HC Energie Karlovy Vary

Karlovarský hokej slaví, gratulovat přijedou i reprezentanti

Hokejový klub Energie se jako pokračovatel tradice ujal organizace oslav 75. výročí vzniku hokeje v Karlových Varech. Generální manažer klubu Miroslav Vaněk odhaluje největší lákadla: “Již na začátku září se fanoušci mohou těšit na mezistátní utkání Česko – Německo, které proběhne na našem stadionu. Oslavy pak vyvrcholí v prosinci, kdy se uskuteční exhibiční utkání a galavečer karlovarského hokeje. Vyjde také čtyřsetstránková publikace mapující historii zdejšího hokeje.“ Podrobnosti naleznete uvnitř článku.
Hokej v Karlových Varech slaví významné výročí. Letos to bude již 75 let, co hokejoví nadšenci z klubu SK Slavia vyjeli na první led na Růžovém vrchu. Takové jubileum je určitě důvodem k oslavám, jejichž průběh přibližuje generální manažer HC Energie Miroslav Vaněk: “Na neděli 2. září se nám podařilo domluvit mezistátní utkání české a německé reprezentace. Obě mužstva se na ně budou připravovat na krásném malebném stadionu v Ostrově, který byl otevřen v roce 2006. Samotné výročí pak připadá na prosinec, kdy se uskuteční exhibiční utkání a galavečer karlovarského hokeje.“

Fanoušci, kteří si historii karlovarského hokeje budou chtít připomenout důkladněji, si pak mohou zakoupit čtyřsetstránkovou publikaci, která ku příležitosti této události vychází. Že půjde o dílo více než zdařilé, potvrzuje i Miroslav Vaněk: “Kronikář klubu pan Karel Prošek na této knize pracuje už asi tři roky. Podařilo se mu získat neskutečný soubor materiálů, ta knížka bude nádherná. Pro všechny Karlovaráky to bude opravdu nesmírně zajímavé, protože se dozví věci, které se už zapomněly nebo dokonce ani nevěděly. Budou tam výpovědi pamětníků i spousta fotek“.