Kometa padla! Beránek ji sestřelil hattrickem

Karlovarští hokejisté se v nedělním utkání střetli s trápící se Kometou. První třetina hrála ku prospěchu domácích a po dvaceti minutách Energie vedla 3:1. V prostřední části zkompletoval hattrick Ondřej Beránek a na ledě přistálo několik karlovarských čepič. Závěrečná třetina byla dramatická a vyhrálo v ní Brno. Domácím se těsné vítězství podařilo udržet do sirény a připisují si druhý tříbodový zápas v řadě.
Tipsport extraliga, 40. kolo, ne 22.1.2023, KV Arena
Kometa Brno
5:4
3:1, 1:0, 1:3
Branky a nahrávky: 5. O. Beránek (Koblasa), 7. Koblasa (Pulpán, Černoch), 12. O. Beránek (Koblasa, Bartejs), 38. O. Beránek (Černoch), 54. Redlich – 12. Pospíšil, 41. Fajmon (Kollár), 44. Zaťovič (Šalé), 57. Zaťovič (Vincour).
diváci3463
Karlovy Vary: Habal – Huttula, Pulpán (A), Stříteský, Bartejs, Dlapa, Havlín, Rulík – Koblasa, Černoch (C), O. Beránek – Rachůnek (A), Gríger, Kohout – Juusola, Hladonik, Koffer – Redlich, Jiskra, Kofroň.
Kometa Brno: Čiliak (12. Furch) – Kučeřík, Kundrátek (A), Ščotka, Fajmon, Ďaloga, Hrbas, Němec – Pospíšil, Holík, Horký – Zaťovič (C), Kollár, Flek – Raška I, Zbořil, Šalé – Vincour (A), Süss, Dufek.

Karlovarští vstoupili do úvodní dvacetiminutovky velmi aktivně. Po pár minutách hry dvakrát prověřil Čiliakovu pozornost Matěj Stříteský, ale se svou dělovkou neobstál. Ve 4. minutě to z mezikruží zkusil Beránek, ale blesková rána proletěla těsně mimo brněnské tyče. O patnáct vteřin později byl pokus Ondřeje Beránka z mezikruží přesný a otevřel gólový účet zápasu. Snažení energetiků v navýšení skóre vyústilo v první vyloučení hostů, kterým se energií nabité karlovarské hokejisty nedařilo utišit. V 7. minutě nabil Černoch na Petra Koblasu, jenž si tvrdou střelou připsal 100. trefu v české nejvyšší soutěži a využil přesilovku domácího celku. Posléze přišlo další vyloučení na straně Komety. Energie byla nadále střelecky velice aktivní, ale tentokrát Brno přežilo bez újmy.

Ve 12. minutě po vyhraném vhazování vyslal Bartejs tvrdou ránu na Čiliaka, která byla ještě tečovaná Koblasou, od něhož se odrazil kotouč na hůl Ondřeje Beránka a Karlovy Vary byly záhem ve tříbrankovém vedení. Kometa reagovala výměnou brankářů a Čiliaka vystřídal Dominik Furch. Nový impuls se okamžitě prokázal, když Kristián Pospíšil využil díry v karlovarské obraně a proplul až k Vladislavu Habalovi, jehož překonal střelou pod víko. Utkání opět nedohrál Tomáš Havlín, jenž inkasoval pětiminutový trest plus do konce zápasu za úder do oblasti hlavy a krku. V 18. minutě se ještě pokoušel upravit skóre Eduard Šalé, ale Habal předvedl parádní zákrok a do kabin si Energie odnesla dvoubrankový náskok.

Ve 24. minutě se Karlovy Vary provinily nedovoleným zákrokem, ale Kometa šanci na snížení nevyužila. Naopak oslabení domácí se rozhodli ohrozit brněnské brankoviště. Ondřej Beránek ujel a bekhendovou střelou orazítkoval břevno. Posléze se už při hře v plném počtu vydal na druhé straně do úniku Jan Dufek, ale důrazně jej zastavil Gríger, kterého poslal do karlovarské svatyně v souladu s pravidly. Ve 33. minutě se však Dufek provinil stejným zákrokem jako v první třetině Havlín, a proto se i on odebral do útrob stadionu a utkání pro něj skončilo. V přesilovce byl pak tvrdě sražen u mantinelu Rachůnek, jenž zůstal ležet na ledě, ale poté se zvedl a odebral se na střídačku a vše se obešlo bez trestu. Domácím se podařilo přesilovou hru proměnit zásluhou Ondřeje Beránka, který zkompletoval hattrick a na ledě přistálo několik karlovarských čepic. Karlovarští se ve vypjaté druhé třetině ujali třígólového vedení.

Pětapadesát vteřin po začátku třetí dvacetiminutovky se po vhazování v obranném pásmu domácích zmocnil kotouče na modré čáře Patrik Fajmon a propálil Vladislava Habala. Aktivita hostů se zvedla a pokoušeli se dohnat skóre. Ta nakonec vyústila v další gól Komety. Martin Zaťovič dorazil střelu Šalého za záda karlovarského brankáře. Na západě Čech bylo na drama zaděláno. Napínavé utkání okořenila menší potyčka mezi Huttulou a Zaťovičem, ale obešla se bez vyloučení. Přání domácí fanoušků o pátý gól splnil v 54. minutě Tomáš Redlich sjel za kruhy a prudkou střelou poslal Energii zpět do dvoubrankového vedení. Kometa dostala čtyři a půl minuty před koncem k dispozici početní převahu, ve které navíc odvolala brankáře a zkoušela to se šesti hráči v poli. Sázka na powerplay přinesla hostům své ovoce v podobě snížení. Martin Zaťovič propálil Habala střelou z mezikruží. Těsné vedení Karlovarští ubránili do závěrečné sirény a zapsali si druhé vítězství v řadě.

Vojtěch Šik (HC Energie Karlovy Vary): Věděli jsme, jak náročné dva víkendové zápasy budou. Chtěli jsme co nejvíc bodovat, což se nám povedlo a jsme za to rádi. Měli jsme výborný vstup do utkání a získali jsme náskok. Ve druhé třetině jsme si vytvořili pár šancí, ale vstup do závěrečné dvacetiminutovky se nám nepodařil. Soupeř se nás dotlačil a byli jsme pod velkým tlakem. Tomáš Redlich nám pomohl gólem na 5:3 svou individuální akcí. Konečně jsme se trefili v přesilových hrách, které nám v tomto utkání pomohly, což se v dřívějších zápasech nedělo a občas nás to i stálo zápas. Góly v přesilovkách nám hodně pomohly. Jsme rádi za kulisu, která dnes dorazila na zápas.

Jaroslav Modrý (HC Kometa Brno): Měli jsme špatný začátek. Říkali jsme si, že Karlovým Varům se v posledních dvou zápasech podařil vstup do zápasu a připravovali jsme se na to. Místo toho jsme neměli žádný pohyb, nechali jsme si vstřelit gól a udělali jsme dva fauly, protože se nám nehýbaly nohy. Postavili jsme se do těžké situace. Až ve třetí třetině začali víc bruslit, udrželi jsme se na puku. Důrazem jsme se dostali zpět do zápasu. Bylo to o jeden gól, ale pár minut před koncem jsme si nechali vstřelit další branku, která nám ublížila. Je to pořád stejná písnička. Na Spartě jsme odehráli výborné utkání, ve kterém jsme udělali pár chyb a stálo nás to utkání. Dnes jsme mysleli, že to půjde samo. Začátek byl ale hrozný a v tom se musíme zlepšit.