HC Energie Karlovy Vary

Juniorský trip pohledem zvenku

Skončeného MHL tripu do Petrohradu a Jaroslavle se společně s karlovarskými juniory zúčastnili i lékařka Kateřina Žandová, zástupce fanklubu Robert Bozděch a redaktor oficiálního webu Michal Slavík. Všichni tři cestovali s juniory poprvé, a přináší tak na fungování mužstva zajímavý pohled zvenčí.

1. Co říkáte na podmínky, které mají mladí hokejisté pro svou práci? Ubytování, stravu a celkovou logistiku?
2. Překvapilo vás něco ohledně fungování týmu na podobných zájezdech?
3. Jak na vás mužstvo působilo charakterově?
4. Jak celkově hodnotíte svoji účast? Jel(a) byste znovu?

Kateřina Žandová, chirurg v Nemocnici Sokolov

1. Musím říct, že především cestování je pro hráče poměrně náročné. Přejíždí se autobusy, vlakem i letadlem, takže podmínky pro regeneraci při tomto herním nasazení nejsou valné. Ubytování bylo perfektní a strava také. Jídelníček byl dobře složený, se spoustou zeleniny.

2. Byl to sice můj první zájezd s hokejisty, ale s jinými sportovci už jsem byla, takže nic dramaticky nového to pro mě nebylo. Překvapilo mě, jak kluci drží spolu. Čekala jsem, že se budou víc hádat a budou tam nějaké rozbroje, protože je to přece jenom velká skupina lidí. Tým ale drží perfektně pohromadě.

3. Jak už jsem říkala, tým na mě působí kompaktně, všichni se spolu snaží vyjít. Na to, že je to nějakých 25 kluků, tak spolu vychází velmi dobře.

4. Jsem ráda, že jsem se tripu mohla zúčastnit. Zpočátku jsem měla trochu obavy, že pojedu jako doktorka s více než dvaceti chlapama. Všichni byli ale úplně úžasní. Klidně bych si to zopakovala.

Robert Bozděch, člen fanklubu

1. Já jsem byl loni s áčkem Energie v Ufě, takže zde mám možnost porovnání. Myslím si, že junioři na tomto tripu měli o trošku lepší ubytování i stravu.

2. Nic výrazného mě nepřekvapilo. Snad jen podmínky na stadionech jsem čekal trochu lepší. Čekal jsem větší stadiony a kabiny, které jsme dostali, také nebyly příliš velké. Myslím, že v tomto směru mají zahraniční týmy, které přijedou k nám do KV Areny, doslova luxus.

3. Tým vypadá charakterově strašně moc dobře. Jsou to kamarádi a pořád spolu blbnou.

4. Před odjezdem jsem měl trochu strach, protože jsem kluky skoro vůbec neznal. Během týdne jsme se ale poznali a celé se mi to moc líbilo. Pokud by se ta možnost v budoucnu objevila, určitě bych s nimi rád vyrazil znovu.

Michal Slavík, redaktor webu hokejkv.cz

1. Myslím, že alespoň na tomto konkrétním tripu si hráči neměli na co stěžovat. Co se týče ubytování, tak v Jaroslavli na ně čekal doslova luxus. A ani v Petrohradu to nebylo špatné, jen pokoje byly zbytečně přetopené. To je ale v Rusku běžné, a realizační tým proto dbal na pitný režim hráčů. Ohledně stravy jsem měl po Mistrovství světa do 20 let v Ufě očekávání velmi malá. Chuťově člověka ruská jídla moc nenadchnou, ale pro vrcholové sportovce byl jídelníček myslím ideální. Z odborného hlediska je o hokejisty postaráno výborně, trenéři jsou opravdovými profíky.

2. Příjemně mě překvapila celková úroveň organizovanosti zájezdu. Vše fungovalo, autobusy pro nás vždy byly přistavené včas, nikde jsme nečekali. Po předešlých zkušenostech z Ruska jsem toto rozhodně nebral jako samozřejmost.

3. Protože to byl můj první dlouhodobý pobyt s mužstvem, nemám možnost porovnání. Nechci proto říkat nějaká klišé o partě bojovníků, která táhne za jeden provaz. V tomto směru za vše hovoří výsledky. Udělat v základní části MHL více než 100 bodů a zřejmě i play-off, to se nečekalo. Hráči zaslouží pochvalu za celkovou ukázněnost. Při odjezdech jsme na nikoho nemuseli čekat, všichni byli sehraní a při náročných přesunech pomáhali, kde bylo potřeba. Také jsem nezaznamenal žádné porušení večerky.

4. Účast na tripu pro mě byla přínosná a přinesla mi nové zkušenosti. Hráčům v některých situacích rozumím víc než předtím. Uvedu příklad. V rozhovorech se často ptáme, jak se hráčům líbilo konkrétní město, zda už umí rusky atp. A jsme pak překvapení, že do města nechodí a jazyk se nikdo neučí. Když s nimi ale absolvujete celodenní program, jste po skončení tréninku či zápasu a přesunu přes tradiční ruskou dopravní zácpu opravdu rádi, že už nic jiného dělat nemusíte. Procházka po okolí nebo jazyková učebnice je asi to poslední, co vás po příjezdu na hotel napadne :-).