Pohlův hattrick nasměroval Energii k výhře nad Kladnem

ELH: HC Energie Karlovy Vary – Rytíři Kladno 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Karlovarští hokejisté zvládli domácí duel s Rytíři, a získali další cenné body do tabulky. Energetici sice inkasovali už ve třetí minutě, ale už po 38 sekundách dokázali vyrovnat, a poté zápas dokázali otočit. Hvězdou utkání byl útočník Petr Pohl, který vstřelil tři góly, a přidal i jednu asistenci. Povedený zápas má za sebou i Stanislav Balán (1+3) a Martin Zaťovič (0+2). Důležitý byl samozřejmě i výkon Tomáše Závorky. V dalším extraligovém kole se Karlovaráci v pátek představí na ledě Pardubic.
Tipsport extraliga, 36. kolo, ne 5.1.2014, KV Arena
Kladno
4:1
1:1, 0:0, 3:0
Branky a nahrávky: 4. Pohl (Balán), 43. Pohl (Balán, Zaťovič), 47. Pohl (Zaťovič, Balán), 60. Balán (Pohl) – 3. Kuchler (Havlíček). Rozhodčí: Jeřábek, Polák – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:5. Využití: 3:1. Diváci: 3771. Střely na branku: 24:27. Zblokované střely: 2:8. Hity: 16:17. Vhazování: 37:29. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
Karlovy Vary: Závorka – Bičánek, Rýgl, Drtina J., Schusser, Gulaši, Dresler – Zaťovič, Balán, Pohl – Dlouhý, Vachovec, Hovorka – Kytnár, Vlach, Zucker – Micka, Koblasa, Látal M.
Kladno: Chábera – Růžička, Kaberle, Doudera, Procházka, Hořava, Jankovič, Gutwald – Hořava, Dragoun, Tenkrát – Kuchler, Havlíček, Bílek – Strnad, Machač, Bajaruns – Lukáč, Eberle

V úvodu utkání dostali Rytíři domácí pod tlak, a po faulu Schussera z toho byla první přesilová hra. V oslabení se dostal do úniku Hovorka, z úhlu ale trefil jen bočí síťku. O chvíli podzději přišla první branka zápasu. Závorka sice dokázal zlikvidovat šanci Havlíčka, na dorážku Jiřího Kuchlera byl ale krátký. Vzápětí byl vyloučen Jankovič, a i domácí se dokázali v početní výhodě prosadit. Petr Pohl si sjel do mezikruží, a přesnou trefou srovnal na 1:1.

Poté byla k vidění vyrovnaná hra, žádné gólové šance se však na ledě nerodily. Nebezpečnější však byli přece jen energetici, kteří se tlačili do zakončení, avšak bez úspěchu. Ve 13. minutě měli dobrou příležitost ke skórování Rytíři, když se po závaru v brankovišti dostal ke kotouči Lukáč, Závorka byl ale na svém místě. V závěru úvodního dějství mělo víc ze hry Kladno, domácí se hlavně bránili a vyhazovali, hosté se ale do žádné vyložené šance nedostali.

V úvodu druhé periody měli navrch energetici, k vážnějšímu ohrožení branky se ale nedostali. Ve 26. minutě byl vyloučen Dlouhý, a v početní výhodě se dostal do šance Tenkrát, který ale z mezikruží poslal puk mimo. Na opačné straně se dostal ke střele Hovorka, Chábera si ale poradil. O chvíli později si před branku najížděl Zucker, nezpracoval ale přihrávku, a pokus aktivního Hovorky z pravé strany vyrazil gólman mimo.

Zhruba od poloviny utkání se začala iniciativa pomalu přesouvat na hole Středočechů. Tenkrátův pokus z prostoru mezi kruhy ale zblokovali obránci, a Jankovičův pozdrav od levého mantinelu našel připraveného Závorku. Ve 36. minutě měli domácí šanci dostat se opět do hry, v početní výhodě toho však mnoho nevymysleli. Závěr druhé dvacetiminutovky byl velmi zajímavý. Kladenští se dostali dvakrát do přečíslení, ani jednou ale tuto situaci nevyřešili dobře. Kapitán Zatovič zase neproměnil samostatný únik.

Třetí část utkání začala lépe pro domácí. V čase 42:13 se totiž v přesilové hře po střele od modré dostal k dorážce Petr Pohl, a poslal svůj tým do vedení. O tři minuty později dostal menší trest Procházka, a energetici znovu trestali. Zaťovič našel u tyčky číhajícího Petra Pohla, a ten dovršil hattrick. Kladenští se snažili nějak vykřesat naději, k Závorkovi se ale ne a ne dostat. Naopak, rozhodnout mohl Balán, který dorážel v brankovišti. Chábera ale kotouč přikryl.

Šance na zdramatizování zápasu přišla v 58. minutě, když se po chybě obrany dostal do samostatného úniku Lukáč, trefil však jen připraveného Závorku. V závěru to hosté zkoušeli v šesti bez gólmana, za což zaplatili čtvrtou inkasovanou brankou. Karlovarští jeli dva na jednoho obránce, a střelec Pohl vybídl ke skórování do opuštěné klece Stanislava Balána. Energie tak porazila Rytíře 4:1.

Jaromír Kverka (HC Energie Karlovy Vary): Pro nás to bylo velice důležité utkání. V první třetině nám to trochu svazovalo nohy a ruce. Měli jsme horší pohyb. Kladno hrálo lépe a šlo do vedení. Nám se ale podařilo v následující přesilovce vyrovnat. Od poloviny utkání jsme bruslili lépe a hra se vyrovnala. Ve třetí třetině měli hosté jasnou šanci, ale to dokázal zlikvidovat Tomáš Závorka. Výborně jsme sehráli přesilovky, dali v nich tři branky a jsme moc rádi, že bereme tři body.

Josef Zajíc (Rytíři Kladno): Pro obě strany to bylo velice důležité utkání. Dvě třetiny můžeme hodnotit kladně. Tu třetí už nikoliv. Diky vyloučení nám domácí utekli a rozhodli o vítězství. V naší situaci je ztráta bodů hodně nešťastná. Nám se stále nedaří udržet stejnou výkonnost ve třech třetinách. Střelecky se trápíme a nejsme schopni soupeře přetlačit.