HC Energie Karlovy Vary

Jaroslav Kristek: Nedaří se nám proti mužstvům, která jen brání

Tři body mohly Energii stačit, aby v tabulce předehnala svého dnešního soupeře. Domácí do zápasu dali všechno co mohli, ale na brankáře Schwarze nemohli najít recept. Jaroslav Kristek utkání mohl rozhodnout, ale v cestě mu stál jeho dnešní nepřítel v podobě brankové konstrukce. Během pátečního večera ji trefil hned třikrát.
Tři nastřelené tyčky během jediného utkání. Tato situace se nestává každý zápas, natož jedinému hráči. Dnes se to povedlo právě Jaroslavu Kristkovi. Zvláště při té třetí měl ke skórování jen malý krůček, ale v hokeji se hraje na branky, a tu se karlovarskému útočníkovi vsítit nepodařilo. Co si říkal, když mu padala jedna tyčka za druhou? „Říkal jsem si, že tu další tam už prostě musím dát. Bohužel se nám nedaří proměňovat šance, které v posledních zápasech máme, a možná proto nám ten rozhodující gól nejde vsítit. Kdybychom ty šance proměňovali, tak bylo by všechno jiné. Nejen já, ale i ostatní kluci šance mají. Dnes jsme byli jednoznačně lepší, ale na šance se bohužel nehraje,“ uvědomuje si juniorský mistr světa.

Pouhých šest minut po úvodním vhazování stačilo hostům ke dvěma brankám. Nebyly to sice góly, které by mohly čekat nominaci do Zlaté helmy. Zvláště ten druhý s sebou přinesl spoustu negativních ohlasů. „Bylo tam nějaké nedorozumnění. Při tom prvním gólu proklouzl jeden z útočníků mezi beky a my jsme zbytečně moc couvali. Při té druhé brance měl rozhodčí zapískat, protože Sáblík dostal pukem do masky, měl jí celou rozbitou a dokonce jí snad ani neměl na hlavě. Měl to sice zapískat, ale nezapískal to a my jsme dostali gól. To dnes rozhodlo,“ dodává smutně.

Další z rozhodujících momentů se odehrál v závěru druhé třetiny. Energie dostala šanci v podobě dvouminutové přesilové hry pět na tři, přesto se jí rozhodující gól vsítit nepodařilo. „Šance tam byly, stříleli jsme dost, ale máme špatnou koncovku. Kdybychom ty šance proměňovali a dostali jsme se do vedení, tak bychom se nám hrálo líp. Takhle akorát celý zápas jen doháníme,“ uvědomuje si Kristek.

V letošní sezoně energetici odehráli již třetí utkání proti Mladé Boleslavi. Z možných devíti bodů si však můžou připsat jen jediný. „Nedaří se nám proti mužstvům, které více brání. Boleslav nehraje tak otevřený zápas, jako třeba Pardubice nebo třeba Vítkovice. I když ty nás teď porazily, ale v Ostravě hrály dost otevřený hokej. Zřejmě nám tento styl hry vyhovuje více. Dnes si myslím, že jsme se trošku zlepšili a přes jejich pásmo jsme se dostávali celkem snadno,“ uzavřel rozhovor smolař zápasu.

Související články

Ohlasy k zápasu | so 5.12.2009

David Zucker: Bojovnost nám nechyběla

Preview k zápasu | čt 3.12.2009

O postupovou příčku proti Mladé Boleslavi