Koblasa hattrickem sestřelil Olomouc a vyrovnal sérii předkola play-off!

Ve druhém utkání v sérii s Olomoucí se opět zaradoval domácí tým. Energie už od úvodního vhazování předváděla aktivní hru a soupeře moc nepouštěla do šancí. Karlovarským hokejistům pomohly přesilové hry a také hattrick Petra Koblasy.
Tipsport extraliga, PŘEDKOLO3, so 11.3.2023, KV Aréna
Olomouc
7:4
1:2, 3:1, 3:1
Branky a nahrávky: 12. Koblasa (O. Beránek, Černoch), 26. Stříteský (Pulpán, Koffer), 28. O. Beránek (Havlín, Černoch), 32. Hladonik (Mikyska, Huttula), 45. Koblasa (Černoch, O. Beránek), 57. Černoch, 59. Koblasa (Černoch, Jiskra) – 20. Orsava (Knotek), 20. Ondrušek (P. Musil), 25. Kusko (Bambula, Plášek ml.), 49. Bambula (Rašner, Ondrušek).
diváci4164
Karlovy Vary: Lukeš (21. Habal) – Havlín, Huttula, Pulpán, Stříteský, Dlapa, Mikyska, Bartejs – Koblasa, Černoch (C), O. Beránek (A) – Rachůnek (A), Gríger, Hladonik – Redlich, Jiskra, Kohout – Kružík, Koffer, Kofroň.
Olomouc: Lukáš – Dujsík, Ondrušek (C), Rašner, Škůrek, Řezníček, Švrček, Mareš – J. Káňa (A), P. Musil, Orsava – Kusko, Knotek (A), Bambula – Plášek ml., Klimek, Navrátil – Kucsera, Menšík, Rutar.

Karlovarští hokejisté vstoupili do první třetiny velice aktivně a snažili se rychle otevřít skóre. Ihned ve druhé minutě prověřil Lukášovu pozornost Ondřej Dlapa, který to zkoušel z otočky na levém kruhu. Domácí byli plní sil a brzy přidali další nebezpečné pokusy, ale na Jana Lukáše recept nenašli. Olomouc se do větší šance dostala až v 8. minutě, když z mezikruží pálil volný Rutar, ale brankář Energie jej zastavil parádním zákrokem. Karlovy Vary měly ideální příležitost ke skórování, když získali dvojitou přesilovou hru, energetici sice bombardovali Lukáše střelami, ale žádná neprošla za jeho záda. Nátlak domácích se zužitkoval vzápětí při hře pět na pět, když Beránek našel Petra Koblasu, který tvrdou střelou otevřel gólový účet zápasu. Po vstřelené brance ujeli energetici do přečíslení, Martin Kohout hledal Redlicha, ale přihrávka na něj byla příliš dlouhá. V závěru úvodní části inkasovala Energie pětiminutový trest. 14 vteřin před sirénou srovnal Jakub Orsava přesnou střelou a o pár sekund později poslal kohouty do vedení Jiří Ondrušek.

Energie do prostřední části zápasu vstoupila s Vladislavem Habalem v zádech. Ve zbývající přesilovce už zvedal ruce nad hlavu Navrátil, ale jeho pokus z úhlu proletěl těsně vedle karlovarské klece. Poté zabránil gólu do prázdné brány Stříteský, když zablokoval Pavla Musila. Po vypršení Grígerova trestu Silvester Kusko poslal Olomouc do dvoubrankového vedení. Karlovy Vary se nepříznivým stavem nenechaly zastrašit a svou typickou bombou od modré čáry se prezentoval Matěj Stříteský. Ve 28. minutě vyrovnal Ondřej Beránek, který dorazil Havlínovu střelu do hostující sítě. Domácí nadále pokračovali v aktivní hře, která nesla ovoce. Ve 32. minutě překonal Lukáše Jan Hladonik vymetl volné místo v olomoucké bráně a Karlovarští si vzali vedení zpět. Ve 38. minutě našel Redlich najíždějícího Martin Kohouta, ale ten nasměroval kotouč těsně vedle. Závěr druhé třetiny byl opět rozkouskován díky vyloučením na obou stranách, po čtyřiceti minutách hry vedle Energie nad Olomoucí o jeden gól.

Do třetí třetiny nastoupili Karlovarští opatrně a snažili se zbytečně nepouštěl hosty do svého pásma. A KV Aréna znovu ožila ve 45. minutě, z nenápadné akce rozezněl hit „Pátá“ Petr Koblasa. Radost domácím z dvougólové vedení vydržela čtyři minuty, když Jan Bambula tvrdou střelou do horního rohu snížil náskok energetiků. Ve druhé polovině si Olomoučtí vybojovali faul Černocha a domácí čekaly krušné časy. Oslabení Energie přečkala a po návratu z trestné lavici Jiří Černoch odčinil svůj trest šestým gólem Karlových Varů. Potyčky na ledě se přenesly i do hlediště, kde se fanoušci kohoutů snažili rozvířit vody. V 59. minutě se skóre zastavilo na konečný 7:4, díky Petru Koblasovi, který zaznamenal hattrick. Energie dotáhla sérii na 1:1.

David Bruk (HC Energie Karlovy Vary):
Jsme rádi, že jsme se vrátili do série. Kdyby byla 2:0 pro Olomouc, tak už by nebylo moc co řešit, když se hraje na tři vítězné zápasy. V Olomouci jsme tahali za kratší konec, na ledě byl jeden tým a v utkání jsme neměli šanci. Dnes jsme v určitých fázích byli lepší. Měli jsme větší pohyb a vytvářeli jsme si víc šancí. V utkání jsme se dostali do velkého problému, protože za stavu 1:3 jsme faulovali a inkasovali jsme pětiminutový trest. Olomouc nám v rozmezí 15 vteřin vstřelila dvě branky. Tam nám nebylo dobře. V momentě, kdy se nám podařilo dostat zápas do remízového stavu, tak jsme se trochu nadechovali. Klíčovým momentem byla branka na 4:3.

Jan Tomajko (HC Olomouc):
Vývoj zápasu nám hrál do karet, ale nedokázali jsme si s tím poradit, což je velká škoda. Domácí hráli dobře, my jsme z toho vypadli a padl gól na 2:3 a psychika v zápase kolísá. Mužstvo nehraje celých šedesát minut jen dobře nebo jen špatně. Karlovy Vary toho využily a vstřelily gól na 3:3. Rozhodl gól na 4:3.