Jedeme dál. Energie po skvělém výkonu ztrácí už jen zápas!

SF3: HC Energie - HC Mountfield 4:0 (0:0, 3:0, 1:0). Stav série: 1:2.
Výborný výkon, výborná atmosféra, výborný výsledek. Ten večer prostě neměl chybu! Od první minuty koncentrovaní energetici vložili do prvního domácího semifinále vše, co si takové utkání zaslouží. Domácí celek, který před dnešním duelem ztrácel oproti soupeři z jižních Čech už dva zápasy, rozhodl o výsledku ve druhé třetině. Dělovka Košťála našla následovnici z hole Krafta a když v čase 39:59 skóroval podobným způsobem i kapitán Skuhravý, začal vyprodaný stadion slavit. Další důvod k radosti mu v závěrečné pasáži hry přidal po geniální Kraftově zadovce Kristek. Brankář Mensator (na snímku) přidal k vychytané nule i jednu asistenci. Výsledek 4:0 vrací Západočechy do hry, o jejich dalších šancích hodně napoví zítřejší střetnutí. Začínáme opět v 17:25 na zimním stadionu v Rybářích.
O2 extraliga, SF3, út 25.3.2008, Zimní stadion Karlovy Vary
České Budějovice
4:0
0:0, 3:0, 1:0
Branky a nahrávky: 29. Košťál (Skuhravý), 32. Kraft, 40. Skuhravý (Mensator), 48. Kristek (Kraft). Rozhodčí: Šindler, Šír - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 11:12. Využití: 1:0. Diváci: 4860 (vyprodáno). Stav série: 1:2.
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Jiří Hanzlík, Mudroch, Řezníček, Němec, Duben, Grof, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Bílek, Kraft, Skladaný - Melenovský, Kristek, Milan Procházka - Zucker, Pech, V. Polák.
České Budějovice: Turek (41. Chábera) - Mucha, Gřegořek, Toman, Vydarený (41. Bolf), Sičák, Frolo, F. Novák - Hudec, Brabenec, Sailer - Gulaš, Vak, Veselý - Kůrka, V. Hübl, L. Květoň - Hřebejk, Šimánek, Kotrla

Už úvodní minuty vůbec nepřipomínaly opatrné boje na jihu Čech. Domácí se pustili do bitvy s Turkem, Mountfield hledal skulinky v ofenzivněji naladěné obraně Energie. Pěknou kličkou se před brankovištěm uvolnil Melenovský, bekhendová střela ale postrádala důraz. Na druhé straně hasil Mensator Hřebejkovu jedovku.

Nebezpečnější byli ale hráči Energie, dvakrát se k nadějné dorážce prosadil Skuhravý, Kraft z dobré pozice přestřelil a Grofova dělovka se protlačila Turkovým postojem jen k pravé tyčce. Hostům možná paradoxně uškodila i série přesilovek v závěru úvodního dějství.

Ve druhé části se totiž Karlovarští pustili do svého soupeře s ještě větší chutí. Mudroch nejprve ztroskotal na Turkově hbité vyrážečce, ale pak už musel kapitulovat. Ve 29. minutě napřáhl těsně za modrou Košťál a prudkou ranou našel volné místo u tyče. Uběhly sotva tři minuty a domácí kotel opět bouřil. Špatně vyhozený kotouč sebral Kraft, jenž svou první trefou v letošním play off vymetl šibenici budějovické svatyně.

Zaskočení Jihočeši řešili pokračující nápor namlsaných energetiků nedovolenými prostředky. Dlouhá dvojnásobná přesilovka ale po dobré kombinaci skončila dvakrát jen na chráničích pohotového Turka.

Zajímavá a patrně rozhodující chvilka přišla ke konci třetiny. Kůrka nejprve z protiútoku napálil břevno domácí branky a následně na trestnou lavici usedli dva hráči na každé straně. V posledních vteřinách druhého dějství pak do přečíslení dvou na jednoho prchli Skuhravý s Košťálem. Příklep karlovarského kapitána opět zapadl za bezmocného Turka, to vše v čase 39:59! Asistenci si připsal brankář Mensator.

Knock-out ze samého závěru třetiny hodně poznamenal i další dění na ledě. V pohodě hrající Energie nepouštěla soupeře před svou bránu, naopak Chábera, který nechal odpočinout vytíženého Turka, byl častěji v permanenci. Náhradník v barvách Mountfieldu se musel hodně ohánět při ráně Procházky, kterého vtipnou přihrávkou od zadního mantinelu vyzval ke skórování Skladaný.

Naději už ale neměl proti pohotově sehrané přesilovce 5 na 3. Grofovu střelu ještě Chábera srazil, geniální zadovka Krafta ale nemohla skončit jinak, než dorážkou Kristka do prázdné branky.

Přibývající čas dával domácím stále větší jistotu, že o první výhru v sérii už nepřijdou. Zvlášť, když se jim podařilo ubránit dlouhé dvojnásobné oslabení. Vyšperkovat zápas mohl ještě v závěru Skuhravý, ale krásný průnik Kumstáta totálně zazdil nepochopitelnou střelou nad horní tyčku. Úsměv z obličeje mu ale tento dílčí neúspěch nesebral. Energie si v klidném závěru došla pro snížení stavu semifinálové série na 1:2. Šanci k vyrovnání má již zítra. Druhým vítězem utkání se opět stali hostující fanoušci, kteří i přes porážku svého mužstva udrželi pozitivní náladu až do závěrečného hvizdu.

Václav Baďouček (Karlovy Vary): "V první řadě bych dnes chtěl poděkovat všem 22 hráčům za odhodlání, které ukázali, a chtěl bych poděkovat i tomu třiadvacátému, kterým dnes bylo publikum. Vytvořilo nádhernou atmosféru, která se nedá srovnat se zápasy v Budějovicích. Myslím si, že jsme celou dobu utkání byli lepší, důraznější a asi jsme více chtěli vyhrát. Dobře bylo, že jsme prvně v sérii šli do vedení. Výsledek není důležitý, důležité je, že je to 2:1 a zítra se jede dále."

Milan Černý (České Budějovice): "Dnes musíme přiznat, že soupeř byl lepší v mnoha směrech. Důležité bylo, že šel do vedení a my jsme udělali dvě chyby, které jsme v minulých zápasech nedělali. Jednu ve středním a jednu v obranném pásmu, kdy jsme byli na puku. Posadili jsme Vary na koně. To jejich odhodlání bylo cítit a tohle jim hodně pomohlo. Jestli je to 2:0, o gól nebo 4:0, to se už neřeší. Třetí gól vyplynul z toho, že jsme hráli bez zajištěné obrany. Už jsme nemohli hrát jen defenzivně."