HC Energie Karlovy Vary

Energie proti Spartaku, aneb bitva o medailové pozice

Po zisku pěti bodů ve Voskresensku se junioři Energie přesunuli do Moskvy, kde budou mít velkou příležitost stáhnout osmibodovou ztrátu na druhý MHK Spartak. Moskevští však disponují silným vyrovnaným kádrem a oba předchozí zápasy s Energií těsně vyhráli. První duel začíná v neděli od 9:00 SEČ, odveta následuje v pondělí od 14:00.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY

21. kolo Energie - Spartak 2:3
22. kolo Energie - Spartak 3:4 sn
45. kolo Spartak - Energie od 9:00
46. kolo Spartak - Energie od 14:00

2:3 a 3:4 sn - tolik dosavadní vzájemné zápasy Energie s moskevským Spartakem v letošním ročníku. Karlovarští nezvládli ani jedno domácí klání s tímto sokem, který se tak stal jedním z mála soupeřů, kterého zelenobílí hokejisté ještě nedokázali porazit. Změní se tato nepříznivá bilance po nadcházejícím dvojutkání?

Mladíkům, jež spadají pod ruský celek MHK Spartak Moskva, se v letošní sezoně velice daří. Druhé místo v Západní konferenci MHL a úctyhodných 86 bodů ze 44 zápasů jistě dělá z tohoto mužstva respektovaný výběr mladých hokejistů. Energetici si budou muset dát pozor především na útočníka Artěma Pugolovkina, kterému k bilanci bod na zápas chybí jediný bodík. Úspěchy Spartaku však nejsou založeny pouze na individualitách, o gólový příspěvek se stará hned několik formací a hranice 20 kanadských bodů dosáhlo už osm hokejistů, z toho dva obránci.

Dobrou formu z podzimu zatím Spartak předvádí i na začátku kalendářního roku 2013. Z ledu petrohradských Stříbrných Lvů si odvezl kompletních 6 bodů, v následném dvojutkání s Loko Jaroslavl byl padesátiprocentní. V konečném účtování tak moskevský celek drží na Energii osmibodový náskok. Karlovarští se v případě dvou vítězství mohou druhému místu v konferenci hodně přiblížit. Hledět však musí i dozadu, odkud je ohrožují kluby SKA-1946 a Almaz Čerepovec. Shodou okolností s těmito týmy se Energie utká po návratu z Ruska v KV Areně.

Související články