Obrat se nevydařil, Energie padla potřetí v řadě

Karlovarští si před zápase určitě takový konečný výsledek nepředstavovali. Šance na ukončení bodově neúrodné série zůstává nevyužita a Energie tak končí bez plného počtu bodů poosmé v řadě.
Tipsport extraliga, 37. kolo, pá 17.1.2020, KV Arena
Ml.Boleslav
2:4
0:0, 1:2, 1:2
Branky a nahrávky: 40. Vondráček (Skuhravý), 43. T. Rachůnek (Gríger, Flek) – 32. Flynn (Najman, P. Kousal), 34. Zbořil (Skalický, Ševc), 51. Zbořil (Klepiš), 59. Skalický (Zbořil).
vhazování33:15
Karlovy Vary: F. Novotný – Šenkeřík, Stříteský, Graňák, Plutnar, M. Rohan, Eminger, D. Mikyska – T. Rachůnek, Gríger, Flek – V. Polák, T. Mikúš, O. Beránek – Šik, Černoch, Kohout – Koblasa, Skuhravý, Vondráček
Ml.Boleslav: Peters – Hrbas, Ševc, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman, Klikorka – Skalický, Zbořil, Klepiš – R. Zohorna, Jeglič, Šťastný – Lunter, Bičevskis, Vondrka – Flynn, Najman, P. Kousal

Úvodní dvacetiminutovka nebyla divácky úplně zajímavá. Oba týmy se skoro celou třetinu rozehrávaly a k vidění nebylo ani moc gólových příležitostí. Po klidném začátku měli domácí hned dvě příležitosti k otevření skóre v přesilovkách. Ty se jim ale nepodařilo využít dle jejich představ a šance si vytvářela spíše Mladá Boleslav. Nejblíže k vstřelení branky byl Najman, jeho střelu ale Novotný zastavil betonem. Nabiti z předchozí šance se hráči bruslařského klubu snažili držet před karlovarským gólmanem, což se jim dařilo. Skalický mohl v jedenácté minutě zajistit první gól zápasu, střelou z mezikruží však puk do sítě nedostal. V oslabení Karlových Varů se dostal do úniku Polák, Koblasa ale jeho následnou přihrávku nezpracoval. Před koncem periody měli možnost fanoušci v západočeské aréně vidět dvě doposud největší šance. Nejprve Vondráček rozjel útočnou akci směr Peters, nahrávku Skuhravému však zastavil jeden z obránců. O dvacet sekund později měl šanci Zohorna, jeho kličku ale domácí brankář zastavil

Druhá třetina již byla výrazně lepší. Energie si na začátku vytvořila hned tři šance v útočném pásmu, ani jednu z nich však nedokázala dotáhnout do konce. Zhruba v polovině pak přišla první branka hostí. Oscar Flynn se dostal k volnému kotouči a zleva se přesně trefil pod víko Novotného brány. Energetici jak opaření pak zapomněli bránit a po dvou minutách přišel druhý úder bruslařů. Adam Zbořil doklepl Skalického střelu za brankovou čáru a hosté šli do dvoubrankového vedení. Hra pak byla vcelku vyrovnaná, v čase 38:53 se ale domácí dostali do čtyř, po Graňákově vyloučení na dvě minuty za držení a deset minut za nesportovní chování. Ani v oslabení však nepolevili. Pět sekund před koncem se utrhl od protihráčů Václav Skuhravý, který z levého kruhu nabil Tomáši Vondráčkovi, ten využil odkryté sítě a přesně tam poslal puk.

Lepší začátek posledního dějství si energetici snad ani nemohli přát. Po úvodním buly hráli jako znovuzrození a tlačili se před Peterse. Tento tlak západočeským hokejistům přinesl tížené vyrovnání již po necelých třech minutách. Stříteský nahodil kotouč na bránu od mantinelu, před brankářem hostí se sjeli hráči obou mužstev a nikdo nevěděl, kde se kotouč nachází. Nejlépe se zorientoval Tomáš Rachůnek, který touš převzal a poslal ho nad Petersův beton. Následovala karlovarská kanonáda. Nejprve pálil vystřelil z úhlu Polák, jeho střel však jen přejela přes brankovou čáru. Poté pálil Stříteský od modré, jeho pokus ale Peters chytil do lapačky. Do třetice poslal puk na bránu Plutnar, ani jemu se ale z mezikruží brankáře bruslařů překonat nepodařilo. Energie pak dostala šanci v další přesilovce. Parádní střeleckou šanci připravil Koblasovi Stříteský, první jmenovaný však tvrdou ránou trefil mantinel za klecí. Žádný z dalších pokusů ale do sítě neprošel. Chvíli po návratu Dlapy se mladoboleslavští mohli radovat z třetího gólu. Adam Zbořil projel s kotoučem do mezikruží, odkud se trefil nad Novotného pravé rameno a slavil druhou branku v zápase. Obrovskou šanci na vyrovnání měl Stříteský, ten ale přihrávku do mezikruží nasměrovat za Peterse nedokázal. Přesilovka po tlaku u brány moc změn nepřinesla, domácím se nedařilo držet puk a útočné pásmo, následné vyslání šestého hráče na led se nakonec také nevyplatilo. V power play se podařilo uvolnit Pavolu Skalickému, který v klidu trefil prázdnou klec od modré. Ještě jedno oslabení si hosté zahráli, prázdnou karlovarskou klec však napodruhé trefit nedokázali. Zápas tak skončil za stavu 2:4.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Nám se ten zápas nehodnotí úplně dobře. Myslím si, že hráči podali velmi slušný výkon. Vidím dvě klíčové situace, které nás stály zápas. Nejprve ve druhé třetině, když jsme měli velmi dobrou pasáž, vytvářeli jsme si šance, které jsme nedokázali proměnit. Pak jsme inkasovali dvě laciné branky, nechali jsme Boleslav odskočit. Pak jsme se vrátili do zápasu těsně před druhou sirénou. Zatlačili jsme a vyrovnali na 2:2. Pak tam byli dvě gólové šance, které jsme neproměnili a hosté nás z jednoho protiútoku potrestali a o ten gól dnes byli lepší.

Radim Rulík (BK Mladá Boleslav): Myslím si, že jsme nezačali špatně. Nepouštěli jsme soupeře do nějakých vyložených šancí. První třetina tak zaslouženě skončila 0:0. V té druhé domácí přidali, my jsme na to nezareagovali, ale paradoxně jsme se díky protiútokům dostali do dvoubrankového vedení. Pak jsme si to zkomplikovali na konci druhé periody, kdy jsme měli přesilovku a nechali jsme si dát zbytečný gól. Hned potom z nahození, ze kterého jsme dostali druhý gól. Od té chvíle se mužstvo zdravě nabudilo, a bylo z něj cítit, že nechce prohrát, protože Vary přitlačily. Pak jsme dokázali skórovat a nakonec do prázdné brány druhý na 4:2. Byl to vyrovnaný zápas, který se mohl překlonit jak k domácím tak k nám.