Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Letní akce s energetiky > 21.6. Fotbal: Cheb - Energie | Seznam akcí | Změny v kádru Energie - aktualizujeme | Program přípravných zápasů | Permanentky 2018/19

Budeme se rvát o osmičku, hlásí Tomáš Rachůnek

Budeme se rvát o osmičku, hlásí Tomáš Rachůnek

19.06.2015 | Tomáš Hála

Jednou z nových akvizic v týmu energetiků je také Tomáš Rachůnek, ač mladý, tak již velmi zkušený hráč. V Čechách si prošel několika kluby, působil ale také v KHL v dresu pražského Lva, Bratislavy či Novokuzněcku, což jeho zkušenosti a hokejový rozhled jen posílilo. Do Karlových Varů přichází po angažmá v Olomouci, se kterou se mu podařilo uhájit extraligu. V letošní sezoně se bude snažit vypomoci Energii v bojích o vytoužené play-off.

Tomáši, v týmu jste zatím krátce, jak se vám zde líbí?
Zatím vše funguje úplně super, tvrdě trénujeme. Parta je také dobrá, vše si sedlo a těším se, až se to vše rozhoupe a začne sezona. Je to fajn, nemám si nač stěžovat.

S týmem jste absolvoval už také soustředění na Božím Daru, jak moc náročná tato fáze byla?
Soustředění na kolech jsou vždy hrozně těžká, jsou to muka, ale pro tu příprava je to velmi důležité. Měli jsme super podmínky, počasí také celkem přálo, vše tedy proběhlo podle plánu.

Liší se letošní příprava na sezonu od těch ve vašich předešlých klubech?
No, tak ty přípravy jsou vesměs stejné, například se Spartou je to opravdu skoro stejné. Všechny letní přípravy jsou těžké, lehkou jsem ještě nezažil, takže to je nakonec všechno stejné. Ale všechny jsou důležité, musí se to překousnout a jet naplno.

Při přípravě na KHL to probíhalo také podobně?
Ne to ne, tam už je veliký rozdíl, jelikož na KHL se každý hráč musí připravovat individuálně. Je to i nějak dané v pravidlech, že se tým nesmí přes léto připravovat pohromadě, takže si každý hráč udělá individuální plán a s týmem se sejde až na ledě.

Do letní přípravy jsou zakomponovány i fotbalové zápasy, je to pro vás zpestření?
Určitě, podle mě je to super. Pro klub je to určitá reklama, fanoušci z těch měst se pobaví, udělají se hezká odpoledne. I si u toho hodně zaběháme, takže vlastně stále trénujeme, což k létu neodmyslitelně patří.

V loňské sezoně jste prostřídal několik klubů, bylo to o to více fyzicky náročné?
Určitě, ale hlavně to bylo psychicky náročné. Trošku jsem se v tom svezl, jelikož mi to moc nevyšlo, tak jsem to zkoušel jinde a pak zase jinde… Dlouho jsem se z toho dostával, výkony týmu tomu také moc nepomohly.

Na závěrečnou část sezony jste zamířil do Olomouce, která byla v krizi.
Byla to hodně nevydařená část. Prohráli jsme snad čtrnáct zápasů v řadě, to bylo skoro neskutečné, měli jsme hroznou smůlu, ale nakonec jsme to ubojovali, takže se ta sezona alespoň trochu zachránila.

V Karlových Varech se v posledních letech moc nedařilo, vždy ale bylo cílem předkolo play-off. Bude tomu tak také letos?
Nemáme vytyčený žádný bodový cíl, nebo přesnou pozici, ale určitě nepůjdeme do sezony s tím, že se chceme zachránit. Tým hodně posílil, přišli zkušení hráči. Od začátku se budeme rvát o první osmičku a budeme se snažit pohybovat v těchto vodách. Určitě nenastoupíme odevzdaní.