HC Energie Karlovy Vary

Aukce dresů Energie pomůže léčbě Jakoubka

Energie spustila aukci hraných dresů z extraligové sezony 2011/12 a výtěžek v plné výši věnuje na financování léčby malého Jakuba Janouše z Hazlova postiženého mozkovou obrnou. Aukce probíhá na serveru www.sportovniaukce.cz do konce ledna 2013 a k mání jsou i bonusové lahůdky, jako repliky dresů Josefa Řezníčka, ve kterém odehrál 911. a 1000. extraligové utkání, nebo nerealizovaná podoba dresu Energie pro rok 2012/13.

Předměty v aukci


Bílá replika dresu, ve kterém Josef Řezníček nastoupil dne 9. 10. 2007 ke svému 911. utkání v nejvyšší soutěži.


Bílá replika dresu, ve kterém Josef Řezníček nastoupil dne 7. 12. 2008 ke svému 1000. utkání v nejvyšší soutěži.


Hrané dresy A-týmu ze sezony 2011/12 a letní přípravy 2012 (Pohl, Keith, Kohn).Zelený a bílý dres juniorů pro MHL.


Původní záměr podoby dresu HC Energie pro sezónu 2012/2013, který nebyl vybrán.

Příběh Jakuba Janouše

Jakoubek od narození trpí dětskou mozkovou obrnou, která výrazně omezuje jeho pohyb. Rehabilitace hrazené zdravotními pojišťovnami se ukázaly vhodné maximálně ke stabilizaci chlapcova stavu, nedocházelo však k žádným zlepšením. Jakoubkova maminka Monika se však nevzdala a rozhodla se bojovat. Se synem vyzkoušela terapii v Medical Centru Adeli v Piešťanech, která se ukázala jako velmi účinná. „Zdejší terapeuti, kteří s Jakoubkem cvičili, ho oblékli do speciálního obleku, ve kterém se postupně dokázal postavit na nohy a s oporou zvládal i pár kroků. Léčba je svým principem cvičení náročná, ale také je jediná kde jsme mohli u našeho syna vidět výrazné zdravotní zlepšení. Jsme po sedmi letech cvičení s Jakoubkem a absolvováním různých rehabilitací, poprvé velice nadšeni ze synova pokroku, který nyní dokázal,“ říká Monika Janoušová.

Nákladnou léčbu v Piešťanech však zdravotní pojišťovny Janoušovým proplácet nechtějí, a tak ji dotují z vlastních úspor a sponzorských darů, kterých se však nedostává. Cena jedné terapie je 110 000 Kč. Díky charitativní aukci HC Energie nyní můžete Jakoubkovi pomoci na nohy i Vy!

Další informace

Aukce dresů Energie probíhá na serveru www.sportovniaukce.cz do 31. ledna 2013. Více informací o Jakoubkovi a jeho léčbě naleznete na stránce www.lecbaprojakoubka.cz.