Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Hra v útoku je úplně jiná, uznává Šafář

Hra v útoku je úplně jiná, uznává Šafář

06.12.2017 | Kamila Ströerová

Ač Ondřej Šafář hraje běžně na postu obránce, kvůli velké marodce si v zápase proti Třebíči už podruhé v sezoně vyzkoušel roli útočníka. „Je to úplně něco jiného. Snažím se ale hrát jednoduše, nic složitého nevymýšlím. Kvůli velké marodce mě však trenéři poslali do čtvrtého útoku," řekl po zápase Ondřej Šafář.

Ondro, začátek utkání byl vcelku pomalý, nepadl žádný gól, proč tomu tak bylo?
Příprava na utkání byla dobrá. Nemyslím si, že bychom hráli ve špatném tempu, akorát se nám nepodařilo vstřelit góly. Celý zápas jsme se s Třebíčí tahali o výsledek.

Ve třetí třetině se podařilo hostům srovnat...
Inkasovali jsme dva smolné góly. Při prvním gólu se jednalo o vlastní branku. Vyrovnávací gól jsem ale neviděl, nevím tedy, jak jsme ho dostali. Podle toho, co říkali kluci, tak to byl také smolný gól. Je to těžké, dokázali jsme hosty dostat pod tlak a vytvořit si šance, ale bohužel jsme je neuměli proměnit. Třebíč je měla také, ale my jsme jich měli více.

Po dvou inkasovaných brankách měla Energie problém s udržením se vůbec v útočném pásmu...
Hosté sem přijeli pro body. Když se jim podařilo srovnat, tak si pojistili alespoň jeden. Následně na nás čekali v jejich pásmu a už nebylo lehké se k nim dostat.

Karlovy Vary mají velkou marodku, je znát absence hráčů na ledové ploše?
Samozřejmě! Kluci patří mezi tahouny týmu, jsou to super spoluhráči. Sbírají body. Přesto však musíme vyhrávat, ať už s nimi a nebo zrovna bez nich. V Karlových Varech je široký kádr, tak se musí ukázat i jiní.

Osobně jste nastoupil na postu útočníka místo obránce, je to velký rozdíl? Dělalo vám to nějaké problémy?
Problém s tím mám (úsměv). Je to úplně něco jiného. Snažím se ale hrát jednoduše, nic složitého nevymýšlím. Kvůli velké marodce mě však trenéři poslali do čtvrtého útoku, jelikož nebyli náhradní útočníci.

Čekají vás čtyři zápasy na ledě soupeře, jak těžké pro vás budou? Přeci jen se Energii na venkovních stadionech příliš nedaří...
Pro nás je každé venkovní klání těžké. Musíme se s tím porvat a co nejvíce bodů přivézt domů. Abychom byli spokojení, chceme si jich dovézt dvanáct.

Díky za rozhovor!