HC Energie Karlovy Vary

Jágr + Plekanec: Energie vyhrála zaslouženě

Jágr, Plekanec, Tlustý, Židlický a Kaberle. Tato pětice jmen z NHL zavítala v kádru kladenských Rytířů ve čtvrtek na led karlovarské Energie. KV Arena doslova praskala ve švech, pokladny hlásily vyprodáno dlouho před utkáním. A taky že ano. Přišlo 5955 diváků a Karlovy Vary tak přibyly do sbírky naplněných stánků v podání středočeské družiny. A Energii se podařilo nečekané. Šance Západočechů nebyly nijak valné už před utkáním a v 17. minutě za stavu 0:2 z domácího pohledu by na hráče v zeleném vsadil málokdo. Energetici ale sebrali všechny síly a dokázali utkání otočit. S Jaromírem Jágrem a Tomášem Plekancem jsme si po utkání popovídali.

Energetici vstoupili do utkání s Kladnem zakřiknutě. „V první polovině zápasu měli jen to, co jsme jim dovolili. Když jsme třeba tlačili, tak se dostali do brejku. Pak jsme ale úplně přestali hrát,“ řekl po utkání Jaromír Jágr, největší hvězda hostujícího týmu.

Ten odehrál jen necelou první třetinu a pak z utkání odstoupil. Druhou třetinu odseděl na střídačce ve výstroji, obrat Energie ve třetí periodě sledoval už v teplákovce na kraji střídačky. „Já jsem hrát víceméně nemohl. Uvidím, jak na tom budu, ale věřím, že to brzy bude v pořádku. Kdybych mohl hrát, tak hraju, hokej mě baví,“ komentoval situaci kolem svého odstoupení Jágr. „Pohled ze střídačky je jiný hlavně v tom, že to už nemůžeš ovlivnit. Už nejsi součástí hry, můžeš jen doufat,“ dodala legendární osmašedesátka.

Jágr Energii pochválil za návrat do hry. „V první části jsme ještě měli nějaké příležitosti, když jsem tam ještě byl, tak tam byly tak dvě možná tři tutovky. Ve druhé třetině jsme také ještě hráli docela dobře. V té třetí už jsme ale neměli skoro žádné šance. Bylo vidět, že soupeř začal hrát,“ dodal ke svému komentáři.

Kladno přitom nezačalo vůbec špatně. Když se v 15. a 17. minutě trefili Bicek s Valským. „Vedli jsme 2:0 a zápas jsme měli ve svých rukou a jen kvůli naší nedůslednosti jsme o zápas přišli. Energie dala svoji rozhodující branku zaslouženě,“ uznal po utkání Tomáš Plekanec, další velká posila Rytířů z NHL.

Centr Montrealu Canadiens a 71. draftovaný v roce 2001 si to vysvětluje špatnou hrou dozadu. „Celý zápas jsme ale tahali za kratší konec v defenzivní části. Nebýt Chábiče (brankaře Jana Chábery pozn. aut.), tak jsme mohli dostat dalších pět šest branek. Naše obrana byla v utkání špatná, tím samozřejmě nemyslím jen beky, ale celou pětici, která má bránit, což se nám nedařilo. My, jako útočníci, jsme vůbec nepomáhali obráncům a nebyli jsme těmi třetími vzadu,“ litoval Plekanec.

Kladenská družina si připsala další vyprodanou halu na jejím turné po venkovních zápasech. „Užíváme si každý zápas v české extralize. Jsme rádi, že lidé chodí, že je hokej baví a že si zápasy užívají. Samozřejmě bychom raději zápasy vyhrávali,“ shodli se Plekanec s Jágrem. Úplně se nabízí otázka, jak se vyrovnávají s tlakem ostatní hráči kladenského kádru. Vyprodané haly a sdílení šatny se vzorem mnohých z nich. „Jarda je osobnost, vyhrál spoustu individuálních i týmových trofejí, a tak je velkým přínosem pro kabinu. Ať mladší, nebo i zkušenější hráči mu naslouchají a učí se od něj,“ chválil svého spoluhráče Tomáš Plekanec.

Na obou hokejistech bylo vidět, že se při zmínkách o vyprodaných halách přece jen pousmáli a to i po prohraném utkání. Plné stadiony, skvělá atmosféra a hra lahodící oku každého fanouška je vizitkou, kterou by se česká nejvyšší soutěž určitě ráda prezentovala i v delším časovém výhledu. Extraliga se nebude s hráči z NHL loučit lehko. Nejde ale jen o hráče Kladna.

„Myslím, že pro všechny hráče bude nejlepší, až NHL začne. My se vrátíme zpátky do práce a hráči tady si zahrají, budou mít klid na sezonu a budou se moc soustředit na týmy v takové síle, v jaké jsou doopravdy, bez posil ze zámoří,“ vyhlíží start zámořské soutěže Plekanec. Každý zápas týmů posílených o hráče ze zámoří je velkou show. Jedno je jisté: nikomu se nebude s hvězdami loučit lehce.

Související články

Ohlasy k zápasu | čt 18.10.2012

Jen jsem do toho plácl, přiznal Doležal

Notes k zápasu | čt 18.10.2012

Heřman: S Kladnem to bude svátek