Musíme hrát jako dneska, takže do těla a makat naplno, má jasno střelec Jan Košťál

To, že výhoda domácího kluziště je opravdu výhoda, dnes potvrdili hráči karlovarské Energie v semifinále proti jihočeskému Mountfieldu. Série začala dvakrát vítězně pro České Budějovice a pak se přesunula na západ Čech. Karlovy Vary zvítězily zcela zaslouženě 4:0, a snížily tak stav série. V prvních dvou duelech se Západočechům nedařila hra do útoku a ani jednou v zápase nevedli. Dnes tomu bylo naopak. Ujali se vedení střelou Jana Košťála a pak v útoku excelovali. Vytvářeli si útočné akce a produkovali jednu nebezpečnou střelu za druhou.
Dnes jste zvítězili 4:0 a snížili jste stav série, určitě jste s výsledkem spokojen. Jak byste zhodnotil utkání?
Dneska jsme se tlačili více do brány a snažili jsme se střílet z každé pozice. Bylo to kvalitní utkání. Ve třetí třetině už bylo jasno a Budějovice spíše jen dohrávaly.

První třetina byla velmi vyrovnaná, ve druhé jste vstřelili jednu branku a na hřišti jste vládli. V čem myslíte, že byly Karlovy Vary lepší?
S Budějovicemi jsou zápasy vyrovnané a kdo dá první gól, je pak na koni. Rozhode první branka. Jeden tým se uklidní a ten druhý musí tlačit a dělá chyby.

Dneska to vypadalo, že jste se konečně dostali do hry, která vám vyhovuje, takže hra u mantinelů a najíždění hráčů na střed mezi kruhy…
Přesně tak. Musíme hrát jako dneska, takže do těla a makat naplno. Třetí hráč musí stále dozadu a dneska jsme také hráli dobře střední pásmo.

Myslíte, že výsledek 4:0 může mít vliv na zítřejší zápas? Dnes jste totiž byli jednoznačně lepším mužstvem.
Každý zápas v této sérii bude určitě jiný. Dnešní utkání asi nic nenapovědělo. Bude to opět vyrovnané, ale my budeme bojovat co nejdéle.

Dal jste dnes první branku utkání. Za modrou čárou jste napřáhnul a mířil jste přesně nebo jste jen plácnul do černé gumy?
Snažil jsem se střílet dolů. Byl jsem rozjetý, Venca mi to skvěle přihrál na střed, vystřelil jsem a Turek to asi nečekal. Jsem rád za ten gól.

Myslíte, že Energii pomůže do zítřejšího utkání fakt, že Turek opustil branku po druhé třetině?
Myslím si, že mají vyrovnanou dvojici. Trenér Jandač chtěl dát mužstvu spíše nějaký impuls, ale nevyšlo jim to.

V Českých Budějovicích domácí diváci fandili, ale v hale se zvuk moc nerozléhal. V Karlových Varech je to asi úplně něco jiného…
Nevím, kolik stála jejich rekonstrukce, ale tahle hala má neskutečnou akustiku. U nich to je špatné, protože se zvuk neodráží. Tady když fanoušci zafandí, tak je to paráda.

Dokáže pořádné fandění hráče vyhecovat do dalšího střídání?
Je to super. Je plný barák a fanoušci řvou, tak nás to žene jenom kupředu.