HC Energie Karlovy Vary

Fanklub volí nové vedení

K a r l o v y V a r y – Důležitý milník nastane ve fanklubu HC Energie Karlovy Vary 26. července. Od 18:00 fanklub pořádá ve Sportbaru v Bohaticích druhé volby ve své historii. V sázce nebude pouze křeslo nejvyšší, tedy předsednické, ale všechna křesla ve vedení strany. Této velmi důležité výroční schůze by se mělo zúčastnit všech bezmála šedesát členů fanklubu, jelikož účast je velmi nutná.
Fanklub založila „parta nadšenců“ v roce 1995. Jako neoficiální fanklub působili jeho členové až do února 1998, kdy byl registrován u ministerstva vnitra ČR jako oficiální fanklub HC Energie Karlovy Vary. Tehdy se do čela postavil v roli zakládajícího člena Robert Bozděch (na snímku vlevo s místopředsedou Janem Čechem) a ve své funkci vydržel, nutno podotknout úspěšně, po celé pětileté období. „Když jsme fanklub oficiálně zakládali, dohodli jsme se, že volební období potrvá pět let,“ sdělil pro naše stránky v telefonickém rozhovoru místopředseda fanklubu Jan Čech a dodává: „Náš pětiletý mandát letos skončil a proto pořádáme volby.“ Ačkoliv pětileté období vypršelo vedení strany již v únoru letošního roku, volby se uskuteční z pochopitelných důvodů až nyní. Energie až do samého závěru bojovala o účast v elitní osmičce.

Kdo tedy má šanci vstoupit do čela karlovarských fanoušků? Nejpravděpodobnější se v tuto chvíli jeví znovuzvolení součastného předsedy Roberta Bozděcha. Vše tomu již naznačovala poslední schůze před koncem loňského roku, kdy sami členové navrhli prodloužení mandátu svému úspěšnému předsedovi a mediálně dobře známé osobě, volby se však přesto uskuteční. Pro znovuzvolení hovoří i jasný fakt, do této chvíle nikdo jiný na předsedu nekandiduje! „Stále nevíme kdo, a jestli vůbec někdo, bude kandidovat ve volbách proti Boďovi (přezdívka Roberta Bozděcha pozn.redakce). Pravděpodobně se to dozvíme až ve dne voleb, protože do současné chvíle nemám náznaky, že by někdo jiný chtěl kandidovat,“ líčí momentální situaci Jan Čech.

Schůze se uskuteční 26.7.2003 od 18:00 ve sportbaru v Bohaticích. „Jedná se o relativně malou restauraci. Předpokládáme, že se do ní vejdou akorát naši členové a několik málo pozvaných hostů,“ uzavírá rozhovor Jan Čech. Volit mohou členové fanklubu HC Energie Karlovy Vary, kteří dosáhnou nejpozději v den voleb plnoletosti. Ze schůze vám přineseme reportáž včetně rozhovoru s novým předsedou.


Fanklub HC Energie Karlovy Vary v pražské T-Mobile.


Hromadná fotografie fanklubu před přátelským zápasem s A týmem Energie.