Po špatném startu boj až do konce! Energie ale s Dynamem padla

Energie se v rámci 35. kola utkala s Dynamem. Úvodní dějství patřilo Pardubicím a vytvořilo si čtyřgólový náskok. Prosadil se mimo jiné i exkapitán Karlových Varů Tomáš Vondráček, jenž v průběhu sezony odešel právě do Dynama. V prostřední části dominovaly Karlovy Vary a snížily manko na rozdíl jednoho gólu. Závěrečná dvacetiminutovka přinesla branky na obou stranách, ale víc se dařilo domácím, kteří porazili Energii 7:4. Tomáš Vondráček zaznamenal hattrick.
Tipsport extraliga, 35. kolo, pá 6.1.2023, Enteria arena
Pardubice
7:4
4:0, 0:3, 3:1
Branky a nahrávky:5. Zohorna (Čerešňák, R. Kousal), 6. Vondráček (Říčka), 13. Vála (Hrádek, Paulovič), 18. Hrádek (R. Kousal), 43. L. Sedlák (T. Dvořák, Říčka), 57. Vondráček, 60. Vondráček (Radil, Zohorna) – 22. Hladonik (Kofroň, Rachůnek), 23. Redlich, 28. Hladonik (Juusola, Havlín), 46. O. Beránek (Koblasa, Černoch) .
diváci8672
Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, J. Kolář (A), Vála, Hrádek, Chabada – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Cienciala, L. Sedlák, Hyka – Říčka, A. Musil, Vondráček – Paulovič, Poulíček (C), Rohlík.
Karlovy Vary: Habal (21. Hamalčík) – Huttula, Pulpán (A), Stříteský, Bartejs, Dlapa, Havlín, Rulík – Koblasa, Černoch (C), Kohout – Rachůnek (A), Gríger, Koffer – Juusola, Hladonik, Kofroň – Redlich, Jiskra, O. Beránek.

Dynamo zvládlo vstup do zápasu na výbornou a rychle se dostalo do dvoubrankového vedení. Vladislava Habala nejprve nepřekonali v dobrých střeleckých pozicích David Musil a Matej Paulovič, bleskový nástup do utkání však už v páté minutě zužitkoval navrátilec do sestavy Lukáš Radil, který byl v přesilové hře důrazný na brankovišti a pohotově dorazil za Habala střelu Tomáše Zohorny - 1:0.

O pár chvil později se mohli fanoušci v enteria arene radovat podruhé. Nikým nehlídaný se před karlovarskou brankou zjevil Tomáš Vondráček a povedenou střelou na lapačku překonal Habala podruhé - 2:0. Povedenou první třetinu následně ještě podtrhli svými trefami od modré čáry Ondřej Vála a Michal Hrádek, který tak vstřelil svoji premiérovou branku v extralize - 4:0.

Vstup do druhé dvacetiminutovky se naopak povedl Energii. Na rozdíl tří branek nejprve snížil před brankou nikým nehlídaný Jan Hladonik, jehož střela proskákala skrz výstroj Romana Willa až do branky - 4:1. Na konci 23. minuty pak vstřelil druhou karlovarskou branku Tomáš Redlich, který vzal přečíslení na sebe a nechytatelnou střelou vrátil Energii do zápasu - 4:2.

Dynamu následně nepomohl ani oddechový čas. Už na rozdíl jediné branky snížil tvrdou střelou přes obránce v čase 27:50 druhým gólem v zápase Jan Hladonik - 4:3. Vrátit domácím hokejistům klid následně mohl Ondřej Rohlík, který se z obranného pásma řítil sám na Hamalčíka, který nastoupil do druhé třetiny místo Vladislava Habala. Mladý brankář Energie však nájezd dalšího navrátilce do pardubické sestavy vychytal.

Také začátek třetí třetiny přinesl branku. Dynamo využilo i druhou přesilovou hru v zápase, když se před Hamalčíkem zmocnil puku Lukáš Sedlák a zasunul ho přesně za bezmocného brankáře Karlových Varů - 5:3. Dvoubrankové vedení Dynama však netrvalo dlouho. Už po třech minutách závěrečné dvacetiminutovky prostřelil Romana Willa Ondřej Beránek a znovu tak zdramatizoval zápas - 5:4.

Čtyři minuty před závěrečnou sirénou se Karlovým Varům naskytla možnost přesilové hry, se kterou však nenaložili vůbec dobře. Do samostatného úniku se dostal Tomáš Vondráček a střelou po ledě zapsal svůj druhý přesný zásah v sezóně. Proti svému bývalému klubu se následně povedlo Vondráčkovi zkompletovat hattrick, když střelou z levé strany překvapil Hamalčíka střelou na bližší tyč - 7:4.

=

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „První třetina se nám povedla, měli jsme dobrý pohyb a Vary jsme přehrávali. Udělali jsme si náskok, věděli jsme ale, co může přijít. Apelovali jsme na hráče, aby si každý nechtěl dát góla. Bohužel jsme za tři minuty dostali dva góly a dostali jsme tím soupeře na koně. Do poslední minuty jsme se strachovali o výsledek. Musíme se z toho poučit."

David Bruk (HC Energie Karlovy Vary): „První třetina se nám vůbec nepovedla, v Pardubicích už pak s tím výsledkem nejde nic dělat. Byla to katastrofa, domácí na nás vlétli. A prohrávat 0:4 po dvaceti minutách je velký problém. Potom se zase povedl vstup do třetiny nám, dostali jsme se na kontakt. Ve třetí třetině jsme měli s hrou problémy, ale i tak jsme si vytvářeli nějaké šance, určitá naděje tam byla. Za stavu 5:4 jsme věřili, že nám pomůže přesilová hra, která skončila špatně. Dostali jsme branku a veškerá snaha už byla pryč.“