Moravský trip načne Energie soubojem se Zlínem

Po nadílce od Mladé Boleslavi a ubojované výhře nad Vítkovicemi čeká energetiky v neděli zápas ve Zlíně. Karlovarští se určitě budou snažit navázat na loňský úspěch, kdy jihomoravského soupeře ve všech čtyřech vzájemných zápasech porazili. Letošní první výhru nad Zlínem můžou přidat tuto neděli v 15:30. Permanentkáři mohou utkání sledovat tradičně zdarma na Hokejce.
Kde utkání sledovat: Onlajny.com | Instagram stories | Hokejka

Čtyři zápasy, čtyři výhry – loni se proti Zlínu dařilo

Zlín není pro Karlovy Vary úplně nejoblíbenější soupeř, pokud by se ale letos dařilo stejně jako loni, nikdo by se asi nezlobil. Energii se v loňské sezoně totiž podařilo zvládnout všechny čtyři vzájemné souboje, všechny ale byly velmi vyrovnané. Výhra v prodloužení, v nájezdech, o jednu branku či díky gólům v posledních minutách. Přestřelka se v souboji s moravským soupeřem zrovna očekávat nedá, vyrovnaný souboj napínavý do posledních minut však ano.

Z tábora domácích – zpátky na vítězné vlně

Energetici se po nadílce v Mladé Boleslavi dostali v pátek opět na vítěznou vlnu, na které se budou chtít udržet. Souboj s Vítkovicemi byl vyrovnaný a to především díky výborným zákrokům hostujícího brankáře Svobody, který zvládl pochytat 34 karlovarských střel, včetně samotatného úniku Tomáše Vondráčka v oslabení. Energetici se nakonec z výhry radovali až v prodloužení, což jim zcela jistě pomohlo zejména po psychické stránce, po úterním debaklu byla výhra více než potřebná.

Do střelecké listiny se zapsal mladý Jan Hladonik, který má na kontě aktuálně dvě branky a nadále sbírá v první formaci hromadu zkušeností. Asistenci opět zapsal David Kaše, který je tak s 10 body v 11 zápasech nejproduktivnějším energetikem, hned za ním je jeho parťák z první lajny Jakub Flek.

Pátečním soubojem Karlovy Vary uzavřely první čtvrtinu Tipsport extraligy, v níž posbíraly 26 bodů. Z historického hlediska je to druhý nejlepší start soutěže, lépe se dařilo Karlovým Varům pouze ve stříbrné sezoně 2007/2008.

🆒 | Výhrou nad Vítkovicemi uzavřeli energetici první čtvrtinu Tipsport extraliga! 🖤 V ní nasbírali 2️⃣6️⃣ bodů, což je...

Zveřejnil(a) HC Energie Karlovy Vary dne Sobota 28. listopadu 2020

Z tábora hostů – nejhorší na domácím kluzišti

Beranům se letos zatím nedaří tak, jak sami očekávali. Problémem jsou pro ně hlavně výsledky na domácím kluzišti. Tam, kde má být tým silný, totiž Zlínští zatím posbírali jen 2 body z 18 možných. Každá série se však musí jednou zlomit, můžeme tak jen doufat, že tuto neděli to ještě nebude. Zlín totiž poté nemá vůbec snadný los, přijedou Vítkovice, následuje výjezd do Liberce, Plzně a odveta s Energií. Prosincové zápasy tak budou pro Zlín velmi důležité.

Jednoznačným bodovým tahounem Zlína je odchovanec Antonín Honejsek, který doposud posbíral 12 bodů (3+9). Výrazného střelce zatím na jihu Moravy hledají, o branky se rovnoměrně dělí. Jednoznačnou brankářskou jedničku prozatím také nemají, jak Daniel Huf, tak i Libor Kašík předvádí velmi dobré výkony. Větší prostor zatím dostal Kašík, který drží úspěšnost 91,75 %, se třemi odehranými zápasy méně je pak Huf na 91,86 %.

Forma Zlína opravdu dobrá není a to nejenom na domácím ledě. Z posledních šesti zápasů uspěli Berani pouze jednou v Českých Budějovicích, zbytek zápasů nepřinesl ani bod. Nepředvedla se ani obrana, 22 inkasovaných branek je na zlínské poměrně dost. Dalším problémem je široká marodka. V neděli by neměli být k dispozici Dufek, Sebera, Ferenc, Fořt, Fryšara a Žižka. Je tak otázkou, zda a jak se s tím Zlín dokáže poprat.

O utkání s asistentem trenéra Tomášem Mariškou

Po úterním zápase byli energetici v rozpačité náladě, pátečním výsledkem se ale vrátili zpět na vítěznou vlnu. ,,Doufám, že nám páteční vítězství pomůže zejména po psychické stránce. Bylo to ubojované, vydřené, přesvědčili jsme se, že pokud se držíme našeho schématu, hráči hrají obětavě jeden za druhého a pozorně do obrany, tak můžeme hrát s kýmkoliv,“ hodnotil uplynulý výsledek asisten trenéra Tomáš Mariška.

,,Věřím, že na Moravu budeme odjíždět v lepší psychické pohodě. Čekají nás dva těžcí soupeři, ve Zlíně ani v Olomouci se nikomu nehraje dobře, takže nás čekají těžké zápasy. Věřím, že venku jsme podávali, až na jednu výjimku, dobré výkony, takže na ně navážeme a zvládneme to,“ přidává Mariška k nadcházejícím soupeřům, kteří nejsou pro energetiky nikterak oblíbenými. Co konkrétně pak říci o Zlínu? ,,Ve Zlíně mají kvalitní bruslaře, co jsem viděl, tak měli i velmi dobře sehrané přesilové hry, takže mají i výborné hráče na nestandardní situace. Dařilo se nám tam loni, tak na to snad navážeme,“ zakončuje Tomáš Mariška.

Nejlepší nahrávač David Kaše, Lukáš Pulpán - 6 asistencí
Nejlepší v +/- Tomáš Mikúš, Jan Hladonik, Tomáš Vildumetz, Dominik Graňák - +3 body
Nejtrestanější hráč Tomáš Redlich - 29 TM
Brankáři
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont
1. Filip Novotný 10 92,48 % 2,51 2
2. Jan Bednář 4 84,85 % 5,26 0
Úspěšnost přesilovek 15,38 % (8. místo v extralize)
Úspěšnost oslabení 84,13 % (8. místo v extralize)
2. Daniel Huf 6 91,72 % 3,04 0
Úspěšnost přesilovek 18,75 % (3. místo v extralize)
Úspěšnost oslabení 83,93 % (9. místo v extralize)
Bodový zisk
28 % 11 % 42 % 36 %
11 b 2 b 9 b 11 b
28 % -- -- --
11 b -- -- --

Poslední utkání

HC Energie Karlovy Vary - HC VÍTKOVICE RIDERA2:1 pr. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 33. Hladonik (D. Kaše, Flek), 63. Kohout (Pulpán) – 7. Marosz (Dej)

PSG Berani Zlín - Madeta Motor České Budějovice2:3 (0:2, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 47. Herman z přesilové hry (Svoboda, Řezníček), 59. Sedláček (Václavek, Nosek) - 2. Gilbert (Pýcha, Raška), 3. Michnáč z přesilové hry (Raška, Plášil), 44. Michnáč (Gilbert, Raška)
Rozhodčí: A. Jeřábek, F. Vrba - D. Hynek, J. Votrubec
Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.
Střely na branku: 22:28.
Průběh utkání: 0:3, 2:3