Junioři v bitvě se Spartou padli v prodloužení

Reklama na juniorský hokej, to byla sobotní extraligová bitva mezi hráči Energie a pražské Sparty. Hosté se ujali vedení už v 6. minutě, energetici ale dvěma góly, kterými orámovali začátek a konec druhé části, skóre otočili. Hostům se ještě ale podařilo vyrovnat a nakonec trefou Slavíčka rozhodli o své výhře v prodloužení.
DHL Extraliga juniorů, 13. kolo, so 23.10.2021
Sparta
2:3p
0:1, 2:0, 0:1 - 0:1
Branky a nahrávky: 21. L. Adámek, 40. Botoš (Kusak) – 6. Fábry (Hauser, Krupička), 42. Vitouch (Ducháč), 65. Slavíček (Tomov).
Rozhodčí: Hlinka - Tichý, Pěkný
vyloučení4:3
využití0:1
střely na branku40:31
diváci110
Karlovy Vary: Bočan – V. Benda "A", Dorot, Bulka, Vogel, Krajčík, Blengino – L. Adámek "C", Botoš, Kusak, Kupčo, Rymon, Šmajda, Šlechta, Zolnaj, Seidler, Varvařovský.
Sparta: Hrabal – Ducháč "C", Tomek, Šindelek, Tomov, Chvátal, Port, Červenka, David – Slavíček "A", M. Vitouch, Zembol, Hauser, Fábry, Krupička, Bareš, Kalný, Kubánek.

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří již po několika sekundách po domácím zaváhání v rozehrávce získali kotouč, Tomka však vychytal betonem Bočan. O minutu později pálil z levého kruhu Kalný, který však těsně minul karlovarskou klec. Na začátku 6. minuty už ale Sparta vedla. Vogel nejprve s pukem podklouzl za vlastní brankou, jenže podobně si při snaze o zakončení vedl z kruhů i Hauser. Akce ale pokračovala, střelu Hausera vyrazil Bočan betonem jen k volnému Andreji Fábrymu, který kotouč uklidil za záda karlovarského brankáře – 1:0. Smutný hrdina předchozího okamžiku měl na holi vyrovnání jen o pár chvil později, když k němu vyplaval puk v prostoru pravého kruhu, Vogelovi však puk sjel z hole a sparťanský gólman si se sraženou střelou v pohodě poradil! Sparta mohla jít do dvougólového vedení v polovině 12. minuty, nicméně jejich branka nemohla být uznána pro hru vysokou holí. Domácí se dostali do šancí v závěru třetiny. Nejprve proti Hrabalovi neuspěl zcela volný Botoš, minutu před koncem v podobné pozici nepřekonal sparťanského gólmana Adámek. Do šaten šli s jednogólovým vedením hosté.

Start druhé třetiny vyšel skvěle domácím hráčům, kterým se už 51 sekund od znovuzahájení hry podařilo vyrovnat. Sparťané totiž chybovali při rozehrávce, kterou vystihl před brankou pohybující se Lukáš Adámek a domácí kapitán v souboji s Hrabalem nezaváhal – 1:1. Energetici mohli jít do vedení v přesilové hře při vyloučení Tomova, překonat sparťanského gólmana se jim ale nepodařilo. Podobně si vedli v 27. minutě i hosté, když se proti jejich akci zakončené Kubánkem skvěle přesunul brankář Bočan. Početní výhodu měli posléze i domácí, jenže ránu Krajčíka od modré čáry zastavila tyč. Skóre se tak měnilo až v samotném závěru, kdy Kusak našel přihrávkou z pravé strany před branku najíždějícího Jana Botoše, který perfektním blafákem poslal puk mezi betony Hrabala do sparťanské branky.

Hned zkraje třetí části dostali Sparťané přesilovku, udeřit ale mohli v oslabení domácí, jenže akci dvou proti jednomu Adámek gólově nezakončil A hned vzápětí přišel trest, když se ještě v probíhající početní výhodě trefil Michal Vitouch – 2:2. Oba týmy pak pokračovaly v nadstandardním extraligovém představení, jenže proti byli oba brankáři. Hrabal si poradil s pokusy elitního karlovarského útoku, kdy se neprosadil z kruhu Kupčo či o pár minut později Šmajda s Rymonem. Pět minut před koncem mohl poslat Spartu do vedení Hauser, jenže zářil i Bočan, který se roztáhl na brankové čáře. Minutu před koncem mohl rozhodnout Slavíček, ale i jeho šanci domácí gólman zastavil. Utkání tak za stavu 2:2 došlo do prodloužení.

V něm si hned v jeho úvodu vyměnili puk Rymon s Kupčem, jenže rána skončila pouze na hrudi Hrabala. O osudu zápasu tak rozhodla akce z poslední minuty prodloužení, když Josef Slavíček obelstil na levém kruhu právě Kupča, proháčkoval se před Bočana a toho pokořil střelou mezi betony.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Viděli jsme špičkové utkání juniorské extraligy. Kdyby všechny zápasy měly takovou úroveň, tak by to bylo skvělé pro český hokej a rozvoj hráčů. Narazili jsme na kompaktního soupeře, který produkuje moderní způsob hry, ve kterém jde vidět rukopis Richarda Žemličky. Myslím si, že utkání bylo vyrovnané s úseky hry, kdy se aktivita střídala na obou stranách. Tak jako jsou někdy krásné momenty při výhře, tak je potřeba přijmout porážku, byť v prodloužení. Musím dát kredit soupeři, protože je to velice dobré mužstvo.

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): Dvě třetiny jsme nehráli hokej, jaký jsme chtěli. Vary byly lepší, všude byly dřív. Ve třetí části jsme se zvedli a dokázali jsme utkání otočit v prodloužení. Náš výkon byl ale špatný, hra, kterou jsme předváděli, se nám nelíbila.