Starší dorost přemohl Plzeň 2:1

SDO: HC Energie Karlovy Vary - HC Plzeň 1929 2:1 (2:0, 0:1, 0:0) V sobotu v KV Areně odehrál karlovarský starší dorost zápas proti Plzni. Díky úžasné práci Kašpara v brance a díky gólu a přihráce Záruby se podařilo domácím vyhrát 2:1.
Extraliga staršího dorostu, II. 22, so 24.2.2018, KV Arena
Plzeň
2:1
2:0, 0:1, 0:0
Branky a nahrávky: 10. Záruba (Kořán, Kosina), 17. Jiskra (Záruba, Tureček) – 21. Lang (Hajšman, Mužík). Rozhodčí: Petružálek – Kopáč, Tichý. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 83. Střely na branku: 16:27.
Karlovy Vary: Kašpar – Zavřel, Tureček, Cankov, Stejskal, Kořán, Kosina, Záruba – Jiskra, Křemen, Šťastný, Černý, Holub, Maydl, Novotný, Remeš, Karbulka, Fečo
Plzeň: Altrichter – Kremláček, Šiller, Novák, Staněk, Šilhán, Kovářík, Kaňák – Matiášek, Kolda, Rohla, Lang, Mužík, Hajšman, Princl, Malát, Adamec, Šeba, Procházka, Hajžman

Přestože v první třetině měla navrch Plzeň, podařilo se v ní skórovat pouze domácím starším dorostencům. První větší šanci měl domácí Maydl, když se mu podařilo ujet s pukem ze středního pásma, při samostatném zakončení mu však puk sjel před bránou z hokejky, a tak přišlo jeho snažení nazmar. Střelecky se prosadil až v 10. minutě Richard Záruba, který využil Kosinovo nahození před branku. Energie tak vedla 1:0. Na opačné straně vznikla větší akce ve 14. minutě, kdy ujížděl Adamec sám na Kašpara, bohužel pro hosty ale netrefil branku. Tři minuty poté se podařilo domácím znovu zvýšit své vedení, v 17. minutě se po zmatku před Altrichterem podařilo vsítit Vítu Jiskrovi. Do konce třetiny se hrál vcelku opatrný hokej a obě mužstva si hlídala svá pásma.

Druhá perioda byla povedenější pro hosty, po 47 sekundách hry se podařilo vstřelit branku Martinu Langovi, když se po Hajšmanově přihrávce prosadil z mezikruží. Ve 28. minutě to už vypadalo, že by se mohl Lang prosadit podruhé stejným způsobem, svým blafákem Kašpara nepřelstil. Ve 36. minutě měla Plzeň další šanci, Mužík ujížděl domácí obraně ale vystřelil mimo Kašparovu klec. Plzeň se pak i nadále tlačila do šancí, ale stále neúspěšně.

V poslední periodě byly v úzkých oba celky, ani jednomu z nich se nepodařilo nic vymyslet. Hra se přelévala z jednoho konce ledové plochy na druhý a týmy se přetlačovaly o každý centimetr. V 51. minutě se po chybě Plzně dostali na puk domácí a už to pro hosty vypadalo kriticky, bohužel pro Energii pak fauloval Holub, a tak ani z této akce změna skóre nevyplynula. Plzeň i Karlovy Vary měly v poslední části hry přesilovku, ale oba celky ji nevyužily. Domácí tak uhájili své těsné vítězství.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Ke třem bodům nás dovedl dobrý nástup v první třetině. Vstřelili jsme dvě branky. Stála za tím i snaživost hráčů a výborný výkon brankáře Kašpara. Hráči předvedli týmový výkon a na to budeme sázet i v play-off.

Michal Straka (HC Plzeň 1929): Z naší strany to byla samozřejmě špatná první třetina, tím jsme si ten zápas prohráli. Neměli jsme nasazení. Domácí vyhráli první třetinu dva nula. Ve druhé třetině jsme začali hrát, dali jsme kontaktní gól a čekali jsme na šanci. V poslední třetině to Karlovy Vary dobře zatáhly a už se nám nepodařilo vyrovnat.