HC Energie Karlovy Vary

Gríger: Věřili jsme si, nájezdy jsou padesát na padesát

Karlovarští udolali po tuhé bitvě Přerov. Na karlovarské soupisce jste mohli po více než dvou měsících spatřit jméno Dávida Grígera. Slovenský forvard vyřešil problém s ramenem a zdá se být připraven do blížící se nejtěžší bitvy - play-off. Jak se cítil v ostrém utkání a jaký z něj má celkový dojem?

Dávide, po dvou třetinách jste s Přerovem prohrávali o jediný gól. Byla znát frustrace?
Frustrace ani ne. Netlačili jsme se do brány, stále jsme to hráli někde v rohu a málo jsme stříleli. Před třetí třetinou jsme si řekli, že vše musíme házet na bránu. V přesilovce pět na tři se nám podařilo skórovat. Je škoda, že jsme nevsítili druhý gól, nicméně dva body bereme.

Zubry jste přestříleli, co chybělo k té druhé brance? Byla to vaše nemohoucnost, či výborný výkon přerovského Šimbocha?
Brankář hostů určitě chytal dobře. Těžko říct, někdy tam spadne vše, jindy zase nic. Tentokrát to byl zápas o jednom gólu, bojovalo se. Utkání dospělo až do nájezdů, které jsme konečně zvládli. Letos se nám příliš v této disciplíně nevedlo, je tedy super, že jsme zvítězili.

Jak říkáte, nájezdy vás letos trápí. Jaká panovala v týmu nálada před jejich začátkem?
Věřili jsme si, je to padesát na padesát. Flíček (Jakub Flek) proměnil tři nájezdy, což se často nevidí, čili super.

Přes dva měsíce jste byl mimo hru vinou zranění, cítil jste se na ledě dobře?
Určitě to nebylo ono. Cítil jsem, že nemám zápasovou praxi, přece jen, dva měsíce jsem byl mimo, z čehož měsíc jsem nevykonával žádnou fyzickou aktivitu. Cítil jsem tedy, že to ještě není ono, ovšem věřím, že čím více zápasů bude, tím víc si budu věřit a lépe se na ledě cítit.

Šetřil jste se v některých situacích?
Určitě jsem se nešetřil. Člověk má v hlavě po zranění jistý blok, bezesporu bych to nechtěl zažít znovu. Měl jsem tam dva, tři souboje na rameno a drželo. Jsem rád, že jsem zpět.

Probíhala léčba podle plánu?
Abych řekl pravdu, tak úplně ne, myslel jsem, že bude rekonvalescence delší. Velmi mi pomohla Káťa Petrásková (fyzioterapeutka, pozn. redakce). Cvičil jsem a po dvou měsících jsem připraven a zpět ve hře, sám jsem to nečekal. Teď je už na mě připravit se do play-off.

Ve středu vás čekají Litoměřice. Může být motivací předešlý duel na ledě Stadionu, kdy jste inkasovali vteřinu před koncem?
Je to už dávno za námi, nemyslíme na to. Každý zápas je jiný. My pojedeme do Litoměřic urvat všechny tři body a musíme se na to stoprocentně připravit.

Po vašem úspěchu a zaváhání Motoru je příležitost zaútočit na první místo tabulky.
V hlavě to máme, že je ta první příčka na dosah. My jdeme od zápasu k zápasu a každý chceme vyhrát, jak to dopadne, tak to dopadne. Do konce základní části zbývá šest zápasů, tak budeme bojovat a uvidíme na konci, jak se to spočítá a jak to bude vypadat.

Máte nějakého nechtěného soupeře pro play-off, nebo naopak tým, který byste rádi vyzvali?
Pokud chceme dosáhnout cíle, který jsme si před sezonou dali, musíme porazit každého. Je jedno koho dostaneme, takže vybírat si soupeře je zbytečné.

Děkuji za rozhovor.

Související články