Fantastický obrat! Tři body vystřelil necelé dvě vteřiny před koncem Zábranský

Varování, tohle utkání nebylo pro slabší povahy. Karlovarští vezou ze Zlína tři body po infarktové třetí třetině, ještě ve 49. minutě totiž svěřenci Martina Pešouta prohrávali 2:4. Pak ale zavelel Jakub Lauko k obratu, svou druhou trefou v utkání následně srovnal Petr Šenkeřík a při závěrečné početní výhodě dokonal pouhých 1,5 vteřiny před sirénou fantastický obrat Libor Zábranský.
Tipsport extraliga, 22. kolo, ne 29.11.2020
Zlín
4:5
2:1, 0:1, 2:3
Branky a nahrávky: 2. Honejsek (Šlahař), 16. Okál (Nosek, Honejsek), 43. Köhler (Herman), 47. Okál (Šlahař, Honejsek) – 18. Šenkeřík (Flek, Černoch), 23. Vondráček (Skuhravý, Redlich), 50. Lauko (Flek), 52. Šenkeřík (Flek, D. Kaše), 60. Zábranský (Skuhravý, D. Kaše).
vhazování30:35
Zlín: Kašík – M. Novotný, Nosek (C), Suhrada, Ferenc, Řezníček, Gazda, Dluhoš – Köhler, Herman, Karafiát – Okál (A), Honejsek, Šlahař – Kubiš (A), P. Sedláček, Václavek – Poletín, Hejcman, J. Ondráček
Karlovy Vary: Novotný – M. Rohan (A), Šenkeřík, Graňák, Plutnar, Pulpán (A), Zábranský, Weinhold – Hladonik, D. Kaše, Flek – O. Beránek, T. Mikúš, Lauko – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček

Čím Berani poslední zápasy trpěli, tím v dnešním utkání naopak zaskočili Energii. Ve druhé minutě utkání se po přihrávce Šlahaře rychlou a přesnou střelou prosadil Antonín Honejsek a protrhl špatné vstupy zlínských do utkání. Berani se následně ubránili vyloučení Karafiáta za krosček. O první početní výhodu v utkání přišli, když předvedl gesto fair play Jakub Herman a odvolal vyloučení hostů. V polovině třetiny Kašík skvěle zasáhl při úniku Varů a zakončení Mikúše, vyznamenal se také při teči Hladonika.

Početní výhodu si zahráli i Berani a rázem to bylo o dva góly. David Nosek napřáhl a před brankou tečoval za záda gólmana Novotného Zdeněk Okál. Nic na tom nezměnila ani coach challenge trenérů Varů, reklamujících postavení v brankovišti. Gól platil. Z následného úniku mohl ještě přitopit Varům Jakub Herman, nezakončil ale přesně. Dvě minuty před koncem třetiny se dostaly do hry také Vary. Po šesti vteřinách přesilové hry napřáhl Petr Šenkeřík a prostřelil vše, co stálo v cestě.

Druhá třetina začala dobrým únikem a přihrávkou Zdeňka Okála na Kubu Šlahaře, kterou ale zlínské křídlo nedokázalo nasměrovat do odkryté branky. Na druhé straně znovu udeřily Vary. Nahrávku skrz brankoviště smolně tečoval Pavel Kubiš přímo na Vondráčka, který uklidil do odkryté branky.

Berani se pak museli bránit početní nevýhodě 5 na 3 při vyloučení Ference a Řezníčka. Zlínská obrana přesilovce Varů odolala, Kašík těsně po skončení početní nevýhody skvěle zasáhl při úniku Beránka. Zlín poté přidal tempo, před Novotným dobře tečoval Hejcman, Kubiš trefil tyč. Další oslabení po vyloučení Ference Berani přežili, navíc po šikovném odrazu mohl sám před Novotným udeřit Pavel Kubiš. V rychlosti ale nedokázal puk zvednout.

Poslední část utkání začali Berani znovu oslabením, tentokrát to ale bylo ku prospěchu. Jakub Herman vyvezl puk a předal Bedřichu Köhlerovi, který zcela sám mířil přesně. A o čtyři minuty později bylo ještě veseleji. Z kruhů napřáhl Zdeněk Okál a podruhé v utkání rozvlnil síť za Novotným.

V polovině třetiny po závaru před Kašíkem skórovaly znovu Vary, puk dorážel Jakub Lauko. Podruhé v utkání přišla ke slovu trenérská výzva a video. Gól byl nakonec uznán a Energie snížila. A za další dvě minuty byl stav nerozhodně. Podruhé v utkání se trefil Petr Šenkeřík a začínalo se od začátku. Na nerozhodném stavu nic nezměnila ani přesilovka Beranů 5 na 3. Příležitost početní výhody dostaly minutu před koncem také Vary, za hru Zlína v šesti lidech. A dvě vteřiny před koncem dokázala Energie rozhodnout. Vítězný gól trefil po pěkné kombinaci Libor Zábranský.

Robert Svoboda, trenér PSG Berani Zlín: Hráli jsme to, co jsme si řekli, podařil se nám vstup do utkání, rychle jsme vedli. Ten zápas byl nahoru dolů, ubránili jsme spoustu oslabení, v jednom jsme dokonce skórovali. Vypadalo to velice slibně, bohužel to soupeř neuvěřitelně zvrátil. Mrzí nás to, bod jsme potřebovali pro povzbuzení. Nicméně takhle si představujeme hru týmu, bojovnost, snahu. Pak se dá pomýšlet na dobrý výsledek.

Tomáš Mariška, trenér HC Energie Karlovy Vary: Z naší strany hodně upracované utkání, z první střely jsme dostali branku, to nám vůbec nepomohlo, domácí to naopak nakoplo k ofenzivnímu tlaku. Najednou jsme prohrávali o dvě branky, ale nabádali jsme hráče, ať jsou trpěliví. Povedlo se nám srovnat, dvě smolné branky a znovu jsme ztratili se soupeřem krok. Jsem ale rád, že to tým nezabalil, bojoval do konce a byli jsme odměnění vítěznou brankou. Z naší strany šťastné vítězství, ale jsme za něj nesmírně rádi.