HC Energie Karlovy Vary

Energii čekají dvě utkání s Litvínovem

V neděli a následně hned v úterý se Energie střetne s litvínovskou Vervou. Nejprve zamíří na sever, kde se představí v nedělním odpoledni na Zimním stadionu Ivana Hlinky, odveta je pak na programu v úterý v karlovarské KV Areně. Ani jednomu extraligovému celku se nepodařilo získat všechny body, a tak budou tyto zápasy velmi důležité s ohledem na další vývoj. Podkrušnohorské barážové derby začíná v neděli v 15:30.
Kde sledovat utkání: Online přenos | Video přenos

Úřadující mistr úspěšný z poloviny

Rozlosování baráže přiřklo extraligovým celkům nejprve oba prvoligové, aby se až poté střetly spolu. Největším favoritem barážové skupiny je Litvínov, který v prvním kole bojů o přežití neponechal nic náhodě, avšak neměl to vůbec lehké. Na tamní zimní stadion totiž zavítal tým s největším cílem, kterým je jedině postup, pražská Slavia. Ještě loni taktéž extraligový celek vstoupil do zápasu dobře a držel se soupeřem krok, poté ale na začátku druhé části zaváhal a Litvínov jej potrestal. Ještě stále ve druhé části odskočili domácí do dvoubrankového vedení, slávisté ale okamžitě snížili. Ve třetí části si Litvínov již vše pohlídal a i díky dvěma brankám Radka Dudy si připsal první tři body.

Ke druhému barážovému utkání putovala Verva na Vysočinu, na Horáckém zimním stadionu ji totiž hostila Jihlava. Svěřenci trenéra Petra Vlka si vzali ponaučení ze zápasu s Karlovými Vary a proti Litvínovu se dostali do vedení již ve druhé minutě. Vervě trvalo více jak polovinu zápasu, než se ji podařilo vyrovnat. Utkání bylo celkově hodně vyrovnané, nakonec dospělo až do samostatných nájezdů, kde se rozhodlo o prvních bodech pro Jihlavu.

V posledních zápase se Litvínov spoléhá na příděl bodů od jedné formace. Trojice Duda – Hanzl – Lukeš se rozehrála a každý tým se ji nyní musí obávat. „Typově jsme myslím docela podobní hráči, se stejným myšlením. Rádi přihrajeme, nezbavujeme se puku, vyhovíme si. Ve formaci máme každý svou roli, kterou plníme, a daří se nám,“ komentoval pro litvínovský web František Lukeš spolupráci několika mazáků. Už v play-out se na čele kanadského bodování usadili tito tři hráči, přičemž nejlépe mířil Lukeš, nejvíce asistencí si pak připsal Duda. Právě bývalý karlovarský kapitán se stal s 10 body (2+8) nejproduktivnějším hráčem skupiny o umístění.

Po sladké výhře přišlo vystřízlivění

Všem fanoušků i hokejistům bylo jasné, že ne vše půjde lehce jako zápas s Jihlavou. V úterý se energetikům podařilo ve vlastní hale prakticky vše, na co jen pomysleli, v pátek to v Edenu vypadalo úplně jinak. Množství nevyužitých šancí odsoudilo Energii k dotahování skóre, což je pro psychiku hráčů vždy horší. I přes snížení se ale vždy podařilo Slavii znovu odskočit, tři body nakonec zůstaly po zásluze v Praze.

Krásný hokejový okamžik přišel krátce po startu druhé třetiny, kdy se rozhodčí chystali vyloučit Marcela Haščáka. Sám Ronald Knot, který měl být právě faulován, kontaktoval rozhodčí a přiznal, že se o faul nejednalo. „Chtěl bych vyzdvihnout přístup Ronalda Knota, takové sportovní gesto se u tak mladého hráče v tak důležitém utkání často nevidí. Branka mu asi byla odměnou,“ okomentoval férové gesto slávistického útočníka Karel Mlejnek. O to sladší moment přišel pro Knota ve třetí třetině, kdy se právě on zasloužil o rozdílovou branku.

Po prvních dvou kolech je tak tabulka baráže vyrovnaná, následující dvě utkání proti Litvínovu mohou rozhodnout, jakým směrem se bude vše odebírat. Co se dá od zápasu očekávat? Oba celky spolu odehrály letos již šest zápasů, v základní části se spolu rozešly nerozhodně, když vyhrály po dvou zápasech. V play-out se poté radoval dvakrát Litvínov, ani jeden duel ale nebyl tak jasný, vyrovnaná utkání se dají očekávat i nyní.

Související články

Reportáž | ne 3.4.2016

Bez bodu také z Litvínova