HC Energie Karlovy Vary

Juniorům končí příprava, opět se sejdou v polovině července

Druhá nejstarší kategorie HC Energie má za sebou dva měsíce plné dřiny, když se pod vedením svého nového kouče Karla Mlejnka připravovala na novou sezonu. Vrchol fyzické zátěže představovalo týdenní soustředění v Železné Rudě, pro některé hokejisty však ještě větší zkouškou byla maturita. „Z tohoto důvodu jsme jim museli trochu ubrat,“ vysvětluje Karel Mlejnek, který si jinak na průběh přípravy nemohl stěžovat.
Tam, kam jezdilo několik let karlovarské „áčko“, tedy do Železné Rudy, se letos vydala na týdenní soustředění juniorka Energie. Trenéři Karel Mlejnek a Jaromír Kverka si celou akci velice pochvalovali. „Musím vedení našeho klubu moc poděkovat za to, že nám umožnili toto soustředění. Měli jsme zázemí na extraligové úrovni dospělých,“ poděkoval na dálku kouč Karel Mlejnek.

Během pobytu v Železné Rudě si junioři zajezdili na kolech, ale také strávili hodně času v posilovně. „Každý den byl rozdělen do dvou fází. První, dopolední, jsme pracovali na hřišti nebo v posilovně. Druhá fáze byla po obědě a odpoledním odpočinku. Ta byla už naplno věnována cyklistice. Jediný den byla změna, a to byl čtvrtek. Ten jsme strávili na kolech celý,“ ve zkratce popsal Karel Mlejnek režim svého mužstva.

Junioři se na novou sezonu připravují už poměrně dlouho. „Začali jsme 20. dubna a s týmem pracujeme pět dní v týdnu. Víkendy mají hráči volné,“ pokračuje Mlejnek. Poslední dny a týdny si ale pro některé hráče vyžádaly určité úlevy. „V květnu a červnu skládají kluci maturity a kluci si dodělávají středoškolské vzdělání. Proto jsme museli trochu ubrat,“ objasnil příčiny kouč.

Dlouhá dřina na sportovištích a nad učebnicemi je ale alespoň na chvíli u konce. Zda i v případě hokejistů bude platit známé těžko na cvičišti, lehko na bojišti, ukážou až následující měsíce. „Teď můžeme předvádět, co chceme. Rozhodující budou výsledky během sezony. Suchá příprava skončí 26. června, pak se hráči rozjedou na dovolené. Během posledního týdne ještě prošli výstupními testy,“ popisuje mladý kouč závěr jedné z nejméně oblíbených etap sezony.

Mužstvo se opět sejde 20. července a hned postoupí další testy. „Fyziologické zkoušky nám ukážou, jak jsou na tom hráči po dovolené.“

V minulé sezoně vedl Karel Mlejnek dorostence a během přípravy chodil se svými svěřenci na box do tělocvičny na „Čerťáku“. „Letos jsme tam byli pouze jednou. V kádru máme třicet hráčů a ta tělocvična je uzpůsobena zhruba pro dvanáct, maximálně patnáct lidí. Nejen pro nás, ale i pro provozovatele by to bylo hodně časově náročné. Možná, že se tam ještě jednou půjdeme s klukama podívat, abychom jim zpestřili trénink,“ doplnil karlovarský lodivod.

Kádr má juniorka zdánlivě hodně široký, její kouč však toto zdání uvádí na správnou míru: „Musíme počítat i s tím, že v tomto počtu jsou i tři brankaři. Sedm hráčů je ještě věkem v kategorii staršího dorostu a tato sedmička se bude prát o dvě až tři místa. Když se na to podíváme z této strany, tak zase tak moc široký kádr nemáme.“