Odvetu ovládl Litvínov, na domácím ledě vynuloval energetiky

Od první třetiny se chemikům dařilo, po první třetině si odnesli tříbrankové vedení. Energie nedokázala vstřelit jediný gól, naopak Verva další tři góly přidala v závěrečné dvacetiminutovce. V odvetě úterního mače uspěl domácí Litvínov a zvítězil vysoko 6:0.
Příprava na sezonu, Generali Česká Cup, čt 13.8.2020, Zimní stadion Ivana Hlinky
6:0
3:0, 0:0, 3:0
Branky a nahrávky: 6. Zygmunt (Ščotka, Jícha), 7. Jarůšek (Březák, P. Zdráhal), 16. Mahbod, 45. Pospíšil (V. Hübl, F. Lukeš), 47. M. Havelka (L. Doudera, Jícha), 50. Jarůšek (P. Zdráhal).
Rozhodčí: Horák, Sýkora – Frodl, Komárek
vyloučení3:4
využití1:0
střely na branku36:21
diváci379
Litvínov: Zajíček – Štich, Ščotka, Březák, Balinskis, Kudla, L. Doudera – P. Zdráhal, Mahbod, Jarůšek – Pospíšil, V. Hübl, F. Lukeš – Petružálek, Lyszczarczyk, Stříbrný – Zygmunt, Jícha, M. Havelka.
Karlovy Vary: Bednář (30. Hamrla) – Kotvan, Tureček, Kowalczyk, Šenkeřík, Pulpán, Weinhold, Vodička – Redlich, Machač, Vondráček – T. Mikúš, Vildumetz, Š. Kratochvil – M. Zabloudil, Hladonik, M. Kadlec – Šik, Křehlík, Bačo.

Vstup do utkání měla lepší Verva, která se drala z jedné šance do druhé. Rozjeté chemiky zastavil přesný Jan Bednář. V šesté minutě byl takřka dvoumetrový karlovarský brankář krátký na pohotovou střelu Pawla Zygmunta, který dostal nabito zpoza brány. Skóre se znovu měnilo po necelé půl minutě znovu, když se na druhý pokus z mezikruží prosadil Richard Jarůšek. Snížit gólové manko energetiků se pokoušel Mikúš, ale z těsné blízkosti nedokázal protlačit kotouč za záda domácího brankáře. V šestnácté minutě lovil Jan Bednář již potřetí puk ze své sítě, když se střelou z úhlu prezentoval Samson Mahbod. Následovala dvě rychlá vyloučení na straně Karlových Varů a Litvínov měl k dispozici desetivteřinovou dvojitou přesilovou hru. Karlovarští závěr první třetiny pohlídali a do kabin odcházeli hosté s tříbrankovou ztrátou.

Druhou periodu započal Litvínov s další velkou dávkou aktivity. Navýšit skóre se pokoušel Jarůšek, Samson nebo Hübl, ale karlovarský brankář si jejich pokusy pohlídal. V sedmadvacáté minutě se usadil na trestnou lavici Štich, dvouminutová přesilová hra však nestačila Karlovarským ke snížení manka. V polovině druhé části došlo ke střídání gólmanů na straně hostů a Jana Bednáře vystřídal Patrik Hamrla. Následně sice čekala na energetiky další početní převaha, v té však Pulpán chyboval a do úniku se dostal Josef Jícha, který ke štěstí hostů neměl dostatek sil na střelu. Ve třicáté šesté minutě byla Energie velice blízko, když jeden z útočících hráčů nastřelil tyč Zajíčkovy klece. Několik vteřin před sirénou se Hamrla ještě protáhl, když Stříbrný posunul puk na Viktora Hübla, před kterým předvedl karlovarský gólman ukázkový semafor.

Na začátku třetí třetiny prověřil pozornost Zajíčka Tomáš Mikúš, ale střelou z ostrého úhlu nepropálil litvínovského maskovaného muže. Další dělovku zaznamenal Machač, ale i v tuto chvíli byl Zajíček připravený k zákroku. Ve čtyřicáté páté minutě vypíchl Lukeš kotouč jednomu z karlovarských hráčů, nabil Hüblovi, který poslal puk na Tomáše Pospíšila, jenž stál před Hamrlou a přesně zamířil do sítě Energie. O tři minuty později se domácí radovali už po páté, když zblízka dostal kotouč mezi betony karlovarského brankáře Martin Havelka. V polovině závěrečné dvacetiminutovky se střelecky prosadil Richard Jarůšek. V padesáté šesté minutě se nejprve snažil Róbert Bačo, ale neúspěšně, poté na druhé straně orazítkoval karlovarskou klec Zygmunt. Závěr třetiny se spíše dohrával v poklidu. V odvetě byl tedy úspěšnější domácí tým, Verva zvítězila vysoko 6:0.