Napočtvrté zůstaly body na ledě Litvínova

Do čtvrtého zápasu s Litvínovem nastoupili energetici na ledě hostů. I přesto, že Karlovarští dvakrát vedli a ještě v polovině třetí třetiny byl stav vyrovnaný, poslední branku si připsali domácí a body tak zůstaly na jejich ledě. K vývoji zápasu přispěla i branka a asistence Františka Skladaného (na snímku), ani to ale k úspěchu nestačilo.
O2 extraliga, 48. kolo, pá 5.2.2010, Zimní stadion Litvínov
4:3
2:2, 1:0, 1:1
Branky a nahrávky: 10. Trávníček (Skuhrovec, Jánský), 19. Pilař (Kubinčák), 34. Hübl V. (Lukeš, Pilař), 53. Lukeš (Hübl, Pilař) - 9. Kumstát (Loginov), 14. Skladaný (Loginov, Skuhravý), 46. Hřebejk (Skladaný, Němec). Rozhodčí: Hradil, Polák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 10:10. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 5366. Střely na branku: 33:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Litvínov: Franěk - Pilař, Švarný, Skuhrovec, Kroupa, Punčochář, Pojkar, Kubát - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Jánský, Reichel, Trávníček - Saulietis, Vopat, Jenáček - Majdan, Gerhát, Dragoun
Karlovy Vary: Sáblík - Němec, Parýzek, Nosek, Loginov, Dobroň, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Dej, Melenovský, Hřebejk - Skladaný, Pech, Balázs - Zucker, Kuběna, Hluchý

Domácí Litvínov nastoupil do utkání oslaben. Do vývoje nemohl zasáhnout Jiří Šlégr, který si odpykává svůj trest z posledního zápasu s Mladou Boleslaví. K první větší příležitosti se dostal Kumstát po chybě Lukeše ve středním pásmu. Obrana pak měla spoustu práce, aby karlovarskou věž zastavila. O chvíli později se podařilo podobným způsobem uniknout Kuběnovi. Obránce Kroupa ho musel zastavit nedovoleným způsobem a na dvě minuty zamířil na trestnou lavici. Karlovarští se nabídnuté příležitosti v podobě početní výhody chopili nejlépe, jak mohli. Obrana Litvínova zapomněla před bránou samotného Petra Kumstáta, který dorážel puk Loginova za záda chytajícího Hübla. Domácí ale na branku obratem odpověděli. Skuhrovec nahodil od modré puk před Sáblíka, kde se nejrychleji zorientoval Michal Trávníček.Ve třinácté minutě si rozhodčí opět pohlídali zákrok Švarného, kterého poslali na dvě minuty na trestnou lavici. I ten se ale po minutě mohl vrátit na led, protože energetici využili druhou příležitost. Hübl první střelu Františka Skladaného, na kterou mu přihrával po dravém průběhu Loginov, vyrazil před sebe a dal mu tak ještě příležitost k dorážce. S tou už si domácí gólman neporadil. Domácí po druhé brance přidali na tempu a donutili tak energetiky k faulu. Karlovarští si ale bránu hlídali a dařilo se jim vyhazovat. I přesto se do kabin odcházelo za vyrovnaného stavu. Skóre stihnul minutu a půl před koncem první části ještě zkorigovat Karel Pilař, který dostal přihrávku od Kubinčáka do pravého kruhu a vypálil přesně nad Sáblíkovo rameno.

Do druhé třetiny nastupovaly oba celky od znovu. O něco aktivněji do dvacetiminutovky vstoupili hosté. Hřebejkova střela vystrašila domácího brankáře, když cinkla o břevno jeho branky. Karlovarští si pak ale vykoledovali dva dvouminutové tresty za sebou a dvojnásobnou přesilovkou tak dali domácím šanci ke změně stavu. Ani tu však Litvínov nevyužil. V polovině třetiny následovala řada vyloučení. Oba týmy ale byly dost opatrné na to, aby je soupeř nějak ohrozil. Ve 34. minutě se podařilo vybruslit Petru Kumstátovi a bránící Kroupa ho musel zastavit hákováním. Sudí nařídili trestné střílení, kterého se ujal David Nosek. Nájezd mu nevyšel podle jeho představ a kotouč mu sjel z hokejky. Vyloučením Melenovského se dostali Litvínovští opět do přesilovky 5 na 3. Tentokrát si svou šanci nenechali vzít a Viktor Hübl poslal puk Sáblíkovi za záda.

Do posledního dějství vstoupil Litvínov vyloučením. S návratem Skuhrovce na led se prosadil Štěpán Hřebejk. Hübla prozkoušel dvakrát a ani jednou nenašel skulinu. Třetí rána ale už našla cíl a Karlovy Vary opět srovnaly. Vyloučení Němce přispělo na oplátku domácím. Již po půl minutě vsítil branku po promyšlené zadovce V. Hübla František Lukeš. I přes veškerou snahu se už nepodařilo stav změnit a body tak zůstaly na ledě Litvínova.

Jiří Kučera (Litvínov): Byl to hokej nahoru dolů, kdy každý tahal chvilku za delší konec. Vary byly výborné v přesilovce, ale zaplaťpánbůh, že jsem dali o jeden gól víc. Potřebovali jsme ho, protože po dlouhé době jsme vyhráli doma.

Pavel Hynek (HC Energie Karlovy Vary): Hrál se výborný hokej, který měl nasazení, bojovnost a agresivitu, bohužel pro nás se špatným koncem. Ale i tak musím hráčům poděkovat, zápas odmakali, podali jsme dobrý výkon, ale bohužel bez bodu. Na trestných stříleních jsme v této sezoně moc úspěšní nebyli a samozřejmě podrobně sledujeme, jak se komu na nich daří. David Nosek je od svého příchodu během tréninku dává, proto jsme se rozhodli pro něho.