Dorostenci v přátelském utkání přehráli Salzburg

Starší dorostenci nastoupili k utkání netradičně ve středu, aby se střetli s vrstevníky ze Salzburgu. Den po výhře v Českých Budějovicích začali Rakušané i v KV Areně lépe a po trestném střílení se ujali vedení. S přibývajícím časem však Energie získávala převahu a díky trefám Jakuba Matyáše, Filipa Winklera a Šimona Bečky se radovala z vítězství. Salzburg už v power play dokázal pouze snížit na konečných 3:2.
HC Energie Karlovy Vary - Red Bull Salzburg 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Ohlasy po zápase

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Utkání bylo domluveno z iniciativy Salzburgu. Tento klub pro sebe totiž v Rakousku nemá konkurenci, chtěl si zajistit nějaké těžké zápasy, a proto oslovil několik klubů z extraligy staršího dorostu. Ve středu jsme se střetli v KV Areně, 26. a 27. prosince pak budeme hrát my v Salzburgu, přičemž veškeré náklady hradí soupeř. Jsme rádi, že tím vyplníme dlouhou vánoční pauzu.

Se samotným utkáním jsem byl spokojený, protože soupeř k němu přistoupil hodně zodpovědně, hrál agresivně a napadal nás až ve třech hráčích. Pro naše hráče to byla konfrontace s jiným stylem hokeje. Ze začátku se nám příliš nedařilo a v první třetině měl soupeř víc ze hry a byl důraznější. Ve druhé třetině jsme se zvedli, ale dlouho se nám nedařilo vyrovnat poté, co šel soupeř do vedení z trestného střílení. Jakub Matyáš vyrovnal až v poslední minutě třetiny. Třetí třetina už patřila jasně nám, dali jsme dva góly po pěkných kombinacích do prázdné branky. Soupeř snížil až v power play.