HC Energie Karlovy Vary

David Zucker: Bojovnost nám nechyběla

Ve včerejším utkání proti Mladé Boleslavi musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byl lepší soupeř. Energie si tedy na konto připsala další prohru na domácím ledě. Ta ovšem díky alespoň jednomu získanému bodu a především sympatickému hernímu výkonu domácích nemusí být tak zraňující. Své dojmy ze hry popsal v rozhovoru David Zucker.
Na začátku, kdy vše vypadalo, že se týmy budou chvilku zkoušet a oťukávat, přišly dvě boleslavské branky. „Všechno to zapříčinil špatný vstup do utkání, ten začátek nám trochu utekl. Boleslav dala dva rychlé góly, ale myslím si, že od toho momentu jsme byli na ledě prokazatelně lepší, o tu výhru jsme se prali, ovšem smůla byla, že jsme nedali ten vítězný gól“.

Ano, určitá vzpruha byla u hráčů vidět, bylo potřebné se z nepříznivým stavem poprat. „My jsme po čase snížili na 1:2, dobře jsme využili přesilovku, mohli jsme i vyrovnat, ale to se nakonec podařilo až ve druhé třetině“.

Druhý gól soupeřů z města automobilů, na který museli Karlovarští dorovnat, byl hodně sporný a dlouho se o něm přímo na ledě diskutovalo. Postoje hráčů se nezměnily ani po zápase. „Ta branka byla a je hodně diskutabilní, určitě se podíváme na video ze zápasu a celou tu situaci ještě více rozebereme“, prohlásil Zucker.

Včerejší utkání vypadalo tak, jakoby selhávala dohodnutá taktika. Energetici měli plno příležitostí, kdy bylo možné vsítit, ale nedařilo se. „Honzovi Košťálovi to tam parádně vyšlo, myslím si, že takových akcí tam mohlo vyjít i víc, jenže bohužel jsme je nevyužili. Nám nechybí bojovnost, ale potýkáme se s jinými nešvary. Pokud je ale odstraníme a budeme hrát v příštích zápasech jako dnes, tak věřím, že si vítězství vybojujeme“.

Související články

Preview k zápasu | čt 3.12.2009

O postupovou příčku proti Mladé Boleslavi