Znovu do nájezdů a znovu úspěšně, Energie proti Brnu bere dva body

Energetici svedli s Kometou v rámci 45. kola Tipsport extraligy napínavou bitvu. Celé utkání se hrál rychlý atraktivní hokej se spoustou šancí a výkony obou mužstev byly velmi vyrovnané, skóre se několikrát otáčelo ve prospěch obou mužstev. Po přetahované o vedení musely o rozdělení bodů rozhodnout až samostatné nájezdy. Stejně jako v minulém utkání se Spartou Vladislav Habal pokryl všechny kotouče, a díky úspěšnosti jeho spoluhráčů si tak Západočeši připisují druhou výhru v řadě.
Tipsport extraliga, 45. kolo, st 17.2.2021
Kometa Brno
5:4sn
2:2, 2:1, 0:1 - 0:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 2. Kohout (Koblasa, Černoch), 4. Koblasa (Kohout), 29. Kohout (Koblasa, D. Mikyska), 38. T. Rachůnek (Flek), rozh. náj. T. Rachůnek – 9. Mueller (Zaťovič, Holland), 12. Bondra (Svozil), 22. Vincour (Rákos, Gulaši), 50. P. Holík (Mueller, Zámorský)
vhazování31:37
Karlovy Vary: F. Novotný – Weinhold, Šenkeřík, D. Mikyska, Plutnar, Zábranský, Pulpán (A), Kowalczyk – T. Rachůnek, T. Mikúš, Flek – Hladonik, Kulich, Osmík – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček (A)
Kometa Brno: Vejmelka – F. Král, Zámorský, Kučeřík, Holland, Gulaši, Svozil – Zaťovič (C), P. Holík, Mueller (A) – Schneider, V. Němec, Klepiš (A) – Valský, Rákos, Vincour – Kusko, Střondala, Bondra – Plášek ml.

Energetici vlétli na led ve velkém stylu a začali na hosty tlačit už ze samotného začátku. Z branky se radovali už po necelých dvou minutách hry. Petr Koblasa si sjel s kotoučem do levého kruhu, odkud našel na druhé tyči připraveného Martina Kohouta, který poslal puk do odkryté sítě. Podobnou akci Karlovarští sehráli o chvíli poté znovu, tentokrát Koblasa přihrával Tomáši Mikúšovi, ten ale Vejmelkovu svatyni minul. Z gólového neúspěchu nemuseli domácí dlouho smutnit, záhy se po Kohoutově přihrávce prosadil již zmiňovaný Petr Koblasa, jehož střelu z úhlu si Vejmelka smolně betonem srazil do vlastní brány. Hrálo se velmi aktivně a obě mužstva měla plno nebezpečných příležitostí. Tu největší na hokejku dostal Tomáš Vondráček, svou střelou však jen rozezvonil brankovou konstrukci. V osmé minutě se energetikům navíc naskytla možnost přesilové hry. Jenže ve snaze útočit si nepohlídali záda a toho využil Martin Zaťovič, který vyslal do samostatného úniku Petera Muellera a ten překonal Novotného střelou nad lapačku z mezikruží. Na přelomu poloviny třetiny to na druhé straně z prostoru mezi kruhy zkusil Jakub Flek, jeho střelu vyrazil Vejmelka lapačkou do břevna. Druhý gólman už takové štěstí neměl. Stanislav Svozil si z obránců udělal tréninkové kužely a jeho střelu zpoza kruhů Novotný vyrazil betonem přímo na hokejku Dávida Bondry, jenž bez problémů zavěsil do odkryté branky. Navzdory dalšímu počtu velkých šancí už se nikdo na listinu střelců nezapsal.

Druhá část začala zcela opačně než ta první. Kometa už byla na domácí připravená a držela energetiky pod tlakem. Také dokázala nátlaku využít k brzkému gólu. Daniel Rákos z rohu kluziště přihrál do předbrankového prostoru Tomáši Vincourovi a ten už jen doklepl kotouč do prázdné brány. Pokračovalo se v aktivním hokeji jako na houpačce. Oba brankáři drželi své týmy a úspěšně odolávali všem střelám. Ve 29. minutě se ke slovu znova přihlásila dvojice Kohout-Koblasa. Druhý jmenovaný nabil před branku najíždějícímu Martinu Kohoutovi a díky jeho přesné střele k tyči bylo opět srovnáno. Energii to nakoplo a hrálo se převážně v brněnském obranném pásmu. Za vyrovnaného stavu držely obrany obou celků pevně a mařily všechny příležitosti. Ke konci třetiny se Vejmelka při rozehrávce dopustil chyby a nabídl energetikům šanci ke skórování. Té po přihrávce Jakuba Fleka svou střelou do pravého horního rohu využil Tomáš Rachůnek.

Třetí dvacetiminutovka se nesla ve stejném duchu jako zbytek zápasu. Oba celky opět zasypávaly soupeřovu bránu nebezpečnými střelami. Mírně navrch měla Kometa, která se hnala za vyrovnáním. Jejich cíle jim sice málem překazil Václav Skuhravý, svou dělovkou zpoza kruhů ale pouze orazítkoval břevno. V polovině třetiny se Brňanům přeci jen zadařilo, v závaru před Novotným se nejlépe zorientoval Petr Holík, po jehož střele z otočky se domácí brankář jen smutně ohlížel za svá záda. Hrálo se na obě strany a už tak vysoké tempo ještě nabralo na obrátkách. Obránci obou mužstev však nikomu delší pobyt v pásmu nedovolili. Nakonec se do třetí sirénu nikomu nepodařilo se znovu gólově prosadit, a pokračovalo se tak do prodloužení.

V něm se opět nebezpečně pálilo ze všech stran. Na Novotného brance po střele jednoho z brněnských útočníků rozezvonila tyčka. Oba brankáři drželi svou branku nedostupnou, rozhodnout tak musely až samostatné nájezdy.

Karlovy Vary pro dovednostní soutěž vystřídaly brankáře, místo Novotného naskočil z utkání se Spartou úspěchem ozdobený Vladislav Habal. A ten se blýskl i nyní, vychytal všechny střelce Komety a jelikož se na druhé straně prosadil po mistrovské kličkované Tomáš Rachůnek, který si připsal vítěznou trefu, a po něm i Jiří Černoch, zůstaly na západě Čech hned dva body.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): ,,Odpracovali jsme velmi kvalitní utkání. Jsem rád, že jsme si vzali energii z tréninků. Ze začátku zápasu jsme se dostali poměrně rychle do vedení. Poté jsme měli několik příležitostí, abychom odskočili o další branku, pak bychom ten zápas možná mohli zvládnout lépe. S takhle kvalitním soupeřem s jeho ofensivní silou uhrát dva body je pro nás velmi pozitivní a je to velkým povzbuzením do další práce. Za bod navíc vděčíme neskutečné formě Vladislava Habala.“

Jan Zachrla (HC Kometa Brno): ,,Měli jsme katastrofický vstup do utkání, kdy jsme prohrávali 2:0 a do toho měl soupeř ještě několik příležitostí ke zvýšení. V utkání jsme poté ale získávali dobrou hrou dobrými zakončeními. Nakonec je podle mě remíza spravedlivá.“