HC Energie Karlovy Vary

Tomáš Micka: Přesilové hry dnes rozhodly

Tomáš Micka přišel v rámci výměny ze Slavie a ihned nastoupil do prvního duelu. Jak sám přiznává, v pražské Slavii si poslední dobou moc času na ledě neužíval a dokonce některá utkání sledoval z tribuny. Proto je rád za příležitost, která se mu naskytla v Karlových Varech. Při premiéře v zeleném dresu mu statistici zaznamenali hned tři hity a potvrdili, že od nové posily si trenéři slibují především důraz a fyzický hokej.

Tomáši, panuje u vás alespoň nějaká spokojenost po udřeném jednom bodu?
My jsme před zápasem chtěli tři body. Měli jsme duel dobře rozehraný, dvakrát jsme vedli. Soupeř se ale dostal do hry, srovnal hru a v prodloužení vstřelil vítěznou branku v přečíslení. Každý bod dobrý, ale… Musíme být rádi alespoň za ten bod.

V závěru utkání jste byl vyloučen, na druhé straně ale mohla i Energie vsítit vítěznou branku, že?
Ten pocit z vyloučení nebyl moc dobrý a měl jsem strach, abychom nedostali góla. To by opravdu byl špatný úvod. První zápas a dostat hned kvůli mému vyloučení gól. Naštěstí to kluci dobře ubránili. Nám se naskytla následně přesilová hra, nějaké střely jsme měli, ale nepadlo to tam. Pak jsme faulovali, z čehož se rozhodlo. Dnes vyloučení rozhodla o výsledku.

Vyloučení bylo opravdu mnoho. Říkáte tedy, že o konečném stavu rozhodly využité přesilové hry?
Pokud si dobře pamatuji, tak Kometa dala všechny branky v přesilových hrách nebo v signalizovaných trestech. Nám se naopak přesilovky moc nedařily.

Přišel jste v rámci rošády do Karlových Varů poměrně rychle. Jak se to vše seběhlo?
Tohle je prostě hokejový život. Takové věci se sbíhají rychle. Ráno jdete na zimní stadion trénovat a pan Růžička vám oznámí, že jste vyměněný. Sbalíte si věci a druhý den se hlásíte v Karlových Varech.

Myslíte, že vám výměna do Karlových Varů může po hokejové stránce prospět?
Já si myslím, že rozhodně. Ve Slavii jsem pár posledních zápasů sledoval z tribuny, takže jsem rád, že jsem dostal v Karlových Varech šanci. Šanci rvát se o místo v sestavě, být pro kluky platný, hrát do těla, dorážet před brankou puky za záda brankářů.

Možná je brzy na hodnocení, ale co si myslíte o hře Energie?
První třetinu jsme měli plno šancí, mohli jsme nějaké branky dát. Pak jsme dali první branku, mohli jsme odskočit i na vedení o dva góly. Pak se to sice zlomilo, ale bohužel, takový hokej je a my musíme bojovat o body v dalších kolech.

Související články