Energie v Chodově remizovala, fanoušci se dočkali podpisů

Hokejisté prvního týmu sehráli další fotbalové exhibiční utkání. Tentokrát se jim do cesty postavil Spartak Chodov, který hraje krajský přebor. Na chodovský stadion zavítalo přes 300 zvědavých diváků, a ti se rozhodně nenudili. K vidění bylo dvanáct branek a řada dalších hezkých fotbalových momentů. K remíze 6:6 dvěma brankami přispěl i David Zucker. V galerii si prohlédněte fotografie z utkání i autogramiády.

Začátek zápasu patřil domácím, kteří se v prvním poločase dostali do vedení 3:1. Jedinou branku Energetiků v první půli vstřelil Petr Kumstát. Ve druhém poločase se na trávníku strhla pravá fotbalová bitva. Chodov zvýšil své vedení už na 4:1, a kdo si myslel, že je o osudu utkání rozhodnuto, ten se mýlil.

Energie přidala na otáčkách a dokázala vývoj zápasu otočit na 5:4. Střelecky se prosadil Lukáš Mensator, Martin Zaťovič, Vojtěch Kloz a David Zucker. Energie tedy poprvé v utkání vedla a to i přesto, že její trenéři postrádali některé opory.

Do utkání nezasáhl například Václav Skuhravý, Lukáš Pech či David Nosek. Do konce zápasu zbývalo zhruba patnáct minut a po faulu Kloze zahrávali domácí hráči penaltu, kterou proměnili a vyrovnali na 5:5. Spartaku se nakonec podařilo vstřelit ještě jednu branku a chvíli před koncem vedlo domácí mužstvo o jednu branku. Energie se ale nevzdala a David Zucker opět vyrovnal. Rozhodnout utkání mohl Lukáš Mensator, který v 89. minutě zahrával pokutový kop, ten ale neproměnil, a utkání tak skončilo nerozhodně. „Nedá se nic dělat, remíza je asi spravedlivá. Myslím, že se tato akce povedla a divákům se to muselo líbit. Pozitivní také je, že jsme opět neprohráli,“ řekl s úsměvem karlovarský brankář Lukáš Mensator.

Zahrát si proti extraligovým hokejistům bylo velkým zážitkem i pro domácí hráče. „Určitě to bylo dobré zpestření konce sezony. Utkání bylo kvalitní, dorazilo hodně lidí, takže jsem spokojený. Proti hokejistům Energie jsem si zahrál poprvé, ale byl to pro mě určitě zážitek,“ uvedl domácí hráč Jiří Koranda.

Po konci utkání se v místní klubovně uskutečnila autogramiáda, která přilákala desítky hokejových fanoušků. „Přišel jsem si pro podpis Lukáše Mensatora, je to můj nejoblíbenější hráč. Dokonce se se mnou i vyfotil, takže paráda,“ řekl spokojený sedmiletý Mareček Štochl z Chodova.