Energie zvítězila v prodloužení, výhru vystřelil Jiskra

Do utkání vstoupila lépe Kometa, která otevřela skóre zápasu. Energie dokázala rychle odpovědět a ještě v první třetině skóre otočit. Ve třetí části hosté srovnali zásluhou Jakuba Fleka a souboj dospěl do prodloužení. V něm se trefil Vít Jiskra a zařídil Energii druhý bod.
Tipsport extraliga, 28. kolo, st 20.12.2023, Karlovy Vary, KV Arena
HC Kometa Brno
3:2p
2:1, 0:0, 0:1 – 1:0
Branky a nahrávky: 16:41 Procházka (Gríger, Jiskra; 5/3), 19:59 Gríger (Procházka, Jiskra; 5/4), 63:56 Jiskra (Redlich; 3/3) – 15:48 Kos (Ďaloga, Vincour; 5/5), 44:29 Flek (4/5). Rozhodčí: Ondráček, Jaroš – Gerát, Hnát. Diváci: 3315. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 26:39 (7:14, 7:13, 8:10). Zblokované střely: 18:16. Hity: 8:6. Vhazování: 26:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
diváci3315
HC Energie Karlovy Vary: Frodl – Plutnar, Huttula, Havlín, Stříteský, Pulpán, Bartejs, Rulík – Rachůnek, Gríger, Kangasniemi – Hladonik, Černoch, Beránek – Zetterberg, Jiskra, Procházka – Redlich, Přikryl, Kofroň.
HC Kometa Brno: Kavan – Ďaloga, Gazda, Kučeřík, Holland, Kaňák, Lintuniemi – Pospíšil, Cingel, Moses – Zaťovič, Kollár, Flek – Vincour, Marcinko, Kos – Okál, Zbořil, Kohout.

Již v první minutě si energetici dokázali vytvořit akci, ve které našel Tomáš Rachůnek před bránou volného Iikku Kangasniemiho, který však minul. Následně se ve velké šanci ocitl Michal Plutnar, který si zpracoval puk na vrcholu modrého kruhu, střela však skončila za brankovou konstrukcí. Skóre otevřel Jakub Kos, který během signalizované výhody prostřelil domácího brankáře a poslal tak hosty do vedení. - 0:1 To netrvalo dlouho, přesilovou hru proměnili domácí, kterým stačilo pouhých deset sekund, aby srovnali stav zápasu. První Procházkovu střelu pokryl brankář Kavan, na druhou však zareagovat nestihl. - 1:1 Druhá přesilová hra poslala Energii do jednobrankového vedení, když Jiskrovu střelu odrazil hostující brankář přímo na Dávida Grígera, který přesně zakončil za Kavanova záda. - 2:1 Brukova družina přišla po střetu s brněnských útočníkem o Ondřeje Procházku, který zápas nedohrál.

Do druhé periody se povedlo lépe vstoupit brněnské Kometě, která se pokusila srovnat hned v prvních vteřinách, kdy se z těsné blízkosti pokoušel prosadit Tomáš Marcinko. O chvilku později měli šanci i Karlovarští, kdy od modré vypálil Lukáš Pulpán, jeho střela však skončila v lapačce hostujícího gólmana. Po polovině druhé třetiny spěchal do úniku IIkka Kangasniemi, kterého na poslední chvíli zastavil Marek Ďaloga. Tlak Energie pokračoval i nadále, když Stříteský kličkou obešel obránce a přízemní střelou ohrozil Kavanovu svatyni. Nátlaku hostů museli čelit i karlovarští, Alex Lintuniemi našel Martina Zaťovice, jehož střelu zastavil Dominik Frodl. I po druhé třetina tak držela Energie těsné vedení. - 2:1

Do poslední dvacetiminutovky se nepovedlo vstoupit Karlovým Varům, ty i navzdory početní výhodě inkasovaly. V oslabení se podařilo uniknout Jakubovi Flekovi, který prostřelil Frodla a srovnal stav zápasu. - 2:2 Odpovědět nedokázal Matěj Stříteský, který vyslal tvrdou ránu od modré čáry, ta však prosvištěla kolem pravé tyčky. Vedení si mohla vzít Kometa, domácím opět ujel Jakub Flek, který byl zastaven famózním zákrokem Dominika Frodla. Poté se do šance dostal Beránek, který našel před brankou Jiřího Černocha, který z těsné blízkosti nezakončil.

Tři třetiny nerozhodly o vítězi a následovalo prodloužení. Druhý bod vybojovali domácí po trefě Víta Jiskry, který dostal Redlichovu nabídku a vymetl Kavanovu branku.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary) : Chtěl bych zhodnotit hru, kde si myslíme, že se projevily změny v konceptu hry, které jsme připravili v reprezentační pauze, kde mužstvo v těch šesti tréninkových dní, které jsme měli tvrdě pracovalo. Zlepšil se nám pohyb, ten obyčejný zápal a usílí, které jsme do hry investovali. Utkání se vyvíjelo tak, že za tři body mohli nakonec vyhrát oba dva týmy a jsme rádi, že ten bonusový bod bereme my.

Jaroslav Modrý (Kometa Brno): Dva aspekty v utkání. Neubráněné oslabení v první třetině, když jsme si nechali dát gól minutu do konce. Pak jsme si vytvořili mnoho šancí, ale musíme být ještě produktivnější, respekt ke karlovarskému gólmanovi. Musíme dostávat více puky do brány. Chtěl bych pochválit našeho gólmana, první start v extralize, je pěkné vidět to mládí, práci, co dělají v našem klubu trenéři a posouvají mladé kluky a pomáhají jim v hokejovém růstu.