Jen jsem do toho plácl, přiznal Doležal

Karlovarští hokejisté dokázali v utkání, kterému nechybělo nic porazit Kladno a to 3:2. Vítěznou branku v zápase vstřelil Jiří Doležal minutu a půl před koncem třetí třetiny.

Jirko, vstřelil jste vítěznou branku proti Jágrovu Kladnu. Co více si ještě přát?
Jsem za to moc rád. Už před tím jsem měl nějaké šance. Jel jsem sám na branku a nedal jsem. Trochu mě to mrzelo, ale díky bohu tahle střela tam spadla.

Dokázali jste otočit utkání z 0:2, a to ještě před plnou halou…
Tohle vítězství nám dodá spoustu energie. Bylo to těžké utkání a my jsme ho zvládli. Když se prohrává, tak to člověk v hlavě má. Vypadalo to s námi špatně, ale měli jsme stále hlavy nahoře a to bylo důležité. Podařilo se nám utkání otočit a snad to bude začátek k lepšímu.

Měli jste za sebou neúspěšnou sérii. Ukončili jste ji s tím nejtěžším soupeřem…
My jsme si říkali, že přijede Kladno a s ním nemáme co ztratit. Jsou vysoko v tabulce, mají vynikající hráče. Pro nás se to utkání nevyvíjelo dobře, ale dokázali jsme to vybojovat. Měli jsme několik šancí a nejednou se stalo, že se nám podařilo Kladno zatlačit. Z toho vyplynuly góly, které jsme dali.

Co podle vás rozhodlo?
Důraz a nasazení. Nevzdali jsme se za stavu 0:2 a pořád bojovali.

Vraťme se k vaší vítězné brance.
Lukáš Pech to zatáhl a dal mi žabičku. Puk se trochu vrtěl a jen jsem do toho plácl. A nakonec to tam spadlo.

Takže zavřít oči a bum?
To zase ne. Snažil jsem se trochu mířit. Bylo to těžké, protože puk stál na hraně.

Před zápasem jste si vyslechli kritiku od vedení klubu. Myslíte, že jste tímto zápasem odčinili všechny hříchy?
Chtěli jsme napravit ta nepodařená utkání. Neměli jsme štěstí, puky se odrážely na druhou stranu a prostě to nebylo z naší strany ono. Nehráli jsme dobře a ani naše výkony nebyly dobré. Doufám, že tohle utkání bude obratem k lepšímu.

Takže cíl je jasný. Navázat na vítězství hned v nedělním zápase se Spartou…
Přesně tak. Musíme pokračovat v tomto duchu a vůbec bych se toho nebál. Pokud budeme hrát takto, tak jsme schopni porazit kohokoliv.

Sparta má také v týmu hráče z NHL, ale vstup do sezony se jí nevydařil…
V posledním zápase vyhráli a také se musí dostat z krize, kterou mají. Ale já doufám, že když budeme hrát tu svoji hru, tak je prostě musíme porazit.