HC Energie Karlovy Vary

Hodně spolu mluvíme, objasňuje Bílek dobré výkony své pětky

Nedělní zápas patřil třetímu útoku. Sice vsítili pouze jedinou branku, ale na holích měl i několik dalších. Na první trefě měl také svůj podíl Vítězslav Bílek, který si může připsat bod za druhou asistenci. Přestože se hrálo již od 15 hodin, energetici tuto změnu zvládli velmi dobře a diváky odměnili jak třemi brankami, tak konečnými třemi body.
Proti Českým Budějovicím se odehrává pokaždé pěkné utkání plné osobních soubojů a krásných akcí na obou stranách. Zhodnotil byste i dnešní duel podobně?
V kabině jsme si řekli, že bysme měli hrát ten styl hry, který na by na Budějovice v minulosti platil. Dnes jsme se cítili velmi dobře jako mužstvo a byl z toho i tento příjemný výsledek.

Třetí útok byl dnes na ledě opravdu hodně nažhavený. Dokázali jste soupeře zatlačit v jeho obranném pásmu a vytvořit si několik příležitostí. Znamená to, že si všichni herně rozumíte?
Já si myslím, že je to o tom, že jako lajna spolu hodně mluvíme. Myslím si, že je dobré, když si člověk řekne něco, z čeho pak může vycházet a na tom ledě by to pak i mělo jít znát.

Během dnešního utkání jste měli několik šancí, ale většinou byl problém trefit branku. Čím to bylo?
Na to se musíte zeptat tady parťáka (Milan Hluchý pozn. red.). Myslím si, že ty šance tam byly a Milan stál vždy na pravém místě. Je škoda, že mu tam spadl jen jeden gól, protože mohl dát klidně další tři.

Dnes se hrálo již od tří hodin, což je pro tým nezvyklé. Jak se Vám hrálo?
Je to veliký nezvyk hrát už takhle brzy, protože to člověk občas teprve vstává po odpoledním odpočinku. Avšak i takovéhle podmínky tu jsou a my se k tomu musíme postavit, tak jak to je. Je to stejné jak pro nás, tak i pro soupeře a já jsem opravdu rád, že jsme k tomu dnes dobře přistoupili a vyhráli jsme.

V úterý Vás opět čeká Třinec, proti kterému se Energii dlouhodobě nedaří. Myslíte si, že to dokážete prolomit a porazit jej?
Určitě do toho zápasu půjdeme s chutí vyhrát, protože každý zápas je o něčem jiném. Jistě se na ten zápas dobře připravíme a tu výhru si vzít nenecháme.

Související články