Litvínov stylem start - cíl dobyl KV Arenu

Příprava: HC Energie - HC Verva Litvínov 2:5 (1:3, 0:0, 1:2)
Poslední představení na domácím kluzišti před vypuknutím nového ročníku mají energetici za sebou a nácvik na soupeře, na kterého narazí hned v prvním kole extraligy, jim příliš nevyšel. Hosté se brzy ujali vedení a již po první třetině vedli o dvě branky. Domácí dokázali na pět přesných zásahů soupeře odpovědět jen dvakrát. O jednu odpověď se postaral nováček v týmu Marek Bartánus, který snižoval v prvním dějství.
Příprava na sezonu, 11. kolo, čt 25.8.2011, KV Aréna
2:5
1:3, 0:0, 1:2
Branky a nahrávky: 8. Bartánus (Pech), 51. Nosek - 1. Kubinčák (V. Hübl, Kubát), 8. Hanzl (Gerhát, Stříteský), 15. Hanzl (Majdan, Stříteský), 49. Gerhát (Stříteský), 50. Heinisch (Maxa). Rozhodčí: Lacina, Zubzanda - Hynek, Belko. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: 0:0. Diváci: 1231. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 2:5.
Karlovy Vary: Mensator (Habal) - Gulaši, Nosek, Parýzek, Grundling, Prošek, Rohan M., Látal - Košťál, Skuhravý "C", Kumstát, Zaťovič, Pech, Bartánus, Skladaný, Melenovský, Dej, Zucker, Vachovec, Kuběna, Kupec.
Litvínov: Nechvátal (Volke) - Kroupa, Kubát, Jareš, Brejčák, Stříteský, Černošek, Skuhravec "C", Kousalík - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš, Gerhát, Hanzl, Majdan, Frolík, Hujsa, Jenáček, Bojer, Heinisch, Maxa.

Hosté z Litvínova vletěli do zápasu „po hlavě.“ Hned ve 39. sekundě zápasu se trefil ranou k tyči Vojtěch Kubinčák. V první pětiminutovce byl u puku tým litvínovské Vervy. Kromě úniku Marka Bartánuse se museli obránci domácí Energie hodně obracet. Agresivní hra na obou stranách vyústila k přestřelce v 8. minutě. V čase 7:05 navýšil náskok Vervy Robin Hanzl. Po 29 vteřinách se skóre měnilo znovu. Tentokrát ale na straně domácí. Přihrávku od střelce zlatého gólu ve finále před dvěma lety Lukáše Pecha usměrnil za Nechvátalova záda aktivní Marek Bartánus. Tento gól domácí tým probral a diváci viděli parádní akce na obou stranách. Skladanému chyběla před prázdnou bránou jen kapička štěstí, aby se od jeho stehna puk odrazil do sítě. S velkou nevolí fanoušků, kterým se rozhodování sudího v celém zápase moc nezdálo, šel na trestnou lavici Václav Skuhravý. V následující přesilovce propadl u mantinelu Prošek a přes jeho neobsazené místo se svým druhým gólem v zápase prosadil Robin Hanzl. Třetina se už jen dohrála bojem o střední pásmo a občasnými akcemi na obou stranách.

Domácí v začátku druhého dějství hýřili aktivitou a sebevědomím. Mladý David Zucker vystrašil hostujícího gólmana Nechvátala. Když byl ve 24. minutě zápasu vyloučen David Maxa, který dostal dvojitý trest za vysokou hůl, viselo dvoubrankové vedení Litvínovských ve vzduchu. V přesilovce byla k vidění převaha domácích. Za zmínku stojí zejména sólo Václava Skuhravého, jehož střela jen o kousek minula branku. Nejzajímavější situace prostřední části zápasu se divákům naskytla ve 29. minutě zápasu. Zaťovičův gól nebyl po dlouhých dohadech rozhodčích s lavičkou hostí uznán, kvůli údajnému faulu Martina Gründlinga, který brance předcházel. Agresivita na ledě výrazně stoupla a v hokejistech obou týmů se doslova „vařila krev.“ Série vyloučení vyústila v minutu dlouhou přesilovku domácích 5 na 3. Puk se několikrát povaloval po brankové čáře, ale za ní se nedostal. Skóre se tak neměnilo. Zbytek třetiny tak mohli brankáři Lukáš Mensator a hrdina druhé periody Patrik Nechvátal sledovat v klidu, protože si hráči jejich týmů puk pouze přehazovali od branky k brance.

Třetí třetina začala, v porovnání s třetinami předchozími, docela poklidně. První zdání ale v tomto případě opravdu klamalo. Už ve 44. minutě nebyl se svým vyloučením zcela spokojený Václav Skuhravý a dostal desetiminutový osobní trest. O necelé dvě minuty později se strhla potyčka mezi Jánem Brejčákem a Markem Melenovským. Souboj dvou hráčů s číslem 5 na dresu trval jen půlminutu, než je od sebe rozhodčí odtrhli. V bitce samotné rozdal o hlavu vyšší Brejčák několik pěkných ran, ale to si Melenovský nenechal líbit a i vzhledem k výškové převaze litvínovského hráče pár ran také vyslal. Oba si vysloužili trest do konce utkání. Slovák ve službách Litvínova se při odchodu do šaten nepohodl s tribunami a celou situaci uklidňovala pořádková služba. Ve chvílích po této vyhrocené chvilce jsme mohli na obou stranách vidět zákroky, za které by se nemuseli stydět ani někteří wrestleři. Hokeji dal připomenout až David Zucker krásným sólem, které brankou neskončilo. Do necelé minuty se pak vešly dvě branky litvínovské Vervy. Nejdříve se prosadil po dorážce František Gerhát a o chvíli později po teči Martin Heinisch. O další minutu později se prosadil v signalizované výhodě David Nosek, aby jen kosmeticky upravil skóre. V závěrečných deseti minutách jsme viděli dvě velké akce domácích, ze kterých ale branka nevzešla.

Václav Baďouček (HC Energie Karlovy Vary): Podle mého toto utkání bylo po všech stránkách nepovedené. Vstoupili jsme do něj špatně a jako bychom první třetinu na ledě ani nebyli. V této časti se zápas rozhodl. Dostali jsme tři laciné branky a to je vždy velice těžké dotahovat. Přesto druhá třetina byla lepší. V přesilovkách jsme trefovali tyčky nebo také brankaře do hlavy. To co nám tam napadalo v zápase s Chomutovem, tak tentokrát bylo obráceně. Utkání nám nevyšlo, ale nebudeme z toho dělat velikou tragédii. Pro nás všechny by to mělo být takové varování. Hlavně z toho důvodu, aby si mužstvo nemyslelo, že když dá jednou osm branek, tak to tam takto bude padat pořád. Co se týče výkonu Patrika Nechvátala v brnce hostí, tak musím přiznat, že odchytal dobré utkání. Měl i spoustu štěstí, ale to k tomu patří. Z jeho výkonu mohou mít u našeho soupeře radost.

Jiří Kučera (HC Verva Litvínov): Nám vyšla výborně první třetina, kterou jsme vyhráli 3:1. Podle mého rozhodovala druhá část. Hráli jsme stále oslabeni o jednoho nebo i více hráčů. Snad kromě čtyř pěti minut jsme byli stále na trestné lavici. Důležité bylo, že jsme to dokázali ustát. To asi rozhodlo. Následně jsme dali dvě branky a bylo po utkání. Co se týče rozhodčích, tak bych to neřešil. Někdy se nepovede zápas nám, někdy jim. Byl to přátelský duel a já bych to nechal být. S přípravou jsme zatím spokojeni, i když jsme pár zápasů prohráli. Neděláme ale z toho žádné drama. Šestnáctého září se začíná naostro a pak se uvidí.