HC Energie Karlovy Vary

Mariška a Jurák z Moskvy: Bez gólů nemůžeme vyhrávat

Junioři Energie ani na třetí pokus v sezoně nedokázali porazit moskevský Spartak. Asistent trenéra Tomáš Mariška a útočník Roman Jurák po utkání uznali kvality soupeře, před pondělní odvetou však neskládají zbraně.

1. Můžete okomentovat první utkání se Spartakem?
2. Mohlo váš výkon ovlivnit, že jste hráli od 9 hodin českého času, navíc po náročné sérii?
3. Co očekáváte od pondělní odvety?

Asistent trenéra Tomáš Mariška

1. Zápas byl pro nás velmi náročný, domácí mají tým složený z dobrých, zkušených a urostlých hráčů. Vypracovali jsme si několik šancí, ale pak jsme inkasovali ve vlastní přesilovce. V první třetině jsme špatně bruslili, od druhé části zápasu se to zlepšilo. Ale pokud nedáme gól, těžko můžeme vyhrávat zápasy.

2. Čas pro nás problém nebyl. Celkově teď ale máme velmi náročný program. Hráli jsme čtyři zápasy doma, poté jsme se přesunuli do Voskresensku, kde jsme odehráli dvě velmi těžká utkání. Před dneškem jsme měli de facto jen jeden den na odpočinek.

3. Spartak je jedním ze tří nejlepších mužstev v naší konferenci. Doufám, že zítra do toho dáme všechno a nějaké body tu uhrajeme.

Útočník Roman Jurák

1. Byl to opravdu těžký zápas. Spartak má šikovné hráče a jejich brankáři se dnes opravdu dařilo. Kdyby se nám podařilo vstřelit alespoň branku, mohli jsme se zápasem ještě něco udělat. Ale bez gólu se vyhrát nedá.

2. Není to lehké. Ale kvůli tomu jsme v létě tvrdě trénovali, abychom tyto série zvládali. Všichni v lize mají stejné podmínky, se kterými se musí vyrovnat. Stejně tak my, je to naše práce.

3. Každý zápas je jiný. Spartak patří mezi nejlepší mužstva v konferenci, má mnohem kvalitnější kádr než Voskresensk. I tak doufáme, že v pondělí vyhrajeme. Musíme zlepšit bruslení a zkoušet střílet z každé pozice. Nebát se chodit před branku.

Související články