Sen o semifinále se rozplynul, juniorům končí sezona

Karlovarským juniorům v neděli skončila sezona. Ve čtvrtém čtvrtfinále za stavu 1:2 na zápasy sice po dvou třetinách nad Libercem vedli, soupeř ale stihl v poslední části vyrovnat a postupovou výhru nakonec urval v nájezdech.
DHL Extraliga juniorů, ČF4, ne 27.3.2022
Liberec
2:3sn
0:1, 2:0, 0:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 31. Adámek M. (Sapoušek), 32. Šmajda – 16. Měchura (Šedivý, Nezbeda), 49. Šedivý (Nezbeda, Jansa), rozh. náj. Šedivý.
Rozhodčí: Šindel, Kosnar - Brejcha, Charvát
vyloučení2:3
využití0:1
střely na branku39:40
diváci123
Karlovy Vary: Dybal (od 3. nájezdu Bočan) – Benda (A), Dorot, Kočí, Vogel, Krajčík, Pohanka – Csabi, Sapoušek, Šmajda, Adámek L. (C),Rymon, Kulich, Seidler, Adámek M., Šlechta, Bulka, Botoš (A).
Liberec: Král – Hampl, Kovář, Šedivý, Dvořák (A), Hladík, Patzelt – Zajíček, Nezbeda (C), Měchura (A), Jenčovský, Jansa, Gajda, Cikhart, Pavlík, Plos, Leden.

V první třetině byla k vidění velmi svižná hra. Rychlé tempo se podepsalo na tom, že dost přihrávek na obou stranách bylo nepřesných a kotouč sjížděl hráčům z holí. I přes to bylo k vidění několik zdařilých kombinací, které díky zásahům obou brankářů, neskončili kýženou brankou. Plné ruce práce měl rozhodně Adam Dybal. Ten při postrkování po jednom zásahu přišel i o helmu. Jako první slavili hosté. V čase 15:59 využil Adam Měchura početní výhodu a Liberec vedl.

Ve druhé třetině hned po vhazování ohrozil branku domácích Lukáš Plos, ale záhy si kotouč přivlastnili domácí a snažili se vstřelit vyrovnávací gól. Blízko byl Dominik Rymon, který se po přihrávce Samuela Šmajdy snažil propasírovat kotouč za Králova záda, ale nakonec se mu to nepodařilo. Zajímavou šanci si na straně hostů vytvořil Kovář jeho naděje skončila na Dybalových betonech. Nakonec se domácí dočkali v čase 30:15, kdy těsně před vypršením početní výhody pro domácí, poslal Robin Sapoušek kotouč na hůl Matyáše Adámka, který byl před brankou hostů a svou střelou vyrovnal skóre na 1:1. Domácí tým vstřelená branka nakopla a pustil se do honu za další šancí. Energetikům se podařilo získat kotouč a usadit se v útočném pásmu. V čase 31:51 se ke kotouči dostal Samuel Šmajda a bez velkých okolků překonal Daniela Krále. Vzápětí se oba týmy střídaly v držení puku a ve střeleckých pokusech. Docházelo častěji k pošťuchování a to hlavně před brankou domácích. Po jedné větší mele skončil na trestné lavici Jakub Vogel za krosček. Bílí Tygři se chopili nabídnuté šance a vytvořili několik útočných akcí, ale energetici se nedali a oslabení ubránili. Druhá třetina tak skončila za stavu 2:1.

Třetí třetina začala hned několika pěknými střeleckými šancemi na obou stranách. Více jich bylo na straně hostů, kteří neustále doráželi na Dybala. Při pokusech o dorážku došlo k několika závarům. V jednom z nich byla opět posunuta Dybalova branka. Hosté neustávali v tlaku před brankou domácích. Jednu z akcí začal v čase 48:43 Lukáš Nezbeda, jeho střela Dybala neohrozila, ale ke kotouči se následně dostal Jakub Šedivý, který využil zmatku před Dybalem, objel branku a poslal kotouč do části branky, kterou uvolnil přesunující se Adam Dybal a srovnal tak stav na 2:2. V čase 49:58 se dostal do samostatného úniku Lukáš Adámek, byl však sražen Filipem Kovářem a zůstal ležet na ledě. Po chvíli se za pomoci spoluhráčů zvedl a odjel na střídačku. Filip Kovář inkasoval trest za nedovolený zásah do oblasti hlavy a krku. Domácím se však nepodařilo početní výhodu využít. I přes snahu obou týmů ve zbývající části třetiny už žádná branka nepadla, a tak přišlo na řadu prodloužení.

Během prodloužení se za domácí blýskl například Robin Sapoušek, jeho střela však byla zastavena betony hostujícího gólmana. Stejně dopadl na druhé straně i Filip Jansa. Ani v prodloužení nedošlo k rozhodnutí takže utkání pokračovalo samostatnými nájezdy.

V samostatných nájezdech se ani jednomu z energetiků nepovedlo oblafnout Daniela Krále. Blafáka naopak vytáhl na Adama Dybala obránce hostů Jakub Šedivý, který se stal autorem vítězné branky hostů. Svůj nájezd na straně hostů ještě proměnil Jakub Zajíček. Dnešní zápas, stavem 2:3 po samostatných nájezdech, ukončil juniorům HC Energie sezónu, neboť Bílí Tygři Liberec si připsali třetí výhru v sérii a jsou prvními postupujícími do semifinále DHL extraligy juniorů.

Václav Eismann (trenér HC Energie): Vrátil bych se ke slovům Jirky Kulicha, který po sobotním zápase říkal, že lidi chtějí show a myslím si, že v nedělním zápase náš tým tu show, samozřejmě i se soupeřem, opravdu nabídl. Mrzí to, odcházíme ze čtvrtfinálové série poraženi, ale na druhou stranu jsme všichni viděli, že hráči mohou arénu opustit ne na kolenou, ne s hlavou v dlaních, ale se vzpřímeným pohledem. V sobotu jsem říkal, že jsem na hráče hrdý, a to platí i po nedělním zápase.

Richard Lobo (trenér Bílí Tygři Liberec): Opět těžké utkání, tak jako celá série. Domácí hráli velice dobře, organizovaně. Na to, jak mají mladý tým, tak hrají prostě super. My jsme se jim v nedělním zápase v tomto vyrovnali, myslím si, že to byl zápas, kde nebyly úplně obří šance na obou stranách, ale bylo to velice zodpovědné. Pro nás se šťastnějším koncem v nájezdech. Jsme rádi, že jsme tu sérii urvali, a že jsme ji ukončili už v neděli a nemusíme hrát ještě v úterý. Takže si můžeme trošku odpočinout a připravit se na další kolo.