetiny, kdy Dlouhý dostal 2 minuty za hákování, zatímco Kuboš osobní trest za nesportovní chování. Kometa přesilovou hru dokázala využít, když ani ne po minutě rozhodl zápas tvrdou ranou Tomáš Žižka. Hosté si odváží z KV Areny dva body po výhře 3:2 po prodloužení.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Úvod utkání jsme měli velmi slušný, bohužel třemi oslabeními jsme soupeře poslali do přesilových her, ve kterých si Brno vypracovalo nějaké šance. Myslím, že po šedesáti minutách hry je dělba bodů spravedlivým rozuzlením dnešního zápasu. Bohužel v závěru jsme udělali faul a soupeř si přesilovku přenesl do prodloužení a tam rozhodl o bodu navíc pro sebe. Musím mužstvo pochválit za nasazení a bojovnost, to tam všechno bylo, ale šťastnější byl dnes soupeř.

Vladimír Kýhos (HC Kometa Brno): My jsme do zápasu vstoupili celkem dobře, i když úplný začátek nebyl až tak ideální, tam jsme udělali několik chyb. Byli jsme v tlaku, ale chodili jsme málo před bránu. Závorka, když vidí, tak to všechno pochytá. Ve druhé třetině se to otočilo, udělali jsme tam nějaké fauly a nakonec jsme z toho dostali gól. Rozhodující moment zápasu bylo nevyužité trestné střílení Varů, potom bychom to už asi těžko otáčeli. Před třetí třetinou jsme hráče v kabině důrazně nahecovali, potřebovali jsme vyrovnat a přivézt nějaký bod, protože pět zápasů venku po sobě jsme nebodovali. Z naší strany tam byl tlak, vyrovnali jsme, ale bohužel zase jsme dostali gól a to poměrně laciný. Podařilo se nám, ale zase vyrovnat a v prodloužení se nám naskytla možnost hrát přesilovku čtyři na tři a kluci to sehráli perfektně.