Dorost už má postupovou jistotu

K a r l o v y  V a r y - Vítězstvím na vlastním ledě nad Libereckými Tygry 4:1 stvrdili dorostenci HC Energie svůj postup do nadstavbové části dorostenecké Nutella extraligy. Naopak junioři prodloužili svou černou sérii bez bodového zisku na osm zápasů. Mladíci si s největší pravděpodobností zahrají ve skupině o udržení. Základní část skončila i pro osmý a devátý ročník, už druhé kolo nadstavby odehrály čtvrté a páté třídy.
Junioři

31. kolo - 5. prosince

HC Energie - Liberec 3:7 (2:2, 1:3, 0:2)

Branky: 3 a 35. Soukup, 7. Tvrdek - 11. a 37. Klimenta, 8. Kapička, 22. Jech, 40. Hanzl, 50. Pabiška, 60. Šulc.

Liberec má letos silný juniorský tým a potvrdil to i v tomto utkání. Naši sice rychle vedli 2:0, ale pak začali chybovat a soupeř ještě do konce úvodní části srovnal. Ve druhé třetině se ještě podařilo Soukupovi vyrovnat na 3:3, ale v dalším průběhu už byli úspěšní pouze liberečtí.

32. kolo - 7. prosince

HC Slavia - HC Energie 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)

Branka: 55. Pech - 21. a 46. Kukla, 18. Staněk, 23. Šindel, 38. Červenka.

Jedna z posledních šancí vykřesat naději v boji o postup mezi šest nejlepších týmů ve skupině zhasla na ledě Slavie. Pro tu to bylo první vítězství nad naší juniorkou v této sezóně.

Extraliga juniorů po 32. kole (10. 12. 2002)

10. Písek 31 4 1 26 56:167 9

Kanadské bodování juniorů HC Energie (10. 12. 2002)

Dorost

HC Kladno - HC Energie 11:5 (4:1, 4:4, 3:0)

Branky: 20. Prštický, 28. Bauer Jan, 31. Moro, 36. Sedláček, 39. Račanský - 8. , 43. a 52. Kazatel, 5. a 26. Kohout, 22. a 56. Gottfried, 17. Hudíček, 20. Tlustý, 32. Kos, 38. Smoleňák.

Domácí sehráli parádní utkání, v útoku jim vyšlo snad úplně všechno. Naproti tomu naši dorostenci zaspali první třetinu, což pravděpodobně rozhodlo o konečném výsledku. I když se v dalším průběhu herně zvedli, rozjetí domácí jim dávali další branky jak na běžícím pásu.

HC Energie - Liberec 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky: 20. Jakub Bauer, 29. Sedláček, 59. Jan Bauer, 60. Gellner - 20. Polcar.

Vyrovnaný zápas sehrál dorost s mladými libereckými hokejisty. Hosté se ujali vedení v poslední minutě úvodní části, ale naši dokázali ještě do sirény vyrovnat. Dramatický duel pokračoval i v dalších dvou třetinách a gradoval v poslední minutě. Přesně 60 vteřin před koncem zvýšil Jan Bauer a když se trefil devět sekund před koncem Gellner, mohla karlovarská radost vypuknout naplno, protože znamenala oslavu postupu mezi dvanáct nejlepších týmů extraligy dorostu.

Nutella extraliga dorostu po 32. kole (10. 12. 2002)

10. Chomutov 32 4 2 26 80:175 10

Kanadské bodování dorostenců HC Energie (10. 12. 2002)

Branky: Šimčík, Louthan, Sláma.

V průběhu utkání jsme soupeře ani jednou nepustili do vedení. Plzni se však podařilo potrestáním našich chyb pokaždé vyrovnat. Rozhodující branka přišla necelých osm minut před závěrečnou sirénou. Zásluhou velmi obětavého výkonu už deváťáci jednobrankové vítězství nepustili.

8. třída

Karlovy Vary - Plzeň 1:4

Branka: Majer.

Velmi dobře jsme se prezentovali v úvodní a závěrečné třetině, bohužel nám utekla prostřední část hry, ve které jsme inkasovali dva slepené góly. Přesto, celkový dojem z utkání není vyloženě špatný, neboť v základní sestavě nastoupilo sedm hráčů 7.třídy.

Zápasy s Keramikou Plzeň skončila základní část žákovské ligy. 9. třída obsadila díky vítězství v posledním utkání první příčku. Osmáci skončili ve své tabulce na místě druhém. Nadstavba začíná 4. ledna 2003. Obě třídy nyní absolvují soustředění na Božím Daru.

7. třída

Plzeň - Karlovy Vary 6:2

Branky: Tomáš Polák 2.

Soupeř rozhodl o výsledku už v první třetině, kdy si vytvořil tříbrankový náskok a po zbytek utkání si jej v poklidu udržoval.

6. třída

Plzeň - Karlovy Vary 3:2

Branky: Černý, Šaling.

Ve výborném utkání měl mírně navrch soupeř. V závěru třetí třetiny jsme vyvinuli tlak na plzeňskou branku. Ani téměř devadesátivteřinová hra bez brankáře k úspěchu nevedla a tak si soupeř mohl zaslouženě připsat další dva body do tabulky.

5. třída

Karlovy Vary - Litvínov 9:4

Branky: Vaněk 3, Vachovec 2, Schopf, Sekáč, Flek, Funk.

Po vyrovnané první třetině zlepšili karlovarští ve druhé a třetí části koncovku, což se také odrazilo na konečném výrazném vítězství.

4. třída

Karlovy Vary - Litvínov 1:3

Branka: Frk.

Čtvrtá třída odehrála vcelku vyrovnanou partii. O to více mrzí neproměňování šancí, které si proti prvnímu mužstvu soutěže vypracovala. Na druhou stranu musíme ocenit kvality soupeře, jenž z minima šancí vytěžil vítězství na soupeřově ledě.