HC Energie Karlovy Vary

Hájek na měsíc do Chomutova, Zjuzin už trénuje s týmem, Loginov dorazí před Vánoci

Těsně před vánočními svátky přinášíme několik novinek z kabiny energetiků. Dobrá zpráva na úvod: Lukáš Pech se po dlouhodobé zdravotní absenci zapojil konečně do plného tréninku! Na měsíční hostování dále do Chomutova odchází obránce David Hájek. Naopak k týmu se již připojila útočná posila z Ufy Dmitrij Zjuzin. Administrativní problémy s udělováním víz oddálily přílet Alexandra Loginova, který do Čech dorazí až těsně před Vánoci. Bližší informace naleznete uvnitř článku.

Hájek na měsíc do Chomutova

Na tři týdny vyřadil otřes mozku karlovarského obránce Davida Hájka ze hry. Do formy se bude juniorský mistr světa dostávat ve svém osudovém klubu z Chomutova. „David odchází do Chomutova na měsíční hostování. Potřebujeme, aby se dal rychle do kupy. Víme, že Davidova hra nebyla po přestupu z Kladna úplně ideální. Proto věříme, že se pod velmi dobrým a důsledným tréninkem Radima Rulíka dostane do fyzické i herní pohody. V případě potřeby, při zraněních či poklesu formy, můžeme i během následujícího měsíce povolat Davida zpět na střídavý start,“ přibližuje okolnosti hostování letní posily generální manažer klubu Miroslav Vaněk.

Ruské posily postupně přijíždějí

Prozatím největší pohyby v soupisce Energie oznámil klub již v průběhu minulého týdne. Ruské posily se již brzy začnou zabydlovat ve svém novém domově. „Dmitrij Zjuzin se k nám připojil již ve čtvrtek a normálně se připravuje s týmem,“ uvádí Vaněk.

V České republice je již i Dmitrij Cyganov, jehož cílovou stanicí by měla být alespoň v začátku jeho angažmá prvoligová Kadaň. „Dmitrij přijel v pátek. Pokud se vše podaří po administrativní stránce dotáhnout, měl by již v pondělí naskočit v dresu Kadaně. Jestliže se mu bude dařit, není vyloučena ani možnost nástupu za Energii formou střídavých startů,“ doplňuje.

Do kabiny energetiků ještě nenakoukla poslední prosincová posila. Složitá administrativní mašinérie při získávání víz pro Alexandra Loginova zbrzdila jeho přílet o několik dní: „Bohužel nastaly drobné problémy při získávání víza, proto se hráč dostane do České republiky až v úterý 22. prosince. Plánujeme, že Alexandr absolvuje trénink s juniorským výběrem a na Spartě ještě nenastoupí. Do Davosu na Spengler Cup už s námi ale určitě pojede, aby se během čtyř zápasů sžil s týmem.“

Lukáš Pech v plném tréninku

V posledních deseti zápasech citelně scházela Energii v nelehkých bojích jedna z nejvýraznějších tváří mužstva. Útočníku Lukáš Pech se dlouho zotavoval po zranění nohy. „Lukáš se už zapojil do plného tréninku. Jsme velice rádi, že se nám konečně před Vánoci úplně vyprázdnila marodka,“ dodává závěrem generální manažer HC Energie.