HC Energie Karlovy Vary

Energie míří bojovat o první body do Hradce

Extraliga napíše v úterý již svou třetí část. Karlovarští hokejisté k ni míří zabojovat o první body do Hradce Králové. Svěřenci trenéra Sýkory mají vysoké ambice, proto Energii nečeká nic jednoduchého. Utkání startuje v 18:00.
Kde sledovat utkání: Online přenos | Video přenos

Hradec posílil, zatím má však jediný bod

Po dvou odehraných kolech mají hokejisté hradeckého Mountfieldu na svém kontě pouze bod. A to za remízu 4:4 z úvodního zápasu této sezony, kdy na domácím ledě podlehli Mladé Bolaslavi po samostatných nájezdech. V utkání přitom vedli již o tři branky. Ve druhém kole se představili svěřenci trenéra Sýkora v Brně. Ač bojovali do poslední minuty, Kometě podlehli 1:3. V úterý tak bude mít Hradec o motivaci postaráno. Velkou podporou jim navíc budou skvělí diváci.

Předsezónní ambice východočeského klubu byly veliké. Aby také ne, když se vedení Mountifeldu podařilo přivést do týmu zvučné posily. Hradeckou obranu před sezonou posílili obránci Martin Štajnoch s Blažen Gregorcem. Oba hráči přišli s Pardubic, tedy kádru hlavního a největšího rivala. Dalšími defenzivními posilami je urostlý Martin Bača (Znojmo) a Jindřich Barák (HK 36 Skalica). Zvučné posily ale přivábil Hradec také do řad útočných. Z Mladé Boleslavi přetáhl reprezentačního útočníka Richarda Jarůška, z rižského Dinama Andrisa Džerinše a také amerického útočníka, se zkušenostmi z NHL, Rayna Potulnyho. Poslední předsezonní posilou Mountfieldu je dvaadvacetiletý brankář Patrik Rybár, jenž přišel ze slovenských Piešťan. Kádr východočeského celku však také opustila řada zkušených borců. Kariéru ukončil brankář Adam Svoboda, do Chomutova pak zamířil Tomáš Král. Skončil také oblíbenec hradeckého publika, důrazný obránce Jiří Vašíček (HC Košice). A v dresu Mountfieldu již neuvidíme ani útočníky Antonína Honejska (Zlín), Briana Ihnačáka (Sparta Praha), Lukáše Vantucha (Liberec) a Adama Courchaina (Fehévár - EBEL), jehož odchod doprovázela velká mediální pře.

Energetici s prvními změnami

Mladému karlovarskému týmu nevyšel úvod. Energetici prohráli v prvním kole na chomutovském ledě. V neděli pak nestačili před domácím publikem na obhájce titulu z Liberce. Času na reparát je ještě mnoho. Přesto se karlovarské vedení rozhodlo pro první změny.

Zásadní změnou je změna brankáře. „Dáme možnost Tomáši Závorkovi před Davidem Honzíkem,“ říká před utkáním asistent trenéra Mikuláš Antonik.

Spíše kosmetickou změnou je pak přehození levých křídel v prvních dvou formacích. Tedy že Tomáš Rachůnek bude hrát s Václavem Skuhravým a Vojtou Tomečkem. S Matušem a Stloukalem pak bude hrát Tomáš Rohan. „Ještě jsme se rozhodli nasadit do utkání Petra Šidlíka. Volno bude mít Martin Rohan,“ přidává asistent Antonik.

Na pondělním tréninku se trenéři zaměřili na nácvik přesilových her a opětovně hráčům vysvětlovali, kde dělají chyby. „Pokud se chceme prosazovat, tak to musí být jednoduchostí a přímočarostí. My nikoho nepřekvapíme kombinační hrou, protože našemu týmu chybí zkušenosti,“ přidal asistent trenéra Tlačila.

A jak trénink přesilových her vypadal? Hráči zahájili první přesilovku bez rad trenérů a po pěti vteřinách je kouč Tlačil zastavil a začal vysvětlovat chyby. „Dva hráči stále musí operovat před brankou. Kluci nemůžete stát dva v rozích, jeden za brankou a dva na modré. Takto se hrál ve dvacátých letech, ale ne v současnosti. Takto na soupeře tlak nikdy nevytvoříte,“ křičel na prázdnou KV Arenu a hráče. Následně přeskládal celou útočnou formaci a bránicí čtveřice hned měla co dělat. „Cvičíme to s nimi pomalu každý trénink, ale nějak to nemůžeme do hráčů dostat. Přitom to je tak jednoduché. V jednoduchosti je přece síla,“ upozorňoval Mikuláš Antonik.

Hradec Králové bude v letošní sezoně usilovat o přední příčky tabulky stejně jako Liberec. „Ano, nečeká nás jednoduché utkání, ale jak už jsme řekl, pokud budeme hrát jednoduše a přímočaře, tak můžeme být úspěšní,“ dodal Mikuláš Antonik na závěr.

Statistiky

HC Energie Karlovy Vary
Utkání v extralize 2 - 0 - 0 - 0 - 2 - 3:8 - 0 b
Průběžné umístění
14. místo
10.
6.
Průměrná návštěvnost 2874 diváků 49 % kapacity stadionu
Nejproduktivnější hráči
Jméno Z G A B
1. Vladimír Sičák 2 1 1 2
2. Denis Kindl 2 1 1 2
3. Sebastian Gorčík 2 0 2 2
4. Michal Vachovec 2 1 0 1
5. Petr Šidlík 1 0 1 1
Nejlepší střelec Vladimír Sičák, Denis Kindl, Michal Vachovec - 1 branka
Nejlepší nahrávač Sebastian Gorčík - 2 asistence
Nejlepší v +/- Michal Vachovec - +1 bod
Nejtrestanější hráč Sebastian Gorčík, Michal Vachovec - 4 TM
Brankáři
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont
1. David Honzík 2 86,21 % 4,00 0
Úspěšnost přesilovek 0 % (13. místo v extralize)
Úspěšnost oslabení 85,71 % (8. místo v extralize)
Bodový zisk
Vše Doma Venku Posl. 10 záp.
0 % 0 % 0 % 0 %
0 b 0 b 0 b 0 b
I. II. III. IV.Zisky po čtvrtinách základní části
0 % -- -- --
0 b -- -- --
Mountfield HK
Utkání v extralize 2 - 0 - 0 - 1 - 1 - 5:8 - 1 b
Průběžné umístění
11. místo
10.
6.
Průměrná návštěvnost žádná data
Nejproduktivnější hráči
Jméno Z G A B
1. Bedřich Köhler 1 2 0 2
2. Jaroslav Bednář 1 1 1 2
3. Tomáš Knotek 1 1 0 1
4. Karel Plášil 1 0 1 1
5. René Vydarený 1 0 1 1
Nejlepší střelec Bedřich Köhler - 2 branky
Nejlepší nahrávač 7 hráčů - 1 asistence
Nejlepší v +/- Rastislav Dej, Karel Plášil, René Vydarený, Roman Kukumberg - +2 body
Nejtrestanější hráč Bedřich Köhler, René Vydarený, Blaž Gregorc, Zdeněk Čáp, Martin Štajnoch, Jiří Šimánek - 2 TM
Brankáři
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont
1. Ondřej Kacetl 1 82,76 % 4,84 0
Úspěšnost přesilovek 15,38 % (8. místo v extralize)
Úspěšnost oslabení 58,33 % (14. místo v extralize)
Bodový zisk
Vše Doma Venku Posl. 10 záp.
16 % 33 % 0 % 16 %
1 b 1 b 0 b 1 b
I. II. III. IV.Zisky po čtvrtinách základní části
16 % -- -- --
1 b -- -- --

Poslední utkání

HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec1:5 (0:2, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 57. Vachovec (Kindl, Gorčík) – 5. L. Krenželok (Jelínek, R. Šimek), 12. Bližňák (Lakatoš, Bartovič), 36. Vitásek (D. Špaček, J. Mikyska), 51. Bulíř (R. Šimek, Radivojevič), 54. Jelínek (Mojžíš). Rozhodčí: Pešina, Pražák - Suchánek, Svoboda. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 2874. Střely na branku: 20:25. Zblokované střely: 36:37. Hity: 8:9. Vhazování: 5:3. Průběh utkání: 0:5, 1:5.

HC Kometa Brno - Mountfield HK3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 15. Trška (Čermák), 49. Haščák (Štencel, O. Němec), 60. V. Němec (O. Němec) – 39. T. Knotek (Dej, Kukumberg). Rozhodčí: Mrkva, Šír – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Střely na branku: 26:25. Nejlepší hráči: Marek Čiliak – Ondřej Kacetl. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Související články

Reportáž | út 13.9.2016

Energie se bodů nedočkala ani v Hradci