HC Energie Karlovy Vary

Do play out vstupuje Energie s rozšířeným kádrem

Hokejisté karlovarské Energie vstupují do závěrečné fáze hokejové extraligy. Do fáze, kterou si nikdo nepřál. Do fáze, která se jmenuje play out, a to s jediným cílem. Vyhnout se baráži a „nevyšperkovat“ nepovedenou sezonu tím nejhorším, co by se mohlo stát. I to je důvod, proč vedení klubu a trenéři rozšířili hráčský kádr. Lodivod Pavel Hynek se svými asistenty Baďoučkem a Kněžickým mají k dispozici necelých pět formací. „Stáhli jsme si hráče z Kadaně a z Jihlavy. Připojil se k nám i Kamil Černý z Tábora,“ vysvětlil trenér Hynek (na snímku).

Pavel Hynek: Tento zápas musíme prostě urvat

Do tréninků se zapojil i Honza Košťál. „Uvidíme, jestli mu záda dovolí a bude moci nastoupit. Proti Kladnu ale určitě ještě hrát nebude,“ odtajnil kouč.

Výhra v posledním kole základní části nad Kometou Brno může energetikům hodně pomoci. „Důležitý bude každý bod, ale pro nás znamená toto vítězství klid do prvních kol play out. Můžeme se soustředit na samotný zápas. Máme před sebou dvanáct těžkých utkání a pevně věřím, že to zvládneme. Pokud budeme hrát s takovým nasazením a úsilím jako v Brně, tak nepřipustíme žádnou komplikaci,“ pokračoval šéf karlovarské střídačky.

První dva duely zahájí Energie doma. Dnes, tedy v úterý 9. března, ji čeká od 18 hodin Kladno, poslední tým základní části, se kterým Karlovaráci mají slušnou vzájemnou bilanci. Třikrát zvítězili a jednou odešli z ledu poraženi v prodloužení.

Otázkou ale je, zda to bude pro svěřence Pavla Hynka výhoda. Trenér odmítl jakékoliv spekulace. „Teď nemá cenu pitvat se v tom, proč se nám doma nedařilo. Teď už nemáme kam uhnout. Je pravda, že podle statistik se nám daří více venku, ale na to se teď nemůžeme koukat. Hrajeme dvakrát doma a musíme z těch zápasů získat maximum,“ upozornil Pavel Hynek.

Hned úterní utkání může předznamenat, jakou bude mít Kladno v této soutěži o udržení roli. „Nepřemýšlím nad tím, zda to bude tak nebo tak. Já k tomuto zápasu přistupuji s tím, že jde o první zápas a my ho musíme zvládnout. Je jedno, jestli to bude Brno, Kladno, nebo Boleslav. Teď nemá cenu spekulovat nad tím, že když dvakrát vyhrajeme, tak se dostaneme do klidných vod. My musíme nejdřív dvakrát vyhrát. Soustředit se na utkání s Kladnem a jít zápas od zápasu. Hlavně se vyhnout tomu, abychom v prvních pěti minutách inkasovali tak, jako se nám to doma stává. Musíme tenhle zápas prostě urvat,“ pokračoval Pavel Hynek.

Vítězná sestava se nemění, a zda to bude platit i pro tentokrát, trenér jasně odpověděl. „Uvidíme, jaký bude zdravotní stav mužstva. Když budou všichni v pořádku, tak do sestavy sahovat nebudeme,“ dodal kouč.

Nemám se čím vytahovat, říká střelec posledních zápasů Hřebejk

Štěpánu Hřebejkovi se v poslední době střelecky daří, ale on sám by své branky vyměnil za postup do předkola play off. „Nechci to zakřiknout. Jsem rád, že mi tam něco spadlo, ale určitě bych byl raději, kdybychom hráli jinou soutěž než tu, kterou teď začneme,“ podotkl Hřebejk.

V posledních pěti zápasech si exkobudějovický útočník na své konto připsal tři branky a jednu asistenci. „Nemůžu klukům nic ukazovat, protože já nejsem žádný střelec. Všechny branky, které jsem dal, nebyly žádné vydařené akce. Puk se ke mně odrazil a já jsem ho dával do prázdné branky. Není čím se vytahovat,“ přidal.

Možná že se na hokejky energetiků přiklání trochu štěstí, které celou sezonu neměli. Začalo se dařit nejen Hřebejkovi, ale i Skladanému. „Kdyby tomu tak bylo, tak všichni v šatně budeme spokojeni, ale je před námi dvanáct zápasů a ani jeden nebude jednoduchý a na to musíme být dobře připraveni,“ uzavřel Hřebejk.

Související články