HC Energie Karlovy Vary

Prosincový program zahájí Energie soubojem s Kometou

Přichází poslední měsíc kalendářního roku, a s ním i 26. kolo, po němž se základní část Tipsport extraligy přehoupne do druhé poloviny. Energetiky čeká domácí duel s brněnskou Kometou, která je v tabulce na čtvrtém místě. Navážou Karlovarští na kanonádu proti Pardubicím, a budou znovu brát tři body? Utkání startuje v neděli od 15:30.
Kde sledovat utkání: Online přenos | Video přenos
Vstupenky zakoupíte na: Ticketportal.cz

O soupeři

Jak už bylo napsáno, je Kometa v současné chvíli na čtvrtém místě tabulky, a bojuje o místo zajišťující přímý postup do čtvrtfinále. Na kontě má 42 bodů, stejně jako pátý Zlín a šestý Třinec. Sedmé Pardubice ztrácí na zmíněné trio čtyři body. Brnu se daří pravidelně sbírat bodové zisky, a proto je v tabulce tak vysoko. Velmi úspěšný byl pro Kometu říjen, ve kterém zvítězila v šesti z devíti odehraných utkání. V průběhu listopadu už to nebylo tak slavné. Moravané odehráli opět devět zápasů, tentokrát ale uspěli jen ve čtyřech případech. Šňůru tří porážek v řadě – 2:3 s Litvínovem, 0:3 v Třinci a 1:4 na Spartě, ukončila Kometa v posledním kole, kdy doma přejela Rytíře poměrem 4:0. Její hráči tím důstojně oslavili 60 let existence klubu.

Do zápasu s Kladnem zasáhla poprvé i nová posila Komety – zkušený útočník Pavel Brendl, který se letos nevešel do sestavy Pardubic. Hned v prvním zápase si připsal jednu asistenci. Nejvíc kanadských bodíků zatím nasbíralo duo Tomáš Svoboda – Vojtěch Němec. Oba jich mají na kontě patnáct. Svoboda je zároveň s deseti přesnými zásahy nejlepším střelcem týmu. Hned za touto dvojicí následují dva produktivní obránci – Petr Kuboš (4+9) a Tomáš Žižka (2+9). V brance se zatím střídají mladý Marek Čiliak (úspěšnost nad 93 %) a Jiří Trvaj. Brno je s 48 inkasovanými góly druhým nejlepším týmem co se týče defenzivy, lépe je na tom jen Sparta, a to pouze o jediný gól.

O utkání s trenérem Karlem Mlejnkem

Hokejisté A týmu karlovarské Energie týden nezasáhli do bojů Tipsport extraligy. Páteční zápas 25. kola na Slavii (3:2 sn) byl předehrán již 29. října. Naposledy tak Karlovy vary odehrály mistrovské utkání v neděli 24.11, kdy doma přejely Pardubice.

Týden „volna“ strávili hokejisté tréninkem, ale i odpočinkem. „Druhý den po zápase s Pardubicemi jsme hráčům naordinovali silový trénink. Následovaly dva dny tréninku a od čtvrtka se tým připravuje na zápas s Brnem. Je to v rytmu čtvrtek, pátek, sobota stejně jako když se hraje v pátek a připravujeme se úterý, středa, čtvrtek. Takže vše probíhá standardně,“ řekl na úvod trenér Karel Mlejnek.

Kometa oslavila v pátek šedesátiny a získala tři body za vítězství 4:0 nad Kladnem. „Osobně si myslím, že jejich oslavy nebudou mít na naše utkání žádný vliv. Prohráli před duelem s Kladnem pár utkání, to vím, ale jestli něco v Brně slaví, tak o to se nezajímám. Nás čeká standardní extraligové utkání ve kterém chceme bodovat. Naším cílem je jednoznačně vyhrát a připsat si tři body,“ konstatuje Mlejnek.

Před zápasem s Pardubicemi vypsali trenéři speciální bonus. „Řekli jsme klukům, že když vyhrají, tak dostanou den volna navíc. Mohli jsme si to dovolit, protože jsme měli mezi zápasy týden prodlení. Teď před zápasem s Brnem ale nic nevypisujeme. Alespoň zatím. Možná nás s Jardou něco napadne a nějakou speciální odměnu dáme,“ řekl.

V době, kdy měla Energie volno, se odehrálo několik zápasů. „Jak úterní zápasy, tak celé páteční kolo jsme samozřejmě sledovali. Osobně jsme se byli podívat na utkání Chomutova s Plzní. Po Brně se utkáme právě s Piráty. Musím ale podotknout, že na prvním místě je náš tým a naše výsledky,“ dodal na závěr.

Statistiky

Poslední utkání

HC Energie Karlovy Vary - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 6:2 (2:0, 1:1, 3:1)
Sestava KVA: Závorka – Bičánek, Rýgl, Drtina J., Rohan M, Gulaši, Dresler – Zaťovič, Balán, Pohl – Kytnár, Vlach, Hovorka – Dlouhý, Hruška R., Zucker – Koblasa, Vachovec, Tomeček

HC Kometa Brno - Rytíři Kladno 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
Sestava KOM: Čiliak – Hanzlík, Nosek, Kempný, Kováčik, Žižka, Dujsík – Hruška J., Čermák , Brendl – Káňa, Němec, Svoboda T – Burian, Koreis, Dočekal – Wasserbauer, Zohorna H, Jenyš

Vzájemné zápasy 2010/2011

05. HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 0:7
18. HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 4:1
31. HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 2:4
44. HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 2:4

Vzájemné zápasy 2011/2012

09. HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 3:2
22. HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 4:3 sn
35. HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 6:2
48. HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 5:4 pr.

Vzájemné zápasy 2012/2013

09. HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 3:4 pr.
22. HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 4:0
35. HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 7:0
48. HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 4:0
OUT2 HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 2:1 pr.
OUT5 HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 5:3

Vzájemné zápasy 2013/2014

13. HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 3:1

Nejvyšší vzájemná výhra

26.9.2010 | HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 0:7
* V případě shodného rozdílu rozhoduje menší počet inkasovaných branek

Nejvyšší vzájemná prohra

12.11.2012 | HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 4:0
* V případě shodného rozdílu rozhoduje menší počet vstřelených branek

Související články

Ohlasy k zápasu | ne 1.12.2013

Tomáš Micka: Přesilové hry dnes rozhodly