HC Energie Karlovy Vary

Den pauzy a znovu do boje! Do KV Areny přijede Verva

Pouhý jeden den pauzy a v KV Areně se chystá další přátelské utkání, čtvrteční podvečer bude patřit souboji energetiků s Litvínovem. Čtvrté přípravné utkání může hodně napovědět, karlovarští hokejisté ho totiž sehrají s extraligovým celkem, v letošní sezoně prvním. Zápas s předloňským mistrem začíná ve čtvrtek v 18 hodin, vstupné je stále jednotné za 60 korun.
Kde sledovat utkání: Online přenos
Vstupenky: Online prodej

Příprava Vervy? Jedna velká bitka

V Litvínově již zažili v posledních letech hodně, od oslav mistrovského titulu po chránění extraligy, avšak to, co zažili v letošní přípravě, asi dlouho nezapomenou. Verva za sebou má zatím tři zápasy, nejprve porazila Plzeň, v posledním utkání pak podlehla Znojmu. Mezitím si stihla střihnout ještě jedno utkání, které se nedohrálo. Na domácím stadionu Severočeši přivítali účastníka KHL Medveščak Záhřeb, přátelským zápasem se to ale nazvat nedalo. Utkání se rozhodně nehrálo v rukavičkách, tedy ne ze strany hostů. Po jedné z potyček ve třetí části muselo být utkání ukončeno, hráči Medveščaku byli jako smyslu zbavení, tohle do přípravných zápasů nepatří.

Verva před sezonou neměla ani moc změn v kádru, tou hlavní byl odchod Radka Dudy do Německa a Petera Jánského do Kladna, tým opustil také Pavel Písařík a Petr Chaloupka. Do Litvínova naopak přišli Jakub Černý z Junostě Minsk, Daniel Sørvik ze Švýcarska a Richard Nejezchleb z americké nižší soutěže. Tým byl nadále posílen hlavně o několik mladých hráčů, které si v Litvínově sami vychovali.

S mladíky to vypadá nadějně

Po dlouhém rozhodování o budoucnosti extraligy již nezbylo moc času na posilnění, a tak do Karlových Varů přišli hlavně mladí hráči, které v kádru doplňuje několik ostřílených borců. Z prvních zápasů se jeví velmi dobře dvojice Kindl – Matuš, která hraje společně s Tomášem Rachůnkem. Hráči se velmi rychle sehráli, všichni jsou technicky opravdu dobře vybavení, a tak je snad jen otázkou času, kdy to tam začne pořádně padat. Dobrý dojem budil také obránce Nikita Lisov, který je v Karlových Varech na zkoušce. Bek, který se nebojí vystřelit, což prokázal už několikrát, hodil by se do přesilových her.

Energetici mají za sebou tři přípravná utkání, z nichž vyhráli jen jedno, to hned to první. Po úspěchu na ledě kladenských Rytířů se jim nepodařilo „bodovat“ v Edenu, ani následně doma v odvetě s Kladnem. Trenéři zatím zkouší všechny možnosti sestavy, uvidíme tedy, co si připraví na čtvrteční utkání s Litvínovem, tam se ideální sestava zatím také hledá.

Související články