Junioři opět vedou tabulku. K vítězství nad Pardubicemi stačil gól Davida Varvařovského

Karlovarští junioři vyrazili tento víkend na trip do východních Čech. Prvním soupeřem byl juniorský tým Dynama Pardubice, který energetici porazili 1:0. Jediným úspěšným střelcem utkání byl David Varvařovský. Díky tomuto vítězství se energetici vrátili opět na první místo tabulky a na druhé Vítkovice mají náskok tři body. V sobotu na karlovarské juniory čeká duel s juniory z Mountfieldu HK.
DHL Extraliga juniorů, 15. kolo, pá 21.10.2022
Pardubice
0:1
0:0, 0:0, 0:1
Branky a nahrávky:44. Varvařovský (Botoš, Dorot) .
Rozhodčí: Jechoutek, Zeliska – Bohuněk, Maňák
vyloučení3:2
využití0:0
střely na branku31:23
diváci70
Pardubice: Matěcha (Borovička) – Rájek, Chabada (C), Tvrdík, Koudelka, Helikar, Vachun, Bárta – Štetka (A), Sydorenko, Pavlata, Novotný, Burda, Kalužík, Tomas, Gromadzki, Paleček, Fiala, Kubíček.
Karlovy Vary: Dybal (Ebenstreit) – Zolnaj, Krajčík, Smýkal, Tůma, Bulka, Dorot (A), Beran, Anton – Skuhravý, Botoš (C), Menc, Varvařovský, Galnor, Šmajda, Handl, Šmíd, Váňa, Kusak.

Hned v úvodu zápasu nabídli pardubičtí svým hostům početní výhodu. Svou chybu se snažili odčinit důslednou obranou a vyhazováním puku, takže energetici vyšli naprázdno. Šanci na otevření skóre měl zhruba v páté minutě Michal Kusak, jenže jeho pokus zastavila domácí obrana. Ani střela Tadeáše Tůmy, během druhé početní výhody energetiků, neskončila na místě určení. Naopak Adama Dybala zkusil v oslabení překonat Pavol Štetka, ale i ten pohořel. V polovině třetiny se domácí usadili před Dybalem a zkoušeli to na něj ze všech stran. Chvilku oddechu mu přinesla až nepovedená přihrávka domácích. Dominik Pavlata chtěl dostat kotouč do branky střelou pod horní tyčku, Dybal však zasáhl a ramenem střelu vyrazil. Až do konce třetiny musel být gólman energetiků ve střehu, protože pardubičtí mladíci nevytáhli skoro paty z pásma. Energetici však tlak ustáli a do šaten se odcházelo za bezbrankového stavu.

I v úvodu druhé části to domácí zkoušeli na Dybala, ale po chvilce se museli naopak bránit. Lukáše Matěchu zkusil ohrozit Michal Kusak, ale jeho snaha opět skončila nezdarem. Krátce poté získali energetici opět početní výhodu, ale ani ta na stavu skóre nic nezměnila. Karlovarští se usadili v pásmu a svými akcemi připravili Lukáši Matěchovi několik perných chvilek. Jednu z největších šancí ve druhé třetině měl Radim Handl, ale ani jemu se nepodařilo otevřít skóre. V závěru třetiny na oplátku nabídli energetici dvě početní výhody domácím. Ke konci třetiny sice Ondřej Chabada rozezněl tyčku u Dybalovy branky, ale to byla asi největší šance, která byla v početních výhodách domácích k vidění. Karlovarští mladíci svým výkonem potvrdili, že statistiku ubránění oslabení vedou s 92,98 % zaslouženě. I druhá třetina skončila za stavu 0:0.

Po dvou třetinách byly střely na branku 21:14 a i přesto během čtyřiceti minut nevypukl jásot ani na jedné střídačce. Oba gólmani byli neoblomní a chránili si své svatyně ze všech sil. Dybal si hned v úvodu poslední části do své sbírky šrámů na betonech přidal i ten od Daniela Burdy, ale to bylo vše co pardubickému útočníkovi dovolil. Lukáš Matěcha se následně ocitl pod palbou karlovarských, ale na pomoc mu přišli jeho spoluhráči a tak tlak ustál. Ke kapitulaci ho nakonec donutil až David Varvařovský, který udeřil v přečíslení a využil Matěchova přesunu. Inkasovanou branku se vydal oplatit Dominik Pavlata, jeho střela neprošla přes Tadeáše Tůmu, který ji zblokoval. Na druhé straně zahrozil Matyáš Váňa, ale Matěcha byl ve střehu. Zbytek třetí části nabídl několik zajímavých šancí. Žádná však neskončila kýženou brankou. V poslední minutě zkusili domácí hru bez brankáře, ale ani to už na skóre zápasu nic nezměnilo. Body z Pardubic si tak ke své výstroji přibalili energetici.