Junioři vezou z Boleslavi bod a slaví postup do nadstavby!

Přestože karlovarští junioři byli celý zápas o gól napřed, vezou si z Mladé Boleslavi nakonec jeden bod. Jejich hostitelé totiž zvládli necelé čtyři minuty před koncem vyrovnat a v nájezdech si vystřelit bonusový bod. Do branky Energie se i tentokrát postavil Martin Psohlavec, který zlikvidoval čtyřicet čtyři střel Bruslařů. Remíza po základní hrací době ale znamená jediné, junioři kolo před koncem základní skupiny slaví postup do nadstavby!
DHL Extraliga juniorů, 27. kolo, čt 30.11.2023, Mladá Boleslav, ŠKOENERGO Aréna
BK Mladá Boleslav
4:3sn
0:1, 2:1, 1:1 – 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 20:40 Hurt (Gardoň, Moravec; 5/5), 37:47 Křepelka (Půček; 5/4), 56:10 Gardoň (Malínek, Moravec; 5/5), rozh. náj. Hurt – 01:30 Steklý (Čihař; 5/5), 25:42 Galnor (Dorot, Varvařovský; 5/4), 41:38 Adámek (Vogel, Bulka; 5/4). Rozhodčí: Battěk, Červenka – Jurak, Hlinka. Diváci: 89. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:2. Střely na branku: 50:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3.
diváci89
BK Mladá Boleslav: Hora (55. Forst) – Vlasák, Hrouda, Křepelka, Průšek, Moravec, Němec – Gardoň, Strnad, Teplý, Šachl, Vítek, Zvagulis, Hruška, Polák, Hurt, Půček, Malínek, Kučera.
HC Energie Karlovy Vary: Psohlavec – Zolnaj, Bulka, Postl, Beran, Vogel, Dorot – Novotný, Galnor, Pastor, Šlechta, Čihař, V. Váňa, Zeman, Steklý, Záhejský, Varvařovský, Šilhan, M. Váňa, Adámek.

V úvodu utkání si Vojtěch Čihař vyčíhal přihrávku domácích a získaný puk předal Vojtěchovi Steklému, který v čase 1:29 otevřel skóre. V páté minutě se Josef Teplý podepsal na beton Martina Psohlavce a zhruba třicet sekund na to zmařil David Hora svou vyrážečkou šanci Roberta Šlechty. Před polovinou třetiny si na vyrovnání brousil zuby Matěj Gardoň, jenže puk přes Martina Psohlavce do branky nedostal. Kristers Zvagulis při snaze dostat se do šance narazil na Vojtěcha Steklého a Víta Záhejského, u nichž jeho cesta skončila.

Vedení Energie odmítl výborným zákrokem David Hora, když zlikvidoval střelu Matyáše Adámka mířící do rohu branky. V patnácté minutě bylo energetikům v jejich pásmu pěkně horko, ale tlak svých hostitelů ustáli. Ti se ale do konce třetiny do pásma Energie podívali ještě několikrát a několik útočných akcí si připsali i karlovarští mladíci. Do kabin se nakonec odcházelo za stavu 1:0 pro Energii.

Toto skóre však vydrželo pouze do času 20:40, kdy vyrovnávací gól vstřelil Jan Hurt, který svou střelou nedal Martinovi Psohlavcovi šanci. Tlak mladoboleslavských mladíků vyústil ve střelu Lukáše Strnada, která rozdrnčela konstrukci karlovarské branky. Martin Psohlavec si v následujících minutách musel připadat jako na střelnici. Zvládl však svou branku uhájit. Na chvilku si mohl vydechnout, když se na Davida Horu vydal Tobiáš Pastor. Po dalšim otočení hry schoval domácí gólman gólovou šanci Jakuba Vogela ve své lapačce.

Vedení vrátila energetikům přesilovková kombinace Davida Varvařovského, Ondřeje Dorota a Jakuba Galnora. David Hora byl pro karlovarské mladíky docela tvrdý oříšek. O tom se na vlastní kůži po polovině třetiny přesvědčil David Varvařovský, který nenašel u tyčky ani skulinku. Následně se museli energetici stáhnout do svého pásma, odkud se pak delší čas nedostali. Bruslaři svůj tlak vystupňovali v následné početní výhodě, kterou pár sekund před jejím koncem, ke srovnání skóre využil Karel Křepelka - 2:2.

Matyáš Adámek poslal Energii znovu do vedení v čase 41:38, poté co mu puk naservirovali obránci Jakub Vogel a Kryštof Bulka. I v této části utkání se energetici dost často dostávali pod palbu. Ta ještě zhoustla během početní výhody Bruslařů. V padesáté páté minutě pálil Matyáš Váňa, ale David Hora puk zakryl. Před domácí brankou došlo ke zmatku, během kterého Tomáš Moravec strčil do Davida Hory a tak puk skončil za brankovou čarou. Gól však uznán nebyl. Po tomto nárazu opustil David Hora branku a odešel do šatny. Jeho místo zaujal Daniel Forst.

Do třetice energetici ztratili vedení v čase 56:09, když skóroval Matěj Gardoň - 3:3. Do konce základní hrací doby se žádný ze střelců neprosadil a tak přišlo na řadu prodloužení. Hned v první minutě byl proti ukončení zápasu Martin Psohlavec, který spálil šanci Lukáše Strnada. V šedesáté třetí minutě na Danielovi Forstovi ztroskotala gólová šance Roberta Šlechty. Osm sekund před koncem prodloužení opět zasáhl Martin Psohlavec, který obral o gól Tomáše Moravce. Následně přišla na řadu nájezdová loterie. V té se za Energii prosadil pouze Vít Záhejský. O jeden nájezd víc proměnili Bruslaři, kteří si díky rozhodujícímu nájezdu Jana Hurta připsali bonusový bod. I přes prohru ale naši junioři slaví, neboť získaný bod jim zajistil postup do vyšší nadstavby extraligy juniorů!

Marek Melenovský (BK Mladá Boleslav):

Byli jsme pod tíhou toho, že musíme uhrát nějaké body. Byla tam z naší strany cítit křeč, ale kluci se s ní postupem času dokázali poprat. Ta vůle po vítězství u nich byla velká, nakonec se to na naší stranu přiklonilo. Jsme rádi za to, že ten boj o čtyřku máme i nadále ve svých rukách. Teď pojedeme do Budějovic a uvidíme, jaký zápas nás tam čeká. My k tomu přistoupíme zodpovědně. Když budeme plnit to, co si řekneme, tak to tam, doufám, dobře dopadne.

Pavel Arnošt (HC Energie Karlovy Vary):

Myslím si, že to bylo velmi kvalitní utkání. Náš tým ho odpracoval velice dobře i přes problémy se sestavou. V průběhu utkání se nám totiž zranili dva obránci a dohrávali jsme to na čtyři beky. Ceníme si i bodu, ale myslím si, že zápas jsme ztratili neuznaným gólem ze závěru. Pak jsme se dostatečně nekoncentrovali a dostali vyrovnávací gól. Nájezdy se nám pak nepovedly. Přesto si myslím, že to bylo kvalitní utkání.